آمادگی چند کشور غربی برای بازگشایی سفارتخانه در دمشق

به گزارش مرجع مقالات، یک روزنامه سوری از عقب نشینی برخی کشورهای غربی از مواضع قبلی و آمادگی برای بازگشایی سفارتخانه های خود در دمشق خبر داد.

آمادگی چند کشور غربی برای بازگشایی سفارتخانه در دمشق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک روزنامه سوری به نقل از منابع آگاه دیپلماتیک غربی از آمادگی برخی کشورهای اروپایی برای بازگشایی سفارت خانه های خود در دمشق در آینده نزدیک خبر داد.

روزنامه الوطن نوشت که دیپلمات هایی از کشورهای یونان، مجارستان و صربستان وارد دمشق شده اند و در حال آماده سازی برای ازسرگیری فعالیت های دیپلماتیک به استثنای بخش های کنسولی که نیازمند شمار زیادی دیپلمات است، هستند.

بر اساس این گزارش، ایتالیا نیز اخیرا با دادن اعتبار به یک دیپلمات سوری برای کنندگی فاو در رم موافقت کرده است و وی ممکن است به زودی برای انجام وظایف خود راهی شود.

از سوی دیگر، کانون وکلا روز گذشته با سفارت قبرس یک قرارداد برای اجاره ساختمانی در ابورمانه به طرف قبرسی برای بازگشایی سفارتش در دمشق امضا کرد.

فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه چند روز پیش با اشاره به این که که چند سفارتخانه در این کشور باز شده اند و چند سفارت عربی و غربی دیگر طی روزهای آینده بازگشایی خواهند شد، گفت: ما به ایالات متحده اجازه نخواهیم داد که مانع بازگشایی سفارت خانه ها شود.

وی اضافه نمود: ما موافق ازسرگیری روابط عربی - عربی و هرگونه تلاشی در این زمینه هستیم. دوستان روس و دیگران در این زمینه تلاش می کنند و دیدارهایی نیز اجرا شده است. اما با توجه به شرایط کشورهای عربی، ما چیزی را مخفی نمی کنیم و خوش بین هستیم که گام های نه چندان دوری در این زمینه برداشته شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1659

به "آمادگی چند کشور غربی برای بازگشایی سفارتخانه در دمشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی چند کشور غربی برای بازگشایی سفارتخانه در دمشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید