تشویش اذهان عمومی با انتشار خبر برطرف فیلتر تلگرام

به گزارش مرجع مقالات، خبر کذب احتمال برطرف فیلتر تلگرام به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور عصر امروز به سرعت در شبکه های اجتماعی و رسانه ها منتشر و به همان سرعت نیز تکذیب شد.

تشویش اذهان عمومی با انتشار خبر برطرف فیلتر تلگرام

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، عصر امروز خبری مبنی بر برطرف فیلتر تلگرام تا دو هفته آینده منسب به دبیر شورای عالی فضای مجازی به سرعت در شبکه های اجتماعی و تعدادی از رسانه های کشور منتشر شد.

رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به انتشار این خبر و با تاکید بر اینکه جلسه ای دراین زمینه برگزار نشده است، برطرف فیلتر تلگرام را تکذیب کرد.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: صحبت نقل شده از آقای فیروزآبادی مبنی بر اینکه همان مرجعی که درباره فیلتر تلگرام تصمیم گرفته همان مرجع نیز باید نسبت به بروزرسانی و نقص این تصمیم اقدام کند، درست است. هرچند که اگر شورای عالی فضای مجازی در این زمینه تصمیمی بگیرد هر یک از قوا عدم تمکین ندارند.

وی اضافه نمود: در خبر مطرح شده آمده است که آقای فیروزآبادی از برطرف فیلتر صحبت کردند این در حالی است که نه در شورا و نه در یکی از کمیسیون های اصلی که بنده حضور دارم درباره برطرف فیلتر صحبتی نشده است و کلا اجتماع نظری در این زمینه در شورا وجود ندارد و یقیناً تکذیب می گردد.

مدتی بعد فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی طی مصاحبه ای تاکید نمود که این خبر جعلی و ساختگی است و آن را تکذیب کرد.

از سوی دیگر مرکز ملی فضای مجازی نیز طی اطلاعیه ای تاکید نمود که این خبر جعلی و ساختگی بوده و هیچگونه مکاتبه ای با رئیس قوه قضاییه صورت نگرفته است، بنابراین صحت ندارد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است این خبر در راستای تشویش اذهان عمومی منتشر شده و جهت تنویر افکار عمومی متعاقباً پیگیری های لازم به وسیله مراجع ذی صلاح انجام خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 417

به "تشویش اذهان عمومی با انتشار خبر برطرف فیلتر تلگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشویش اذهان عمومی با انتشار خبر برطرف فیلتر تلگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید