تاثیرات کارداشیان ها بر روی زندگی مردم

به گزارش مرجع مقالات، وقتی سخن از کارداشیان ها به میان می آید، باید از کانتور کردن، سلفی، عمل های زیبایی، لب های برجسته، لباس های چسبان، اندام و پول حرف بزنیم. در این مطلب با تاثیراتی که کارداشیان ها روی زندگی مردم دنیا گذاشته اند، آشنا خواهیم شد.

تاثیرات کارداشیان ها بر روی زندگی مردم

خبرنگاران | سرویس مد و پوشاک - از کانتور کردن گرفته تا دیوار های پوشیده از گل، سلفی، بلفی و لباس های ورزشی، این ها مواردی هستند که خانواده کارداشیان ها در زندگی مردم جهان رواج داده اند! چه از آن ها خوشتون بیاید چه نیاید، کسی نیست که از شهرت کارداشیان ها و تاثیراتی که بر صنعت مد و به طور کلی سبک زندگی مردم گذاشته اند، چیزی نشنیده باشد. این 5 خواهر (کایلی، کلویی، کندال، کورتنی و کیم کارداشیان) در اینستاگرام، به تنهایی بیش از 380 میلیون فالوور دارند. اگرچه در این میان افرادی هم هستند که چندان از این که این خانواده تا این حد بر روی جامعه تاثیرگذار هستند، راضی نیستند.

کارداشیان ها؛ چرا و چگونه؟

این خانواده افراد با استعدادی نیستند و عملا بی دلیل معروف شدند! در واقع، نمی توان کارداشیان ها را تحت عنوان خاصی معرفی کرد. آن ها نه هنرمند هستند، نه موزیسین و نه حتی بازیگر. وقتی شما در ناز و نعمت بزرگ شوید و در پول غلت بزنید، موقعیت ها برای شما راحت تر پیش خواهند آمد و این مسئله ایست که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. کارداشیان ها به پشتوانه این شرایط توانستند کسب و کار خانوادگی و برند های خود را در زمینه مد و آرایش تاسیس کنند.

مشهور بودن به شما این امکان را خواهد داد که تاثیرگذار باشید؛ و این شما هستید که انتخاب می کنید که تاثیر مثبت بر روی جامعه بگذارید و یا صرفا به دنبال کسب درآمد باشید. این که کارداشیان ها چطور از این شهرت استفاده کردند، موضوع بحث برانگیزی است. اگر بخواهیم صادق باشیم نمی توانیم جواب واضحی به این پرسش بدهیم چرا که هیچ کس کامل نیست. همه ما می دانیم که نکات منفی زیادی درباره اعضای خانواده کارداشیان گفته می شود، ولی ما در ادامه این مطلب به نمونه هایی از تاثیرات مثبت این خانواده هم اشاره خواهیم کرد.

ارزش های خانوادگی کاردشیان ها

ارزش های خانوادگی همیشه اولین و مهم ترین اصل برای کارداشیان ها بوده است. آن ها با وجود اختلافات و تفاوت هایی که در ظاهر با یکدیگر دارند، با حمایتی که همیشه از یکدیگر می کنند، سال هاست به ما آموخته اند که باید اعضای خانواده خود را به عنوان بهترین دوستان خود در نظر بگیریم. این پیام برای افرادی که دنبال کننده سلبریتی ها در زندگی روزمره خود هستند بسیار مفید خواهد بود.

کاردشیان ها چه چیز هایی را ترند کرده اند؟

1. کانتور کردن (Contouring)

بدون شک باید کیم کارداشیان را آغازگر این سبک از آرایش دانست. البته این به این معنی نیست که او مبدع این سبک است ولی کیم کارداشیان با نمایش پوستی جذاب بوسیله کانتور کردن نقش به سزایی در همه گیر کردن این سبک از آرایش داشت. در واقع، چگونگی آرایش به سبک کیم کارداشیان یکی از ترندترین جستجوهای گوگل به شمار می آید، که به طرز چشمگیری با موفقیت برند آرایشی کیم کارداشیان یعنی (Kim KKW Beauty Kits) ارتباط مستقیم دارد.

2. سلفی(Selfies)

به احتمال زیاد باید پاریس هیلتون را مبدع این سبک از عکاسی دانست ولی بی شک این کارداشیان ها بودند که آن را در این سطح گسترده که امروزه شاهد آن هستیم باب کردند. از زمانی که کارداشیان ها با سلفی دریافت سعی کردند لباس های خود و یا حتی برهنگی شان را با طرفداران خود به اشتراک بگذارند این سبک از عکاسی به شکل امروزی آغاز به فراگیر شدن کرد. به طوری که امروزه هر کس در هر مکان و موقعیتی را در حال سلفی دریافت می بینید.

3. عکاسی از پشت سر (Belfies)

بلفی یا عکاسی از پشت سر ترندی است که دقیقا کارداشیان ها مسئول آن هستند. بلفی به نوعی از سلفی اطلاق می شود که کارداشیان ها بوسیله آن انحناهای اندام خود را به رخ کشیدند. همان طور که می دانید کیم کارداشیان تعریف جدیدی از اندام زنانه ایده آل برای طرفداران خود ارائه داد که به دنبال آن موج بزرگی برای رسیدن به اندامی مشابه به اندام کیم به راه افتاد. تا حدی که هتل ها و باشگاه های ساحلی در سرتاسر جهان برای استخرهایی با دیوارهای شیشه ای سرمایه گذاری کردند، فقط برای این که مردم بتوانند بیشترین فرصت بلفی دریافت را به دست بیاورند.

4. لباس های بدن نمای ورزشی لوکس

کارداشیان ها ملکه لباس های بدن نمای ورزشی لوکس که از طریق آن به خوبی انحناهای اندام خود را به نمایش می گذارند، هستند. مطمئنا افراد زیادی قدردان رواج این استایل هستند. چرا که این لباس های ورزشی علاوه بر جذابیت، بسیار راحت هستند.

5. دیوار پوشیده از گل (Flower walls)

اگر چه ما Beyonce را مبتکر دیوارهای پوشیده از گل می دانیم ولی این کارداشیان ها بودند که آن را به یک ترند جهانی تبدیل کردند. زمانیکه کانیه وست همسر کیم کارداشیان دیوار بزرگی پوشیده از گل های رز سفید و ارکیده و دسته گل های بزرگ را برای روز ولنتاین به کیم هدیه داد این سبک تبدیل به امضای این زن و شوهر شد و با نصب دو دیوار مشابه برای روز عروسی خود پس زمینه زیبایی برای عکس های اینستاگرام خود ایجاد کردند.

6. جین (Jeans)

بریتنی اسپیرز و جاستین تیمبرلیک جزء اولین نفراتی بودند که در سال 2006 از سرتا پا لباس جین به تن کردند. اما این کارداشیان ها بودند که بار دیگر این مد را ترویج دادند. در سال 2013، کیم کارداشیان با پوشیدن یک بلوز و شلوار جین، بار دیگر توجهات را به سمت خود جلب کرد. پس از آن، خواهر او نیز به سرعت یک سلفی با لباسی جین منتشر کرد که همین باعث شد که طراحان مد نیز به این مدل لباس، که زمانی جزء نباید ها محسوب می شد، جذب شوند.

7. لب های برجسته برای هماهنگی با سایر انحناهای بدن!

اگرچه نمی توان کارداشیان ها را اولین کسانی دانست که از لب های برجسته استقبال کردند ولی از آن جایی که تمام خواهران کارداشیان لب هایی برآمده دارند، لب های برجسته به یکی از ترندهایی که سال های اخیر به شدت مورد استقبال قرار گرفته، تبدیل شده است. البته، کوچک ترین خواهر، کایلی جنر، بود که این ترند را ترویج داد و بیزینس خود را با تولید رژ لب، برق لب و حجم دهنده لب، آغاز کرد و در نهایت به یک برند آرایشی تبدیل شد. دلیلی که باعث شد این برند آرایشی به شدت معروف شود این بود که مردم می خواستند لب هایشان به زیبایی لب های کیلی شود!

8. کاهش سهام اسنپ چت

اسنپ چت یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی است که سلبریتی ها از آن برای ارتباط با طرفداران خود استفاده می کنند. چندی پیش کایلی جنر که حدود 25 میلیون دنبال کننده در توئیتر دارد، چیز غیر منتظر ه ای برای کسی که سال ها از این اپلیکیشن استفاده کرده است، در جهت تحریم این اپلیکیشن می گوید. او یک توئیت در توئیتر کرد و باعث ایجاد موج بزرگی در اینترنت شد. به طوریکه با گذشت تنها یک روز از این توئیت، ارزش سهام Snap - شرکت اصلی برنامه - با کاهش 6 درصدی روبرو شد. به گزارش CNN، این کاهش ارزش سهام در مجموع 1.3 میلیارد دلار بوده است! به نظر می رسد که توئیت کارداشیان ها نفوذ زیادی داشته!

9. آرایش چشم دودی (Smoky eyes)

در ابتدا، خواهران کارداشیان را با آرایش تیره چشم هایشان می شناختیم. قبل از این که لب های برجسته و کانتور کردن ترند شوند، آرایش چشم اسموکی توسط کارداشیان ها ترند شد.

10. رنگ موهای پاستلی (Pastel hair style)

کایلی جنر یکی از افرادی است که به گسترش ترند رنگ موهای پاستلی مانند صورتی، بنفش، رزگلد و... کمک کرد. اگر به صفحه اینستاگرام کایلی نگاهی بیاندازید، خواهید دید که او تقریبا هر روز رنگ موهایش را تغییر می دهد. گویا این مدل رنگ مو مورد توجه بسکمک از دختران قرار گرفت، به طوری که تبدیل به یکی از ترندهای پرطرفدار سال شد. البته این را هم بگوییم که او خود اعتراف کرده برای از بین نرفتن موهایش برخی اوقات از کلاه گیس های رنگی استفاده می کند.

11. آگاهی جهانی درباره تغییر جنسیت

چیزی که کارداشیان ها به ویژه جنر واقعا بر روی آن تأثیر گذاشته است، آگاهی جهانی درباره تغییر جنسیت است. پس از گذشت 67 سال، بروس جنر، تبدیل به کایتلین شد. به دلیل شهرت و نفوذ خانواده کارداشیان، نه تنها با بالا بردن آگاهی در مقیاس جهانی بلکه با باز کردن ذهن مردم درباره این مفهوم باعث حمایت عمومی از دخترانش شد. کیم می گوید: من نمی دانم که زندگی چگونه خواهد بود اگر شما همیشه احساس کنید که خودتان نیستید. زمانی که او راضی باشد، باعث راضیی من می شود و من صد در صد او را حمایت می کنم.

برگرفته از: theodysseyonline

منبع: setare.com
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1432

به "تاثیرات کارداشیان ها بر روی زندگی مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیرات کارداشیان ها بر روی زندگی مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید