برنامه بلندپروازانه محمد بن سلمان

به گزارش مرجع مقالات، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی از برنامه بلندپروازانه تازه ای رونمایی کرد. او از راه اندازی دومین شرکت هواپیمایی ملی با هدف تبدیل شدن این کشور به یک قطب جهانی در حوزه حمل و نقل خبر داد. به گفته او این کشور در تلاش است درآمدهای خود را از انحصار فروش نفت خارج کند و تنوع ببخشد.

برنامه بلندپروازانه محمد بن سلمان

به گزارش رسانه های رسمی عربستان، راه اندازی دومین شرکت هواپیمایی ملی، این کشور را در رتبه پنجم جهان قرار می دهد. با این حال هنوز درباره جزییات و زمان راه اندازی خطوط هوایی تازه عربستانی گزارشی منتشر نشده است.

محمد بن سلمان اعلام کرده عربستان سعودی به نام بزرگ ترین کشور عربی از نظر جغرافیا و اقتصاد باید درآمدهای غیرنفتی خود را تا سال 2030 میلادی حدود 45 میلیارد ریال معادل هزار و 200 میلیارد دلار افزایش دهد.

بر اساس این گزارش، تبدیل شدن عربستان به یک مرکز حمل و نقل جهانی که شامل توسعه بندرها، شبکه های ریلی و خطوط جاده ای و هوایی است، سهم حمل و نقل را از تولید ناخالص ملی از شش درصد به 10 درصد افزایش می دهد.

بن سلمان گفت: این استراتژی عربستان است که به نام یک قطب جهانی حمل و نقل سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا را به هم وصل کند. به گفته او توسعه حمل و نقل بین المللی رونق دیگر بخش ها مثل گردشگری و حج را هم در پی خواهد داشت.

خبرگزاری عربستان سعودی گزارش داده که افزوده شدن یک خط هوایی دیگر ظرفیت تعداد سفرهای هوایی را به 250 و ظرفیت بار مضاعف را به بیش از 4.5 میلیون تن افزایش می دهد و این در حالی است که این کشور در حال حاضر یکی از کوچک ترین خطوط هوایی را در منطقه دارد و سال ها از این ناحیه متحمل ضرر و زیان شده است.

اوایل سال جاری میلادی رسانه های محلی عربستان اعلام کرده بودند که فرودگاه تازهی در ریاض ساخته خواهد شد که هزینه آن از محل صندوق سرمایه گذاری عمومی پادشاهی و صندوق سرمایه گذاری عمومی تأمین می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1736

به "برنامه بلندپروازانه محمد بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه بلندپروازانه محمد بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید