تجربه بازیگر برزیلی در تهران

به گزارش مرجع مقالات، بازیگر برزیلی نمایش پدران، مادران، فرزندان با اشاره به حضورش در یک اثر نمایشی بینا فرهنگی از تجربه بازی در ایران و تجربه مواجهه با تماشاگران ایرانی سخن گفت.

تجربه بازیگر برزیلی در تهران

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش مرجع مقالات، دانیلا اسکارپاری بازیگر برزیلی نمایش پدران، مادران ،فرزندان که این روزها به کارگردانی آرش عباسی در تالار قشقایی تئاتر شهر روی صحنه است، با اشاره به حضورش در این اثر نمایشی شرح داد: اصولا تئاتر یکی از مهم ترین عناصر نمایشی برای بیان اندیشه هاست که نمایش پدران، مادران و فرزندان از این قاعده مسثنی نیست و اتفاقا دغدغه مطرح شده در آن حرف روز تمام دنیاست که در بسیاری از نقاط آن درگیر جنگ هستند و این همان موضوعی است که من چه در ایران و چه در کشورهای دیگر با آن فاصله ای ندارم و فرقی نمیکند در کجا هستم.

وی با اشاره تجربه های قبلی کارگردان پیرامون همکاری با بازیگران دیگر در اجراهای پیشین نمایش پدران، مادران و فرزندان اعلام کرد: به اعتقاد من حضور هر بازیگر جدید در یک پروژه نمایشی فضای جدیدی را هم با خود می آورد. من نیز کوشش کردم با استفاده از تجربیات قبلی که به دست آورده بودم این فضای جدید را نیز وارد کنم این در حالی است که به هیچ عنوان تمایل نداشتم، جایگزین بازیگرانی باشم که قبل از من در نمایش حضور داشتند چرا که آنها نیز به سهم خود فضای دیگری از نمایش را به تماشاگر ارائه دادند که می تواند برای کارگردان نیز تجربه متفاوتی باشد.

اسکارپاری ادامه داد: یکی از مهم ترین مواردی که در ایفای نقشم بسیار موثر، حضور ارزشمند بازیگر مقابل است که در این نمایش ویژگی خاصی داشت و اذعان می کنم اگر صنم صالحی در این فضا همراه خوبی نبود، شاید بسیاری از نکاتی که در مکانیزم نمایشنامه آرش عباسی وجود داشت، به درستی شکل نمی گرفت.به هر ترتیب یکی از مهم ترین مواری که در این نمایش برایم مهم بود ورود به شخصیت های نمایشنامه بود که به شدت با فضای موجودشان همذات پنداری کردم و آنها را در جامعه ای دیدم که در درون آن زندگی می کنم. این جامعه حال ممکن است در کشور برزیل ، در کشور ایتالیا و کشور ایران باشد اما در مفهوم القا نماینده یک موضوع مهم و جهانی است.

بازیگر نمایش پدران، مادران ، فرزندان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مفاهیم مطرح شده در نمایش مطرح نمود: فکر می کنم این نمایش ، یک اثر بسیار سختی است که موضوعات بسیار مهمی را نیز مطرح می نماید و این وظیفه ماست که به تماشاگر برسانیم نمایشنامه چه مفاهیم مهمی را برای مخاطب در نظر گرفته است. جالب اینجاست که در اجرایی که ما از این نمایش در ایتالیا داشتیم تماشاگران بسیاری از شدت تاثر بیهوش می شدند اما در اینجا تماشاگری داشتیم که به راحتی با دیدن همان صحنه تاثیرگذار، تالار قشقایی را ترک می نماید. این برای من موضوع بسیار جالب توجهی بود که طی روزهای گذشته به خوبی آن را دریافت کردم و کوشش کردم به سهم خودم فضایی را برای مخاطب بازی کنم که متوجه مهم بودن موضوع نمایش بشود.

این هنرمند برزیلی در بخش پایانی صحبت های خود توضیح داد: من فکر می کنم نمایش پدران، مادران، فرزندان نمایش بسیار متفاوتی است که دیدن آن نیز یک تماشاگر متفاوت می خواهد چرا که در برگیرنده یک موضوع جهانی و سختی است که باید آن را هم متفاوت دید. بنابراین از تماشاگران ایرانی می خواهم در این چند روز باقی مانده کوشش نمایند با مطالعه دقیقتر و یک شناخت اولیه به تالار قشقایی تئاتر شهر بیایند.

نمایش پدران، مادران، فرزندان به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی ساعت 19:30 با بازی صنم نادری و دانیلا اسکارپاری در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 717

به "تجربه بازیگر برزیلی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه بازیگر برزیلی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید