فضاپیمای اسرارآمیز راهی کجاست؟

به گزارش مرجع مقالات، این پنج پرتاب شامل سه پرتاب برای پروژه استارلینک، یعنی اینترنت ماهواره ای ماسک، پرتاب ماهواره ای برای ارتش ایالات متحده، و اولین ماموریت فضاپیمای دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی است.

فضاپیمای اسرارآمیز راهی کجاست؟

فضاپیمای فالکن 9 در تاسیسات شرکت اسپیس اکس

پروژه اسپیس ایکس ایلان ماسک اینک ماموریت میستری فالکون 9 را به برنامه های ثبت شده ماه اکتبر خود اضافه کرده است. طبق برخی حدس ها، این موشک ممکن است دوباره یک برنامه پرتاب مخفی برای ارتش آمریکا یا یک سازمان امنیت ملی باشد.

این ماموریت غافلگیرکننده زمانی فاش شد که اسنادی مبنی بر دریافت مجوز از مقامات فدرال ایالات متحده در خصوص راکت های این پروژه به دست آمد. اسپیس ایکس برای هر پرتاب خود باید یک اجازه موقت مخصوص (STA) از کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) درخواست کند.

بر اساس آنچه در تارنمای Teslarati.com منتشر شده، این شرکت پنج پرتاب را برای ماه اکتبر ثبت کرده است. این پنج پرتاب شامل سه پرتاب برای پروژه استارلینک، یعنی اینترنت ماهواره ای ماسک، پرتاب ماهواره ای برای ارتش ایالات متحده، و اولین ماموریت فضاپیمای دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی است.

پرواز فضاپیمای کرو دراگون، اولین پرواز عملیاتی پس از پرتاب آزمایشی و تاریخی اسپیس ایکس است که در ماه مه انجام شد و اولین مأموریت سرنشین دار تا این زمان به شمار می رود. اسپیس ایکس برای ماه نوامبر چهار پرتاب را برنامه ریزی کرده است. این در حالی است که تا به امروز هرگز در طول یک ماه بیش از سه بار پرتاب انجام نشده است.

بر اساس گزارش تارنمای Teslarati، هم اکنون اسپیس ایکس درخواست اجازه موقت مخصوص (STA) جدیدی از کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) برای یک فالکون 9 برای ماموریت 1512 ثبت کرده است. ناظران می گویند اسپیس ایکس پیش از این فقط یک بار درخواست مشابه دیگری را برای پرتابی اعلام نشده ثبت کرده بود.

اما آن پرتاب، یعنی پرتاب سال 2018، پرتابی ناموفق بود و ماهواره زوما ساخت شرکت نورت روپ گرومان، با سقوط موشک به اقیانوس هند ناپدید شد. کمپانی اسپیس ایکس در آن زمان از مسئولیت این اشتباه مبری شد، زیرا گزارش ها حاکی از آن بودند که ایراد کار در خطای مهندسی شرکت نورت روپ گرومان بوده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1229

به "فضاپیمای اسرارآمیز راهی کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای اسرارآمیز راهی کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید