محققان پیروز به ساخت حسگری برای پیش بینی حرکات دست شدند

به گزارش مرجع مقالات، محققان با استفاده از فیلم های لایه نازک حاوی نانوذرات پیروز به ساخت حسگری برای رصد حرکات انگشت دست شدند.

محققان پیروز به ساخت حسگری برای پیش بینی حرکات دست شدند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، کارشناسان، پوست الکترونیکی ساختند که قادر است حرکات پیچیده انسان را با استفاده از فناوری یادگیری عمیق پیشرفته، رمزگشایی کند. این حسگر همانند یک پوست الکترونیکی عمل می کند که توسط محققان موسسه علم و فناوری پیشرفته کره جنوبی و با همکاری دانشگاه ملی سئول ساخته شده است. در این فناوری از شبکه نرونی عمیق نیز استفاده شده است.

سیستم پوست الکترونیکی که این گروه ساخته است، می تواند حرکت دینامیکی بدن انسان را ثبت کند، این حسگر حرکت سریع انگشت را با کمک فناوری یادگیری عمیق ضبط می کند. نتایج این پروژه در نشریه Nature Communications به چاپ رسیده است.

این پروژه با همکاری کارشناسان علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پژوهشگران بین رشته ای انجام شده است. سونگ هوانکو در سال های گذشته به امید ایجاد حسگر های کرنشی بسیار حساس، از فیلم های حاوی نانوذرات که با استفاده از فناوری لیزر دچار ترک های ساختاری شده بود، استفاده می کرد. آن ها در ادامه، این فناوری حسگری را با دستکش مجهز به واقعیت مجازی ترکیب کردند و در نهایت ابزاری برای تشخیص حرکت انسان ساخته شد.

به گفته هوانکو این فناوری نیازمند حسگر های کرنشی متعددی است، به همین دلیل است که از 5 تا 10 حسگر کرنش برای پیش بینی حرکت پیچیده دست استفاده شده است. هر انگشت باید حداقل با یک یا دو حسگر، یکپارچه شود.

چند سال قبل، هوانکو به فکر استفاده از حسگر های کرنش برای ساخت ابزاری به منظور رصد فعالیت های انگشتان بود. از سوی دیگر، سونگیو جو نیز در حال ادغام فناوری یادگیری ماشینی و حسگر های پیچیده بود. همکاری این دو منجر به ساخت ابزاری شد که می تواند حرکات انگشتان دست را ثبت کند. سونگیو می گوید: زمانی که همکاری نزدیکی را با هم آغاز کردیم، با ایجاد حسگری که مجهز به یادگیری ماشینی بود توانستیم حرکات پیچیده دست را پیش بینی کنیم.

سونگیو می گوید که درصورت استفاده صحیح از الگو های حرکات پیچیده انسانی با استفاده از یادگیری ماشینی، می توان رفتار های مختلفی که توسط حسگر مشاهده می شود را از هم جدا کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1044

به "محققان پیروز به ساخت حسگری برای پیش بینی حرکات دست شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان پیروز به ساخت حسگری برای پیش بینی حرکات دست شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید