فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل

به گزارش مرجع مقالات، آمار فروش موبایل درسه ماهه سوم 2020 میلادی نشان می دهد شرکت چینی شیائومی از اپل جلوزده و در رده سوم پرفروش ترین موبایل های دنیا قرار گرفته است.

فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران به نقل از گیزموچاینا، شرکت آمریکایی IDC که در حوزه تحلیل اطلاعات بازار فعال می نماید، جدیدترین گزارش خود از فروش موبایل در سه ماهه سوم 2020 میلادر را منتشر نموده است.

این گزارش نشان می دهد شرکت کره ای سامسونگ همچنان موقعیت برتر خود در این بازار را حفظ نموده است.

طبق اطلاعات منتشر شده در سه ماهه سوم امسال میلادی کل محموله های فروخته شده موبایل 1.3 درصد کمتر از همین بازه زمانی در سال 2019 است. البته این آمار بهتر از پیش بینی های کارشناسان است. همچنین باید توجه داشت به دلیل ادامه همه گیری کووید19، بعضی کشورها همچنان در شرایط قرنطینه هستند.

در این سه ماهه حدود 353.6 میلیون موبایل فروش رفته است. البته IDC پیش بینی می کرد میزان موبایل های فروخته شده در این بازه 9 درصد کاهش یابد، اما آمار ارائه شده بهتر از تخمین ها است.

همچنین از کل بازار فروش موبایل 22.7 درصد به سامسونگ تعلق دارد. این شرکت کره ای در سه ماهه سوم 2020 میلادی 80.4 میلیون دستگاه موبایل فروخته است. این رقم نشان دهده 2.9 درصد رشد نسبت به سال گذشته است.

هواوی با فروش 51.9 میلیون دستگاه، 14.7 درصد از بازار دنیای را به خود اختصاص داد و در رده دوم نهاده شد. اما در مقایسه سالانه، میزان موبایل های فروخته شده این شرکت 22 درصد کمتر از همین بازه زمانی در 2019 میلادی است.

هرچند هواوی با کاهش فروش محصولاتش روبرو است اما یک شرکت چینی دیگر رشد قابل توجهی داشته است. شیائومی با کنار زدن اپل، به سومین برند عظیم موبایل در دنیا تبدیل شده و 13.1 درصد از سهم بازار در سه ماهه سوم 2020 را به خود اختصاص داده است. این شرکت در بازه مذکور 46.5 میلیون دستگاه موبایل فروخته است. همچنین فروش موبایل های این شرکت 42 درصد رشد نموده است که دلیل اصلی آن افزایش تقاضا برای موبایل های ارزان قیمت و میان رده به خصوص در کشورهای در حال توسعه مانند هنداست.

اپل با اختصاص 11.8 درصد و ویوو با 8.9 درصد از سهم بازار موبایل دنیای، به ترتیب در رده های چهارم و پنجم نهاده شدند. در سه ماهه سوم 2020 میلادی،اپل 41.6 میلیون آیفون و ویوو31.5 میلیون موبایل فروخته اند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1267

به "فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فزونی شیائومی بر اپل در بازار جهانی فروش موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید