برترین مکان برای جانمایی مودم در خانه کجاست؟

به گزارش مرجع مقالات، برترین مکان برای مودم در خانه؛ سیگنال های وای فای فرکانس پایینی دارند، این به این معنی نیست که از دیوار عبور ننمایند، ولی موادی مانند فلز، سنگ، آب و کاشی می توانند سیگنال های وای فای را به شدت ضعیف و مسدود نمایند. پس توجه کنید که مودم را باید در جایی قرار دهید که سیگنال آن از کمترین تعداد دیوار عبور کند تا به دستگاه برسد.

برترین مکان برای جانمایی مودم در خانه کجاست؟

از آنجا که امواج اینترنت وای فای می توانند اثرات بیولوژیکی خطرناکی روی انسان ها و حتی سایر جانداران بگذارند، پیشنهاد می گردد مودم در مرکز خانه قرار بگیرد تا اندازه سیگنال ها به همه طرف یکسان باشد.

اما مسئله اینجاست که در بیشتر موارد خانه ها دارای نقشه های غیرعادی هستند و شما نمی توانید برای آن مرکزی پیدا کنید که نسبت به اطراف فاصله یکسانی داشته باشد. در این مواقع برترین کار این است که منطقه ها پر استفاده را در اولویت قرار دهید.

راهکار بعدی استفاده از کابل است. مثلا اگر قرار است سیستم شما در نقطه ای قرار بگیرد که سیگنال وای فای به آنجا ضعیف می رسد، می توانید از کابل بهره ببرید.

حذف موانع را جدی بگیرید

سیگنال های وای فای فرکانس پایینی دارند، این به این معنی نیست که از دیوار عبور ننمایند، ولی موادی مانند فلز، سنگ، آب و کاشی می توانند سیگنال های وای فای را به شدت ضعیف و مسدود نمایند. پس توجه کنید که مودم را باید در جایی قرار دهید که سیگنال آن از کمترین تعداد دیوار عبور کند تا به دستگاه برسد.

بهتر است مودم را روی یک میز یا کتابخانه قرار دهید. این کار یاری می نماید تا قطعات بزرگ مبلمان جلوی عبور سیگنال ها را نگیرد. اما یک استثنا هم وجود دارد و آن برای افرادی است که خانه های دوطبقه دارند. اگر شما هم در یک خانه دو طبقه زندگی می کنید و قصد دارید برای هر دو طبقه از یک مودم بهره ببرید، بهتر است مودم در مرکز طبقه دوم و نزدیک سقف طبقه اول قرار بگیرد.

از وسایل الکترونیکی خاص دوری کنید

اگر مرکز خانه شما آشپزخانه است، به خاطر وجود اشعه های ماکروفر در محیط نباید مودم را در آشپزخانه قرار دهید. تشعشعی که به وسیله مایکروویو برای پختن غذای شما ارسال می گردد، تقریباً به طول موج سیگنال های وای فای نزدیک است و باعث تداخل میان امواج می گردد. تلویزیون ها و کامپیوتر ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بعلاوه بهتر است مودم را کنار تلفن های بی سیم نیز قرار ندهید، زیرا این وسایل امواج یکسانی با مودم وای فای دارند.

همه ما از ضرر های این تشعشعات باخبریم، اما حرف زدن از حذف کامل وای فای غیرمنطقی و غیرعملی است، چرا که بیشتر امور روزانه ما به اینترنت وابسته است. پس سعی کنید مودم را در مرکز خانه قرار دهید و اگر بالاجبار رایانه در اتاق خواب تان است، آن را با کابل به مودم متصل کنید و از قلم نیاندازید که شب ها حتما آن را خاموش کنید.

منببع: همشهری

منبع: فرادید
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2171

به "برترین مکان برای جانمایی مودم در خانه کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مکان برای جانمایی مودم در خانه کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید