لغو المپیک به سود حسن یزدانی و علیرضا کریمی

به گزارش مرجع مقالات، با توجه به آسیب دیدگی شدید چندی پیش حسن یزدانی و علیرضا کریمی، لغو برگزاری المپیک در تابستان 2020، فرصت مناسبی را برای بازگشت این 2 کشتی گیر به روزهای اوج فراهم خواهد نمود.

لغو المپیک به سود حسن یزدانی و علیرضا کریمی

به گزارش خبرنگاران، خاتمه کمیته بین المللی المپیک با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در دنیا و درخواست بسیاری از کشورها گفت رقابت های المپیک 2020 توکیو با تاخیر یک ساله تابستان سال 2021 برگزار خواهد شد. با توجه به لغو بسیاری از رقابت های بین المللی در رشته های مختلف ورزشی از جمله مسابقات کسب سهمیه در قاره های مختلف، این تصمیم IOC با استقبال فدراسیون های دنیای روبرو شد.

همان طور که سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران نیز این اتفاق را به سود کشتی ایران دانستند، تعویق المپیک توکیو به سود دو چهره شاخص تیم ملی کشتی آزاد ایران بود.

حسن یزدانی و علیرضا کریمی آذر ماه سال گذشته و در جریان برگزاری رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های دنیا در بجنورد دچار آسیب دیدگی شدید شدند؛ اتفاقی که باعث دوری چند ماهه این دو کشتی گیر از میادین شد و چگونگی حضور یزدانی و کریمی در المپیک 2020 توکیو را با اما و اگرهای زیادی روبرو کرد.

هرچند یزدانی و کریمی پس انجام اقدامات پزشکی لازم به مرور تمرینات خود را از سر گرفتند اما فرصت محدود چند ماهه تا المپیک تابستانی 2020 باعث نگرانی های زیادی را درباره رسیدن این دو کشتی گیر به شرایط ایده آل و مصاف با بهترین های دنیا به وجود آورده بود اما با تعویق یک ساله رقابت های المپیک، حالا این دو کشتی گیر فرصت کافی برای بازگشت به میادین و رسیدن به روزهای اوج را خواهند داشت.

در این میان شاید بتوان حضور یزدانی را در المپیک تا حد زیادی قطعی دانست اما علیرضا کریمی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در وزن 97 کیلوگرم رقبای بسیار جدی همچون محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج را پیش رو دارد.

حسن یزدانی دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک نیز در المپیک توکیو رقیب سرسختی همچون دیوید تیلور دارنده مدال طلای دنیا از آمریکا را پیش رو دارد، یزدانی دو مرتبه در جام دنیای کرمانشاه و رقابت های دنیای 2018 مغلوب این کشتی گیر آمریکایی شده و حالا با انگیزه ای دو چندان سعی در جبران این دو شکست دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 868

به "لغو المپیک به سود حسن یزدانی و علیرضا کریمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو المپیک به سود حسن یزدانی و علیرضا کریمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید