رستوران هوشمند معلولان در ژاپن افتتاح شد ، پذیرایی روبات های پیشخدمت از مشتریان

به گزارش مرجع مقالات، اخیرا رستورانی هوشمند در ژاپن افتتاح شده که به رستوران داران اجازه می دهد روباتها را از راه دور کنترل نمایند. بنابراین می توان این رستوران را یک محیط عالی برای اشتغال معلولان در نظر گرفت.

رستوران هوشمند معلولان در ژاپن افتتاح شد ، پذیرایی روبات های پیشخدمت از مشتریان

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این روبات های هوشمند اجازه می دهند که افراد مبتلا به انواع بیماری ها و اختلالهای حرکتی به راحتی ازراه دور سفارشات مشتریان را ثبت نمایند.

اشتغال معلولان حسی و حرکتی همواره از دغدغه های مهم دولت های مختلف محسوب شده و به نظر می رسد ژاپنی ها به خوبی از پس این دغدغه ها بر آمده اند. شرکت روباتیک ارای اخیرا از روبات OriHime-D که یک ربات 4 فوتی (120 سانتیمتری) است رونمایی نموده است. این روبات می تواند از راه دور اداره گردد.

درواقع این روبات ها دارای دوربین های دیجیتال و بلندگو هستند تا اپراتورهای انسانی آنها را شنیده و ببینند که مشتریان چه می خواهند. جالب است بدانید که در مرحله بعدی کنترل نماینده ها به وسیله اینترنت به روبات های OriHime-D برای حرکت، صحبت با مشتریان و انتخاب اشیاء مانند فنجان قهوه ارتباط برقرار می نمایند.

بر این اساس حتی افرادی که قادر به صحبت کردن هم نباشند می توانند با یاری چشمهای خود اقدام به تایپ پیغام نمایند. این روش می تواند بر اساس تبدیل موارد تایپی به کلام انجام گردد و روبات ها را قادر به صحبت کردن با مشتریان کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2168

به "رستوران هوشمند معلولان در ژاپن افتتاح شد ، پذیرایی روبات های پیشخدمت از مشتریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستوران هوشمند معلولان در ژاپن افتتاح شد ، پذیرایی روبات های پیشخدمت از مشتریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید