نتایج ضعیف شفر: 18 میلیارد، بدون جام

به گزارش مرجع مقالات، قرارداد وینفرد شفر با استقلال حدود 18 میلیارد تومان بود اما این مربی آلمانی نه موفقیتی در لیگ به دست آورد و نه در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا.

نتایج ضعیف شفر: 18 میلیارد، بدون جام

امیر اسدی ، استقلال روزهای عجیبی را سپری می نماید. نه خبری از جام است و نه موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا. همه چیز خلاصه شده در کسب احتمالی سهمیه آسیا که نام آن را هم نمی توان موفقیت گذاشت. وینفرد شفر حدود 2 فصل و نیم است که راهنمایی استقلال را بر عهده دارد و روی نیمکت این تیم می نشیند. او در این مدت، فقط فاتح یک جام حذفی شده و جام دیگری به دست نیاورده است استقلال در آسیا شرایط بغرنجی را تجربه می نماید و در لیگ هم حداکثر می تواند یکی از عناوین دوم تا چهارم را به دست بیاورد.

شفر وقتی به استقلال آمد، به هیچ وجه یک مربی برنده نبود. او در جامائیکا روزهای خوبی را سپری ننموده بود و به همین دلیل با اشتیاق فراوان روی نیمکت استقلال نشست. برای او در وهله نخست، حضور در یکی از باشگاه های مطرح فوتبال ایران اهمیت داشت و نه قراردادی که بر سر آن چک و چانه بزند. مبلغ قرارداد اولیه هم معین بود. 550 هزار دلار برای یک فصل و نیم.

-

استقلال اما در دوره مدیریت قبلی عملکرد جالبی در قبال قرارداد کادر فنی به نمایش نگذاشت. افتخاری و توفیقی، وقتی دیدند استقبلال به فینال جام حذفی رسیده، قرارداد شفر را یک فصل دیگر تمدید کردند. البته تمدید قرارداد باعث شد تا شفر زیر توافق 550 هزار دلاری خود بزند و برای لیگ هجدهم، مبلغ درخواستی خود را افزایش بدهد.

استقلال و شفر برای فصل جدید روی مبلغ یک میلیون و 200 هزار دلار توافق کردند. یعنی استقلال باید مبلغی در حدود 18 میلیارد تومان برای این مربی آلمانی هزینه می کرد. اتفاقی که تا امروز اتفاق افتاده و شفر بخش اعظمی از مبلغ قرارداد خود و کادر فنی اش را گرفته. دریافتی وینفرد شفر در مقایسه با قرارداد 950 هزار یورویی برانکو ایوانکوویچ با پرسپولیس، نه قابل هضم است و نه معقولانه.

-

وینفرد شفر این فصل نتایجی کسب نموده که نه طرفداران استقلال راضی هشتند و نه هیات مدیره. ناکامی در کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم را کنار نتایج ضعیف در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین حذف از جام حذفی بگذارید تا ببینید مربی آلمانی تا چه در استقلال عملکرد ضعیفی از خود بر جا گذاشته. این عملکرد را با نتایجی که برانکو همراه پرسپولیس کسب نموده قیاس کنید تا به تفاوت ها بیشتر پی ببرید.

برانکو با پرسپولیس در آستانه کسب سومین قهر مانی متوالی لیگ برتر است. این مربی پرسپولیس را به مرحله نیمه نهایی جام حذفی نیز رسانده و در این تورنمنت هم یکی از مدعی های جدی کسب عنوان قهرمانی است. در لیگ قهرمانان آسیا هم بخت پرسپولیس برای صعود به مرحله بعد بیشتر از استقلال است.

استقلال در این دو فصل و نیم اخیر، نه در آسیا درخشیده و نه در لیگ برتر. قطع همکاری با وینفرد شفر که هنوز به رزومه اش در بوندس لیگا و کار با اولیور کان می بالد، اتفاق مثبتی است که شاید در استقلال رقم بخورد. البته مدیران باشگاه باید به فکر پرداخت غرامت نیز باشند. وقتی وینفرد شفر برای این فصل 18 میلیارد تومان دریافت نموده، قطعا غرامت قرارداد فصل آینده او نیز بالاتر از این مبلغ خواهد بود.

-

باشگاه استقلال اما تصمیم خود را گرفته و قصد ایجاد تغییر در کادر فنی خود را دارد. اینکه کدام مربی جانشین وینفرد شفر می گردد یک سوی ماجرا است و قراردادی که او با استقلال امضا نموده سوی دیگر. خودتان را جای مدیران باشگاه استقلال بگذارید. آیا در شرایطی که 18 میلیارد تومان به یک مربی پرداخت کنید و حتی یک عنوان قهرماین به دست نیاورید، همچنان با او همکاری می کنید؟ پاسخ شما و همه طرفداران استقلال قطعا منفی است. وینفرد شفر عملکردی به نمایش گذاشته که جای هیچ دفاعی باقی نمی گذارد. حتی برای طرفدارانی که تا همین امروز امیدوار به غرش شیر آلمانی در فوتبال ایران بودند.

10

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 145

به "نتایج ضعیف شفر: 18 میلیارد، بدون جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج ضعیف شفر: 18 میلیارد، بدون جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید