حمایت از مستندسازان رتبه گردشگری ایران را ارتقا می دهد

به گزارش مرجع مقالات، رئیس سازمان میراث فرهنگی معتقد است که حمایت از مستندسازان و برنامه سازان برجسته و شناخته شده در صداوسیما، ارتقای رتبه گردشگری، پیشرفت همه جانبه کشور در عرصه های گوناگون را به دنبال خواهد داشت. به گفته او معرفی یک محصول یا هنر دستی نباید فقط منوط به معرفی پیشکسوتان این عرصه باشد، بلکه امروزه عمده ترین سهم در فراوری صنایع دستی از آن جوانان است و برنامه سازان برای معرفی رشته های مختلف صنایع دستی باید با معرفی هنرمندان این عرصه نگاه مثبتی را در عرصه جهانی ثبت نمایند.

حمایت از مستندسازان رتبه گردشگری ایران را ارتقا می دهد

علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی در مورد نخستین نشست هم اندیشی با برنامه سازان و مدیران شبکه جهانی جام جم با بیان اینکه احتیاج رسانه ای ما با هم افزایی برنامه سازان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی محقق خواهد شد، گفت: حمایت ما از مستندسازان این حوزه، ارتقای بیشتر رتبه گردشگری را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این نشست با هدف معرفی صنایع دستی، فضا های گردشگری و جذب گردشگران و ایرانیان مقیم خارج از کشور برگزار شده، ادامه داد: هم اکنون گردشگری مهمترین دغدغه ما در سازمان میراث فرهنگی است و اگر رسانه ملی بتواند با پرداخت مستمر به این حوزه کنار ما باشد می توانیم ضمن معرفی جاذبه های گردشگری در ایران، سهمی هم در افزایش فراوری ناخالص ملی و بالا بردن رتبه اشتغال در کشور داشته باشیم.

مونسان توضیح داد: همکاری بیشتر ما با شبکه جام جم می تواند شوق بازگشت ایرانیان را افزایش داده و این شبکه دریچه ای برای معرفی ایران از سوی ایرانیان خارج از کشور باشد.

وی از آمادگی این سازمان برای همراهی و حمایت از برنامه سازان صدا و سیما در زمینه معرفی مراکز گردشگری اطلاع داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهمیت توجه به بومگردی در فراوری برنامه های سیما خاطر نشان کرد: بدون شک وجود خانه های بومگردی ظرفیت جدیدی در حوزه گردشگری نادر استان های ایران است که علاوه بر مزیت هایی چون به فعلیت رساندن مهاجرت معکوس از حاشیه شهر به روستا و خلق جدید فرصت های شغلی پایدار بر میزان ماندگاری و اقامت گردشگران خارجی و داخلی هم مؤثر است.

وی ادامه داد: مستندسازان با استفاده از همراهی سازمان میراث فرهنگی در حوزه های مختلف از جمله معرفی خانه های بومگردی می توانند قدم های خوبی را در توسعه پایدار بردارند و با معرفی این خانه ها موجب ترغیب حضور ایرانیان خارج از کشور در این خانه ها شوند.

لزوم جذب گردشگران خارجی به وسیله ایرانیان در خارج از کشور

در ادامه حسن ملکی سرپرست شبکه جهانی جام جم نیز با معرفی بخش های مختلف این شبکه گفت: معرفی بخش های مختلف گردشگری یکی از مهمترین اهداف این شبکه برای هموطنان مقیم خارج است.

ملکی با اشاره به اهتمام رسانه ملی و شبکه جام جم برای فراوری مستند های محیط زیستی گفت: شبکه جام جم برای اینکه مخاطبان خاص تری در خارج از مرزها دارد، می تواند در زمینه تبلیغات و بازاریابی گردشگری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه نمود: به منظور معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری برای نسلی از ایرانیان که خارج از کشور به جهان آمده اند احتیاج به استفاده از تجربیات و دانش سازمان میراث فرهنگی داریم که خوشبختانه این نشست سبب تعامل بیشتر برنامه سازان این شبکه با سازمان ها و نهادهای مرتبط با گردشگری خواهد شد.

ملکی با اشاره به لزوم جذب گردشگران خارجی به وسیله ایرانیان در خارج از کشور گفت: شبکه جهانی جام جم با فراوری برنامه های متنوع بر نکات مهمی از جمله توریسم پزشکی، معرفی جشنواره های مختلف، معرفی صنایع دستی و مراکز گردشگری، سیاحتی و زیارتی تأکید نموده است و از این پس نیز با همراهی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این روند را به پیش خواهد برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: همگردی
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 270

به "حمایت از مستندسازان رتبه گردشگری ایران را ارتقا می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از مستندسازان رتبه گردشگری ایران را ارتقا می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید