موتورهای برقی پیک موتوری می شوند، یک مانع سد راه فراوری انبوه

به گزارش مرجع مقالات، سید شهریار زینی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد آخرین شرایط موتورسیکلت های برقی که در ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی در حال پیگیری است، گفت: تمام ماژول های موتورسیکلت های برقی توسط محققان کشور در شرکت های دانش بنیان ساخته شده و آماده بکارگیری است.

موتورهای برقی پیک موتوری می شوند، یک مانع سد راه فراوری انبوه

مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: مشکل اصلی برای بکارگیری این موتورهای برقی این است که سازمان ملی استاندارد برای اخذ پلاک همکاری های لازم را با شرکت های دانش بنیان ندارد و فرایند اخذ پلاک کُند است.

وی با بیان اینکه این موتورها آماده تحویل و تجهیز هستند، ادامه داد: قطعاً برای بکارگیری عمومی، این موتورها باید از قیمت پایین تری برخوردار باشند که در این صورت دولت باید حمایت کند.

به گفته زینی مردم نیز می توانند از این موتورها استفاده نمایند اما قرار است از این موتورها در قالب ناوگانی برای پیک موتوری و نامه رسانی استفاده گردد.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به محدودیت های منابع فعلاً با رایزنی هایی که با شهرداری و یک الی دو ارگان داشتیم این وسیله نقلیه به پیک موتوری و نامه رسانی تخصیص می یابد، اضافه کرد: تعدادی از این موتورها قرار است برای نامه رسانی اختصاص یابند.

مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ادامه داد: آمادگی داریم که قرارداد 5 تا 10 هزار موتورسیکلت برقی را منعقد کنیم تا ظرف 6 ماه فراوری انبوه موتور برقی انجام گردد.

وی تاکید نمود: اما در حال حاضر مشکل اصلی پلاک برای این موتورهای برقی سد راه فراوری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1485

به "موتورهای برقی پیک موتوری می شوند، یک مانع سد راه فراوری انبوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورهای برقی پیک موتوری می شوند، یک مانع سد راه فراوری انبوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید