شرکت های بورسی به تقسیم سود به وسیله سجام مکلف می شوند

به گزارش مرجع مقالات، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: مجلس در اصلاح موادی از قانون بازار سرمایه در پی آن است که همه شرکت های بورسی را مکلف کند تا تقسیم سودشان را حتما به وسیله سامانه سجام انجام دهند.

شرکت های بورسی به تقسیم سود به وسیله سجام مکلف می شوند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محسن علیزاده در مورد پرداخت غیر سجامی سود تقسیمی شرکت های بورسی گفت: باید شرکت های بورسی به وسیله سامانه سجام سود ها را واریز نمایند، زیرا بعضی از سود هایی که تقسیم می گردد، آنقدر جزئی و کم است که به هزینه ایاب و ذهاب آن نمی ارزد تا سهامداران به بانک ها مراجعه نمایند و آن را دریافت نمایند.

وی گفت: البته بعضی از شرکت ها خود را مقید می دانند که به وسیله سامانه سجام تقسیم سود را انجام دهند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس تاکید نمود: مجلس در اصلاح موادی از قانون بازار سرمایه در پی آن است که تمام شرکت های بورسی را مکلف کند تا تقسیم سودشان را حتما به وسیله سامانه سجام انجام دهند.

علی زاده ادامه داد: مجلس در طرح اصلاح قانون بازار سرمایه به این موضوع ورود نموده است تا شرکت های بورسی ملزم به پرداخت سود سهامداران به وسیله سامانه سجام شوند که این طرح در حال آنالیز در کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی است و پس از نهایی شدن، در صحن مجلس رسیدگی خواهد شد.

وی در مورد این که واریز سود از سامانه سجام چه مزایایی برای مردم در پی دارد؟ گفت: تقسیم سود به وسیله سامانه سجام موجب می گردد سهامداران به سرعت و در مدت زمان کمتری به سود دریافتی خود دست پیدا کند؛ بعلاوه هزینه های نقل و انتقال سود ها به صورت بانکی هم کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1947

به "شرکت های بورسی به تقسیم سود به وسیله سجام مکلف می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های بورسی به تقسیم سود به وسیله سجام مکلف می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید