اخبار سیاسی

معاون ظریف: یکی دو تراکنش مالی از طریق اینستکس انجام شده است

معاون دیپلماسی مالی وزارت خارجه با بیان اینکه اینستکس برای ما قانع کننده نیست، گفت: یکی دو تراکنش مالی از طریق این سازوکار انجام و کالا ها وارد ایران شد و امیدواریم در آینده بتوانیم از آن برای خریدهایمان از اروپا استفاده کنیم.

20 تیر 1399

موضع اتحادیه اروپا درباره همکاری با آمریکا علیه ایران ، باید فکر کنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: باید درباره تعامل با آمریکا در مورد تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران فکر کند.

18 تیر 1399

خبرنگاران ظریف شهادت تعدادی از کارکنان نیروی دریایی ارتش را تسلیت گفت

تهران- خبرنگاران- وزیر امور خارجه شهادت تعدادی از کارکنان نیروی دریایی ارتش در حادثه ناوچه کنارک را تسلیت گفت.

18 تیر 1399

هیچ مبادله ای از کانال بشردوستانه ترامپ برای ایران انجام نشده است

دولت سوئیس روز جمعه تأیید کرده از کانال اصطلاحاً بشردوستانه ای که برای مبادله اقلام بشردوستانه با ایران اجرا شده هیچ مبادله ای انجام نشده است.

15 تیر 1399

وزیر بهداشت آلمان تصمیمات ترامپ را تائید کرد

وزیر بهداشت آلمان اظهار کرد، دونالد ترامپ به درستی به لزوم تغییر در سازمان بهداشت جهانی اشاره دارد اما در عین حال از آمریکا خواست این سازمان را فعلا و تا زمان برطرف بحران شیوع کرونا ویروس و آنالیز اعمال اصلاحات در آن ترک نکند.

14 تیر 1399

خبرنگاران وزیرتعاون: شورای عالی کار با افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کرد

تهران - خبرنگاران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعضای شورای عالی کار در نشست معین حق مسکن کارگران پس از گذشت ساعت ها مذاکره با تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند.

11 تیر 1399

خبرنگاران پارلمانتاریسم در کانادا

تهران- خبرنگاران- کانادا به عنوان یکی از کشورهای مشترک المنافع یا همسود بر پایه نظام سلطنتی بنا شده اما مجلس این کشور آمریکای شمالی مشتمل بر دو مجلس سنا و عوام است که در عمل با انتخاب نخست وزیر و تصمیم سازی های مهم، تاثیر بسزایی در پیشبرد سیاست ها ایفا...

10 تیر 1399

الکاظمی با احزاب شیعه عراق درباره ساختار کابینه توافق کرد

منابع سیاسی مطلع اعلام کردند که رهبران گروه های شیعه عراق بر سر ادامه ماموریت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق به توافق رسیده اند تا در ازای آن، وی تعدادی از اسامی نامزدها برای تصدی پست های وزارتی در دولت آینده را تغییر دهد.

7 تیر 1399

فداکاری معلمان و اساتید در دوران همه گیری کرونا، در یاد و خاطره ملت قدرشناس ایران جاودانه شد

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت دوازدهم اردیبهشت، روز شهادت استاد مطهری و روز معلم در بیانیه ای بر لزوم توجه مسئولان آموزش و پرورش و آموزش عالی به ارتقای بیش از پیش صندلی مادی و معنوی معلمان و اساتید عزیز تأکید کرد.

6 تیر 1399

شینزو آبه: از حال کیم بی خبر نیستیم

نخست وزیر ژاپن امروز (سه شنبه) گفت، از گزارش هایی درباره شرایط جسمانی کیم جونگ اون مطلع است و از نزدیک تحولات را دنبال می کنند.

5 تیر 1399

کرونا در اروپا، از هشدار درباره تشدید بحران در آلمان تا مذاکرات مرکل و ماکرون برای لغو کنترل های مرزی

انستیتو رابرت کخ آلمان درباره شعله ور شدن مجدد بحران کرونا بر اثر رعایت نکردن قوانین کرونا هشدار داد و صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه برای لغو کنترل های مرزی گفتگوی تلفنی انجام دادند.

3 تیر 1399

هیات مدیره پرسپولیس به دیدار وزیر ورزش می رود

به گزارش خبرنگاران، باشگاه پرسپولیس با وجود شانس بالای تیمش در نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر برای رسیدن به چهارمین قهرمانی متوالی با مسائل مدیریتی زیادی دست و پنجه نرم می کند.

1 تیر 1399

داروی ضدعفونی کننده به مبتلایان تزریق کنید

رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید-19 داروی ضدعفونی کننده تزریق کرد تا ریه هایشان تمیز گردد.

31 خرداد 1399

درخواست دبیرکل حزب النور از گروه های سیاسی، ادامه تحصن مقابل وزارت دفاع مصر

خبرنگاران: در حالی که دهها تظاهرات نماینده در برابر ساختمان وزارت دفاع مصر بر ادامه تحرکات خود تا تحقق خواسته های شان تأکید کردند، دبیرکل حزب النور مصر از گروه های سیاسی خواست که از هرج و مرج پرهیز نمایند.

29 خرداد 1399

بهبود شرایط خدمت دهی در دفاتر پیشخوان استان یزد

خبرنگاران/یزد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به دستور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر غیرالزامی بودن ثبت نام حضوری سیم کارت تلفن همراه و انجام این امر به صورت الکترونیکی و همچنین تمدید مهلت درخواست وام سرپرستان خانوارها،...

28 خرداد 1399

ارائه ارز 4 هزار و 200 تومانی برای تأمین کالاهای اساسی

معاون اول رئیس جمهوری گفت: ارز 4 هزار و 200 تومانی برای حفاظت از زندگی و معیشت مردم و فقط برای تامین چند قلم کالای اساسی اختصاص پیدا می کند.

26 خرداد 1399

دلیل بی ثباتی افغانستان به روایت نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی

محمد جواد جمالی نوبندگانی گفت: دخالت کشور های بیگانه مانند آمریکا، عربستان، امارات و ناتو عامل بی ثباتی در افغانستان است.

23 خرداد 1399

مسئول آمریکایی بزرگترین بانک کانادا اخراج شد

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه کانادایی سی تی وی اطلاع داد که یکی از مسئولان آمریکایی بزرگترین بانک این کشور از سمت خود اخراج شد.

20 خرداد 1399

برزیل تهدیدکرد از سازمان بهداشت جهانی خارج می گردد

رئیس جمهوری برزیل، سازمان بهداشت جهانی را به داشتن رفتار تعصب آمیز و سیاسی متهم کرد. او گفت، چنانچه این نهاد فعالیت بدون جانبداری ایدئولوژیکی را مدنظر قرار ندهد، از آن خارج می گردد.

18 خرداد 1399

راز مخالفت اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه

خبرنگاران-گروه بین الملل: در پی شدت دریافت انتقادها ازسلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه به دلیل ازدحام در بعضی از شهرهای این کشور پس از اعلام مقررات منع آمد و شد برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر کووید-19 او شامگاه یکشنبه خاطرنشان کرد از سمتش کناره گیری می...

17 خرداد 1399
تعداد: (234)