خبرنگاران راه اندازی ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی

به گزارش مرجع مقالات، بجنورد - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا و تامین سلامت مسافران، ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی این استان راه اندازی شد.

خبرنگاران راه اندازی ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی

حبیب یزدان پناه، جمعه گفت: دستورالعمل های لازم به مدیران این واحدهای اقامتی ابلاغ شده و در راستای مقابله با انتشار کروناویروس تا اطلاع بعدی برگزاری هرگونه گردهمایی و مراسم در تأسیسات گردشگری استان ممنوع اعلام شده است.

وی همچنین از انجام اقدامات کنترلی در تأسیسات گردشگری این استان خبر داد و افزود: برای نظارت بر فرایند اجرای شیوه نامه های مقابله با ویروس کرونا که توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شده، کمیته ای در این اداره کل تشکیل شده است.

او بر تشدید نظارت ها بر تأسیسات گردشگری استان تاکید و عنوان نمود: این نظارت ها با تأکید بر رعایت موازین بهداشتی به صورت روزانه انجام می شود و مدیران واحدهای زیرمجموعه ملزم به اجرای دستورالعمل های مربوطه و ضدعفونی مداوم محل فعالیت خود هستند.

یزدان پناه گفت: بوم گردی های استان با هدف حفظ سلامت مردم تا اطلاع ثانوی از پذیرش مسافر امتناع می کنند و سایر مجموعه های اقامتی و پذیرایی نیز باید در صورت مشاهده موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا، مورد را سریعا به مسوولان مربوطه اطلاع دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی افزود: همچنین مسافرانی که از مبدأ استان های آلوده به بیماری در مراکز اقامتی استان پذیرش می شوند باید این مساله را به مسوولان مربوطه اطلاع بدهند.

یزدان پناه با اشاره به اینکه از ظرفیت راهنمایان گردشگری استان در بحث اطلاع رسانی توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی مرتبط استفاده می شود، گفت: حوزه گردشگری استان در رابطه با این موضوع توجیه شده و اقدامات پیشگیرانه در این بخش انجام می شود.

هم اکنون هفت هتل، یک متل، 11 مهمان پذیر، 38 خانه مسافر و 35 اقامتگاه بوم گردی در استان خراسان شمالی مسافران را پذیرش می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 800

به "خبرنگاران راه اندازی ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه اندازی ایستگاه سلامت در مراکز اقامتی خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید