فیسبوک ارتش میانمار را خلع سلاح کرد ، مسدودی صدها صفحه نظامی و دولتی که علیه مردم روهینگیا فعالیت می کردند

به گزارش مرجع مقالات، فیسبوک صدها صفحه مرتبط با ارتش میانمار را حذف کرد. به نظر می رسد هدف از حذف این صفحات کاهش خشونت در میانمار و احترام به حقوق اقلیت های مسلمان باشد.

فیسبوک ارتش میانمار را خلع سلاح کرد ، مسدودی صدها صفحه نظامی و دولتی که علیه مردم روهینگیا فعالیت می کردند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیسبوک اظهار داشت که صدها صفحه و حساب های مربوط به کوشش های نظامیان میانماری را که اقدام به انتشار خبر جعلی و سخنان نفرت انگیز می کردند شناسایی و حذف نموده است.

در مجموع، فیسبوک اظهار داشت که 425 صفحه، 135 حساب کاربری فیسبوک و 15 حساب کاربری اینستاگرام را که رفتارهایی نادرست و هماهنگ شده علیه اقلیت ها داشتند را مسدود نموده است.

درواقع می توان گفت این پاکسازی فیسبوک، دومین مرحله از بین بردن فعالیت های نظامی میانمار در فیسبوک است که مدیران این شبکه اجتماعی در ماه های اخیر انجام داده اند. در ماه اوت، فیس بوک 18 حساب و 52 صفحه مرتبط با خشونت های قومی علیه مسلمانان روهینگیا را در میانمار حذف کرد.

صفحات حذف شده اخیر شامل مواردی مثل اخبار، تفریح، زیبایی و صفحات سبک زندگی است.به گفته فیسبوک یکی از صفحات حذف شده حدود 2.5 میلیون هوادار داشته است.

فیس بوک در یک پست وبلاگی گفت: تصمیم ما برای حذف این صفحات بر اساس رفتار کاربران و ادمین ها بود نه نوع محتوایی که ارسال می کردند.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد در ماه مارس در خصوص خشونت در میانمار نتیجه گرفتند که فیسبوک دراشاعه این بحران نقش مشخص نماینده ای دارد و باعث شده که صدها هزار مسلمان روهینگیا از کشور فرار نمایند.

مقامات ارشد حقوق بشر سازمان ملل در ماه اوت پیشنهاد کردند که رهبران نظامی میانمار به دلیل نسل کشی علیه مسلمانان روهینگیا مورد پیگرد قانونی قرار گیرند. بیش از 700 هزار مسلمان روهینگیا از دولت مرکزی میانمار فرار نموده اند، زیرا حملات شورشیان در ماه اوت 2017 باعث واکنشهای سنگین نظامی شد.

گزارشگران سازمان ملل متحد معتقدند جنایات متعدد علیه اقلیت در میانمار، شامل تجاوز ، بردگی، تهدید و تخلیه روستاها و کشتن بچه ها، بوده است. گزارش شده است که تقریبا 10 هزار نفر در جریان این خشونتها کشته شده اند و دهها هزار نفر از کشور فرار نموده اند.

فیسبوک نیز در ماه نوامبر اعتراف کرد به میزان کافی علیه این نوع خشونت ها در فضای مجازی کوشش ننموده است و ضمن معذرت خواهی، وعده داد مسائل را حل می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 دی 1401 بروزرسانی: 11 دی 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2172

به "فیسبوک ارتش میانمار را خلع سلاح کرد ، مسدودی صدها صفحه نظامی و دولتی که علیه مردم روهینگیا فعالیت می کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک ارتش میانمار را خلع سلاح کرد ، مسدودی صدها صفحه نظامی و دولتی که علیه مردم روهینگیا فعالیت می کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید