الهام فخاری: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران نویدبخش تداوم زندگی است

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - الهام فخاری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران تاکید کرد که برگزاری این رویداد نویدبخش تدوام زندگی است.

الهام فخاری: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران نویدبخش تداوم زندگی است

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، الهام فخاری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران ضمن بازدید از سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره این رویداد گفت: یک سال سخت و پرفشار برای همه جهان سپری شد که از جهاتی بر ما در ایران متفاوت تر بود. در این سال کرونایی برگزاری بسیاری از رویدادها، آئین ها، حتی دورهمی های خویشاوندی هم ناممکن و فاصله پررنگی بین مردم ایجاد شد که معنی متفاوتی داشت. با این همه بعد از گذشت یک سال برگزاری این رویداد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی نویدبخش تداوم زندگی و نشان دهنده این است که جامعه در شرایط سخت هم سعی می کند راهکار هایی برای مسائل خود پیدا کند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر جشنواره ای در تهران برگزار می شود که یکی از رویدادهای مهم خاورمیانه در حوزه تخصصی خود است. هرچند بخشی از این رویداد پیش از این برگزار شد، اما همین که بیش از این در برگزاری آن وقفه نیفتاده خوب و نشانه مثبتی است. نوع برگزاری فیزیکی رویداد هم به گونه ای است که خوشبختانه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیش می رود.

فخاری خاطرنشان کرد: پیش از این بخش زیادی از مخاطبان رویداد که به صورت فیزیکی در جشنواره حضور پیدا می کردند حالا به شکل برخط و آنلاین جشنواره را پیگیری و آثار را تماشا می کنند. با این وجود حالا شاهد ترکیبی شدن برگزاری جشنواره هستیم که این موضوع، ظرفیت متفاوتی است که می شود از آن بهره مند شد. شیوه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران، شیوه ای است که شکل خوبی دارد چون در آن ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، شرایط ویژه ای رقم می خورد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران توضیح داد: ما می توانیم رویدادهایی با مدل های ترکیبی برگزار کنیم، چون جامعه از فشار روانی ناشی از شرایط خاص امسال آسیب دیده است. نباید تنها برگزاری دوره ای رویدادهای تخصصی مد نظرمان باشد، بلکه باید در آنها به سلامت روانی جامعه هم توجه کنیم که برگزاری این رویداد چنین موضوعی را در دل خود دارد.

نمایش فیلم های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 1 تا 5 بهمن ماه 99 صورت می گیرد. این رویداد به دبیری سید صادق موسوی ششم بهمن نیز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1431

به "الهام فخاری: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران نویدبخش تداوم زندگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهام فخاری: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران نویدبخش تداوم زندگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید