اخبار سیاسی

انتقام تازه چین از آمریکا

ایسنا نوشت: سردبیر روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین امروز (سه شنبه) نوشت، دولت چین ممکن است جلوی ورود تمامی دارندگان پاسپورت های دیپلماتیک آمریکایی به سین کیانگ را بگیرد.

23 آذر 1398

نشست شرکتهای ایرانی و ایتالیایی در میلان

نشست مشترک تجار ایرانی و ایتالیایی با حضور سفیر ایران در ایتالیا برگزار و ظرفیت های تجاری هر دو کشور در شرایط تحریم مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

23 آذر 1398

اجلاس تمدن های کهن با حضور ایران در پکن گشایش یافت

سومین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع تمدن های کهن با حضور 9 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز آدینه در پکن گشایش یافت.

22 آذر 1398

سفر هیات پارلمانی ایران به ترکیه

یک عضو هیات پارلمانی اعزامی ایران به ترکیه اهداف حضور این هیات را در اجلاس سه روزه بین المجالس آسیایی ترکیه تشریح کرد.

22 آذر 1398

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، داورزنی: ناداوری ها موجب شرمندگی کنفدراسیون تکواندو آسیا است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اتفاقات امروز در فینال مسابقات تکواندو بازی های آسیایی 2018 باعث شرمندگی و تأسف فدراسیون جهانی است.

21 آذر 1398

سخنگوی وزارت خارجه:کانادا به رایزنی ایران برای ارائه خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی پاسخ نداده

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت کانادا هنوز به رایزنی های ایران برای حل مسائل کنسولی ایرانیان مقیم این کشور پاسخی نداده است.

20 آذر 1398

ایتالیا و ابوظبی قرارداد نفتی امضا می نمایند

خبرگزاری انگلیسی رویترز به نقل از دفتر نخست وزیر ایتالیا گزارش داد که شرکتانی (ENI) این کشور و شرکت ملی نفت ابوظبی موسوم به ادنوک قرار است امروز (یکشنبه) قرارداد نفتی امضا نمایند.

20 آذر 1398

زیر ساخت کسب و کارهای حوزه فاوا فراهم می گردد

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه شاهد نشانه های روشنی از انقلاب صنعتی چهارم و اقتصاد دیجیتال در کشور هستیم، گفت: زیرساخت های پایه ای مورد احتیاج کسب و کارهای IT و استارت آپها فراهم می گردد.

20 آذر 1398

ایران آماده همکاری با ایتالیا به منظور حل مسائل منطقه است

به گزارش خبرنگاران، مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با وینچنزو آمندولا معاون وزیر امور خارجه ایتالیا که در تهران به سر می برد، دیدار و در خصوص همکاری های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی تبادل نظر و رایزنی کرد.

20 آذر 1398

آمریکا بازهم کره شمالی را تهدید نظامی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، 20 کشوری که برای بررسی مسئله هسته ای پیونگ یانگ در ونکوور کانادا گرد آمده بودند؛ برای بررسی تحریم های بیشتر علیه کره شمالی به توافق رسیدند حال آنکه آمریکا تهدید کرد پاسخ امتناع طرف مقابل از آمدن پای میز مذاکره را با...

17 آذر 1398

برنامه شوکه کننده ایتالیا برای ترک منطقه یورو

در عملی که نگرانی های اتحادیه اروپا از ایتال اگزیت (خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا) را افزایش می دهد، سه حزب سیاسی ایتالیا از معرفی گواهینامه اعتباری اقتصادی به عنوان جایگزینی برای یورو حمایت نموده اند.

15 آذر 1398

چین روابط فناورانه با ایران را تقویت می نماید

وزیر علوم چین گفت: در قالب طرح یک کمربند- یک جاده تمام توان خود را برای تقویت همکاری های علمی و دانشگاهی میان دو کشور بکار خواهیم گرفت.

15 آذر 1398

غرفه کشور ایتالیا در نمایشگاه کتاب تهران شروع به کار کرد

به گزارش خبرنگاران، غرفه کشور ایتالیا که مهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به شمار می رود صبح امروز با حضور سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع به کار کرد.

15 آذر 1398

ادامه واگرایی واشنگتن و بروکسل؛ اتحادیه اروپا مستقل از آمریکا سلاح می سازد

وزرای دفاع عضو اتحادیه اروپا در اقدامی برای افزایش قدرت نظامی بیشتر و مستقل شدن از آمریکا با اجرای پروژه های مختلف دفاعی جدید موافقت کردند.

15 آذر 1398

ثروتمندان اطراف ایران را بشناسیم!

خبرنگاران؛ روسیه بزرگ ترین اقتصاد در همسایگی ایران است اما ثروتمندترین نیست. ثروتمندترین اقتصاد در همسایگی ایران، قطر است که از این نظر، در دنیا نیز رتبه اول را دارد. وضعیت ثروت در دیگر اقتصادهای همسایه ایران چگونه است؟

14 آذر 1398

ته لنجی از شرایط اداری و ثبت سفارش معاف گردد

نماینده دیر، کنگان، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رونق نقاط مرزی و خارج شدن از رکود مالی 100 قلم کالای وارداتی ته لنجی از شرایط اداری و ثبت سفارش معاف گردد.

13 آذر 1398

خودرو و جاده غیراستاندارد، از عوامل افزایش شمار مددجویان بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه در سال 96 نزدیک 135 هزار نفر به عنوان جامعه هدف تحت پوشش سازمان قرار گرفتند، گفت: از آنجایی که بسیاری از موارد معلولیت به دنبال این است که جاده ها و خودروها غیر استاندارد هستند، سازمان های مربوطه باید مسئولیت اجتماعی...

9 آذر 1398

تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است

نماینده آشوریان در مجلس با بیان اینکه تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است گفت: رهبران دینی مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر روابط بسیار نزدیکی دارند.

8 آذر 1398

پنس و پمپئو راهی ترکیه شدند

ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا، معاون رئیس جمهور این کشور را در سفر امروز چهارشنبه به ترکیه با هدف میانجی گری برای دستیابی به یک آتش بس در شمال سوریه همراهی خواهد نمود.

7 آذر 1398

گفت وگوی وزرای دفاع عراق و ترکیه درباره اوضاع سوریه

وزیر دفاع عراق با همتای ترکیه ای خود تاثیر عملیات نظامی آنکارا در سوریه بر عراق را مورد بحث قرار داد.

7 آذر 1398
تعداد: (106)