فقیهه سلطانی ممنوع الکار است؟

به گزارش مرجع مقالات، خانم بازیگر به توضیح جزئیاتی درباره انتشار اخباری مبنی بر ممنوع الکاری اش پرداخت.

فقیهه سلطانی ممنوع الکار است؟

به گزارش ، فقیهه سلطانی، پیرامون اجرای نمایش یه گاز کوچولو پس از بازگشایی تماشاخانه های تئاتر گفت: تئاتر ماه ها به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل بود، من فکر می کنم چاره ای جز آغاز دوباره تئاتر نداشته باشیم، به عنوان مثال گروه نمایش یه گاز کوچولو برای این اثر زحمات بسیاری کشید، تمرینات بسیاری انجام شد و من در مقام کارگردان نمی خواستم زحمت گروه به هدر برود.

وی به همین دلیل ادامه داد: علاوه بر نگاه شخصی من برای اجرای نمایش یه گاز کوچولو باید این مسئله را در نظر داشت که اتمام قطعی بیماری کرونا هنوز زمانبندی مشخصی ندارد و ما نمی توانیم کلا دست از کار بکشیم تا یک روز بالاخره کرونا تمام گردد، این بازگشایی در حالی است که اتفاقا به نظر من تئاتر ضرر خاصی ندارد و از خیلی حرفه های دیگر که پیشتر آغاز به کار نموده اند امنیت جانی بیشتری نسبت به بیماری کرونا دارد. زیرا در سالن نمایش اگر فاصله رعایت گردد هیچکس با دیگری حرف نمی زند و به همین دلیل خطری شخصی را تهدید نمی کند.

سلطانی با اشاره به شایعه ممنوع الکار شدنش اضافه نمود: من به هیچ وجه ممنوع الکار نبودم، اصلا دلیلی برای این اتفاق وجود نداشته است، اتفاقا با وجود مراقبت از فرزندم تا حد امکان فعالیت داشتم، اما بعضی در این میان شایعه ساختند که من ممنوع الکار شدم که به هیچ وجه درست نیست.

بازیگر فیلم سینمایی صورتی تئاتر را کم خطرترین شغل در ایام کرونا دانست و اضافه نمود: وقتی نمایشی روی صحنه می رود مخاطبان ماسک زده و در طول اجرا تنها تمرکزشان روی اثر است، با توجه به تخصیص نصف ظرفیت سالن فاصله افراد هم با یکدیگر به صورت اصولی رعایت شده پس ترسی از واگیر کرونا در این اماکن وجود ندارد. علاوه بر این در اکثریت نمایش ها بازیگران هفته ای یکبار تست کرونا می دهند تا خطر به کمترین حالت ممکن برسد.

وی درباره حمایت مرکز های نمایشی از اجرای آثار پیشتاز در بازگشایی تماشاخانه ها تاکید نمود: آن طور که به گروه ما اعلام شد قرار است که بیست درصد همیشگی فروش که از سوی مرکز هنر های نمایشی دریافت می شد به گروه برگردانده گردد، البته نکته عجیب آنجاست که اگر قرار بر بخشش آن مبلغ هست چرا آن را یکبار دریافت می نمایند که بخواهند دوباره به ما پس دهند.

این کارگردان تئاتر با اشاره به رسالت هنر تئاتر در شرایط کنونی اظهار کرد: گروه ما نمایش یه گاز کوچولو را به امید گیشه روی صحنه نبرده است، ما در کوشش هستیم تا این هنر در شرایط بد کنونی زنده بماند، ما سعی می کنیم با رعایت تمامی نکات ایمنی آغاز نماینده ای باشیم تا بار دیگر مخاطب وارد سالن نمایش گردد. تمام کوشش ما آشتی دوباره مردم با تئاتر در شرایطی است که ماه ها از هنر دور بوده اند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری شخصی خود برای روی صحنه بردن نمایش یه گاز کوچولو اضافه نمود: من هیچ وقت سرمایه دار و سرمایه گذار نبوده و نیستم، اما این تئاتر را با هزینه شخصی آماده کردم، البته در این بین تمامی عوامل گروه همکاری بسیار زیادی با من داشتند و همراهانه کنار من ایستادند. خوشبختانه در این نمایش با افراد حرفه ای تئاتر همکاری می کنم و با عشق به این اثر نگاه می نمایند.

این بازیگر سینما و تئاتر درباره بازخورد روی صحنه بردن نمایش یه گاز کوچولو تاکید نمود: بعضی هستند که شاید با بازگشایی تئاتر کاملا مخالفند، اما من خوشخبتانه تنها امید و شوق دریافت کردم، تا به امروز حتی یک نظر مخالف هم نسبت به اینکه در زمان فعلی روی صحنه تئاتر می روم نداشته ام و اکثریت اطرافیانم مرا تشویق به این کار نموده اند.

وی به همین دلیل ادامه داد: من به تمامی مخالفان بازگشایی تئاتر هم حق می دهم آن ها بدون شک به مسائل مختلف همچون مسائل اقتصادی تئاتر در شرایط فعلی نگاه درستی دارند، اما اینکه این اتفاق را حکم نمایند را درست نمی دانم، البته حمایت از اهالی تئاتر در شرایط فعلی حق مسلم تمامی هنرمندان این عرصه است، حال اگر ما جان بر کف روی صحنه آمده ایم بحثش جداست و دلیلی نمی گردد که دیگران از حق خود بگذرند.

سلطانی با اشاره به وجود مافیای عظیم سینما ادامه داد: نقش های خوب سینما به افراد خاص و عده محدودی می رسد، سینما دست آقازاده های هنری افتاده است، افرادی که در خفا از آقازاده بودن دیگران گلایه دارند، اما خودشان آقازاده سینمایی شده اند. به همین دلیل نقش های مهم و جذاب به من و یا امثال من نمی رسد تا بتوانیم بار دیگر توانایی خودمان را محک بزنیم.

بازیگر سریال تبریز در مه درباره کم کار شدن خود در عرصه بازیگری سینما و تلویزیون توضیح داد: شاید از قاب دوربین دور شده باشم، اما در عرصه تئاتر مدام در حال فعالیت بوده ام، نقش های کوتاهی هم در آثار سینمایی بازی کردم، در کل یکی از دلایل دوری من از سینما فرزندم خردسالم بود، حال که وی عظیمتر شده قصد دارم بار دیگر با قدرت به این عرصه برگردم.

این بازیگر سینما و تئاتر با اشاره به علاقه شخصی به کارگردانی اعلام نمود: ورود من به سینما و تئاتر به عشق کارگردانی بود، همواره دغدغه کارگردانی را داشته و دارم و امیدوارم در ادامه راه بتوانم به خوبی این اتفاق را پیش ببرم، کارگردانی در تئاتر هم مقدمات این نگاه من به سینماست.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1083

به "فقیهه سلطانی ممنوع الکار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقیهه سلطانی ممنوع الکار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید