[تهراگردی] بوستانی به قدمت مادر بزرگ ها

به گزارش مرجع مقالات، امروز سری به بوستان لاله زده ایم. همان بوستانی که برای هر شهروند تهرانی پر از خاطره است. درختان سر به فلک کشیده و آبنمای این پارک سرحال تان می آورد!

[تهراگردی] بوستانی به قدمت مادر بزرگ ها

جالب است بدانید که در حدود نیم قرن پیش، محل کنونی این پارک زیبا زمین رژه بوده است و در اختیار ارتش قرار داشته. پارک لاله در سال 1345 ساخته شد و بوستان فرح نام گرفت. بعد از انقلاب نام این بوستان به بوستان لاله تغییر پیدا کرد. شاید بتوان گفت که پارک لاله یکی از پر بازدید ترین بوستان های تهران است و نزدیکی این پارک به میدان انقلاب، دانشگاه تهران و موزه هنرهای معاصر باعث این ازدحام جمعیت شده.

خب بهتر است به سراغ امکانات این پارک دیدنی برویم. وسایل ورزشی، زمین بازی بچه ها، فضای بازی، آبنما، جهت دوچرخه سواری، زمین چمن مصنوعی و کانون پرورش فکری تنها بخشی از امکانات این پارک هستند.

بوستان لاله، همچنین، به خاطر نزدیکی به موزه هنرهای معاصر، موزه فرش و بازارچه پارک لاله محبوب تر هم شده است چرا که می تواند بازدید کنندگان را با بخش های مختلف خود، یک روز کامل، سرگرم کند!

راه های دسترسی

نشانی: بوستان لاله در خیابان کارگر شمالی، تقاطع بلوار کشاورز قرار گرفته است.

به وسیله مترو، از هر ایستگاه مترویی که به شما نزدیک تر است خود را به ایستگاه مترو میدان انقلاب برسانید، در این ایستگاه از مترو پیاده شده و بقیه جهت را در خیابان کارگر شمالی به سمت پارک لاله پیاده بروید. همچنین می توانید از تاکسی هایی که از این خیابان (کارگر شمالی) عبور می کنند برای رفتن به پارک استفاده کنید.

به وسیله تاکسی، می توانید سوار تاکسی هایی که به میدان انقلاب می فرایند شوید و از آنجا با تاکسی های امیر آباد به پارک برسید و یا می توانید سوار تاکسی هایی شوید که از خیابان کارگر شمالی عبور می کنند و در جلوی پارک پیاده شوید.

به وسیله اتوبوس، اتوبوس های جهت میدان آزادی - میدان هفت تیر و میدان آزادی - میدان ولیعصر در ضلع جنوبی پارک لاله ایستگاه دارند.

از هر چه بگذریم سخن ورزش خوش تر است! پارک لاله هم مانند بیشتر بوستان ها از امکانات ورزشی بی نصیب نمانده است. وسایل ورزشی استانداردی که در تعداد زیادی از بوستان های تهران نصب شده اند هم در پارک لاله وجود دارد. علاوه بر آن میز شطرنج، فضایی برای بازی والیبال و فوتبال، زمین چمن مصنوعی، باشگاه اسکیت و فضای سبز پارک همه و همه شما را به ورزش و فعالیت دعوت می کنند. حتما در هنگام گشت و گذار در پارک به جوان هایی برمی خورید که هر کدام مشغول به ورزش بخصوصی در فضای چمن پارک هستند، پس اگر شما هم جایی برای ورزش های هوازی ندارید، پارک لاله مکان مناسبی است!

این پارک شامل چند آبنما است که در کنار آنها نیمکت هایی برای استراحت و لذت از فضا تعبیه شده اند.

قسمتی از پارک به خاطر نوع معماری و فضای سبز خاصی که دارد به باغ ژاپنی معروف شده، که پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان بازدید از آن را از دست ندهید.

دوچرخه سواری در این پارک پر پیچ و خم هم تفریحی بسیار عالی است، به خصوص که جهت ویژه ای برای آن هم تعبیه شده است.

در کل بوستان لاله به خاطر معماری زیبا و بخش های مختلفی که دارد حوصله تان را سر نمی برد و به راحتی می توان چند ساعتی را در داخل یا اطرف آن سپری کرد.

کانون پرورش فکری و تئاتر بچه ها هم از دیگر بخش های پارک هستند که می توانند تفریح خوبی برای بچه ها باشند.

موزه هنرهای معاصر که در خیابان کارگر شمالی و چسبیده به پارک قرار گرفته است، میزبان آثار هنری با شکوهی است. بعد از گشت و گذار در این موزه می توانید سری هم به پارک بزنید.

بازارچه پارک لاله در خیابان کارگر شمالی و در کنار موزه هنرهای معاصر واقع شده. توصیه می کنم در بازدید از پارک حتما به این بازارچه سنتی و گرم هم سری بزنید و از بافت و حال و هوای خاصی آن غرق لذت شوید!

پس بار دیگری که داشتید با عجله از حوالی میدان انقلاب گذر می کردید، اندکی درنگ کنید و سری هم به این بوستان خوش ساخت بزنید!

منبع: فوت و فن
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2104

به "[تهراگردی] بوستانی به قدمت مادر بزرگ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "[تهراگردی] بوستانی به قدمت مادر بزرگ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید