بهترین سریال های تلویزیونی برای تماشا در نوروز: شبکه Hulu

به گزارش مرجع مقالات، وب سایت روزیاتو: رفته رفته به انتها سال 96 شمسی نزدیک شده و برای استقبال از سال جدید آماده می شویم. ایام تعطیلات نوروز یکی از بهترین و خاطره انگیزترین ایام سال می باشد که می توان خستگی یک سال کاری را جبران کرد. در این میان اکثر افراد و خانواده ها از قبل برای این ایام تعطیل برنامه ریزی نموده و هر یک به نحوی این ایام را می گذرانند؛ بعضی با سفر و بعضی با در کنار خانواده بودن.

بهترین سریال های تلویزیونی برای تماشا در نوروز: شبکه Hulu

راه های مختلفی برای لذت بردن از این ایام وجود دارد که بسته به شرایط و علایق افراد متفاوت خواهد بود. در این میان تماشای برنامه ای تلویزیونی یکی از بهترین و معمول ترین روش هایی است که خانواده ها و افراد در نظر می گیرند. امروزه با توجه به این که دوران طلایی تلویزیون نامیده می شود بسیاری اوقات فراغت خود را با تماشای یک سریال تلویزیونی می گذرانند.

در سال های اخیر علاوه بر سریال های تلویزیونی داخلی و سریال های مخصوص نمایش خانگی، سریال های خارجی نیز طرفدارن زیادی پیدا نموده اند. بدین ترتیب قصد داریم در مطلبی دنباله دار و به تفکیک شبکه های تلویزیونی خارجی، بهترین محصولات تلویزیونی هر شبکه یا سرویس اینترنتی را به شما معرفی کنیم که در صورت علاقه در ایام تعطیلات نوروز به تماشای تعدادی از آن ها بنشینید. این قسمت را به شبکه هولو (Hulu) اختصاص داده ایم و قصد داریم بهترین سریال های این شبکه تلویزیونی ، اعم از قدیمی و جدید، را به شما معرفی کنیم.

10- طریقت

مدت انتشار: 2016 تاکنون (3 فصل)

سریال طریقت (The Path) داستان یک فرقه مذهبی-عرفانی در نیویورک را روایت می نماید. در این میان شخصیت ادی لین (آرون پاول) بعد از این که برای مدتی از خانه خود دور می ماند به این فرقه و باورهای آن ها شک می نماید و در ادامه رویایی صادق را تجربه می نماید. همسرش فکر می نماید که ادی به وی خیانت نموده و ادی نیز شک های خود به فرقه و اصول آن را با همسرش در میان نمی گذارد. هر اپیزود از طریقت به روابط بین افراد این فرقه و خانواده لین، اعتقادات دینی و جستجوی قدرت در میان این افراد می پردازد. این سریال در واقع تفاوت عمیق بین زندگی که می گذرانیم و زندگی که دوست داریم داشته باشیم را به نمایش می گذارد.

در طریقت مولفه هایی مانند اتفاقات ترسناک و رازآلود، عشق و موضوعات ماوراء الطبیعه با هم ترکیب می شوند. همچنین در این سریال قدرت طلبی و فساد این فرقه مذهبی و سوء استفاده از باورهای مذهبی اعضای فرقه خود کنایه ای است به اتفاقاتی که به همین شکل در دنیای واقعی رخ می دهد. علی رغم بازهای خیره نماینده و پیروز بازیگران اصلی طریقت اما داستان کند آن باعث می شود که تا انتهای فصل اول نتوانید تاثیر عمیق سریال و کشش آن را حس کنید.

9- چَنس

مدت انتشار: 2016 تا 2017 (2 فصل)

سریال تریلر روانشناسانه چنس (Chance) بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده و داستان دکتر الدون چنس (هیو لوری) یک پزشک اعصاب و روان را روایت می نماید که از همسرش جدا شده و با یکی از بیماران خود رابطه ای عاطفی برقرار می نماید. رفته رفته وی در یک درگیری بین زنی زیبا و فرببنده و شوهر بدرفتارش گیر می افتد و در این میان پلیسی فاسد و حسود نیز حرکات چنس را تحت نظر دارد. با توجه به داستان روانشناسانه نوآر و پیچیدگی هایی که اتفاقات سریال دارند، چنس بعد از چندین اپیزود شما را درگیر خود خواهد نمود.

علی رغم بازی خوب و بی نقص هیو لوری اما این سریال با مسائلی در داستان پردازی همراه است که هنرنمایی لوری و بازی تاثیر گذار اتان ساپلی در نقش یک شاگرد عتیقه فروشی که گاه و بیگاه خشونت موجود در داستان را افزایش می دهد نیز نتوانسته ضعف های سناریو و کارگردانی را به طور کامل بپوشاند. بدین ترتیب علی رغم پتانسیل بالای چنس، پخش آن پس از دو فصل کنسل شد. با این وجود تماشای این سریال خالی از لطف نخواهد بود.

8- 11.22.63

مدت انتشار: 2016 (مینی سریال)

مینی سریال 11.22.63 به تهیه نمایندگی جی جی آبرامز ساخته و پرداخته بریجیت کارپنتر است که از رمانی نوشته استفن کینگ اقتباس شده و جیمز فرانکو نیز نقش اصلی آن را بازی می نماید. فرانکو در 11.22.63 نقش یک معلم دبیرستانی به نام جیک اپینگ را بازی می نماید که به تازگی از همسر خود جدا شده و در نتیجه یک اتفاق به اکتبر سال 1960 باز می شود. وی کوشش می نماید از ترور جان اف کندی جلوگیری کند اما این کوشش ها باعث می شود که زندگی خودش به سختی تهدید شود.

این مینی سریال داستانی جذاب و گیرا داشته و با تماشای اپیزود اول شما را به خود جذب خواهد نمود. فرانکو بازی خیره نماینده ای در این مینی سریال داشته اما متعهد بودن بیش از حد داستان به رمان کینگ باعث شده که در داستان پردازی و تصویرسازی ها بسیار پیروز نباشد. با این وجود داستان 11.22.63 و هنرنمایی فرانکو در طول 8 اپیزود شما را سرگرم خواهد نمود. از این رو اگر از طرفدارن مینی سریال هستید تماشای 11.22.63 را در ایام نوروز به شما توصیه می کنیم.

7- مردان اشتباهی

مدت انتشار: 2013 تا 2014 (2 فصل)

سریال مردان اشتباهی (The Wrong Mans) به صورت مشترک توسط شبکه هولو و بی بی سی ساخته شده است. این سریال ترکیبی از کمدی اداره ای و اکشن است و داستان دو کارگر را روایت می نماید که ناگهان خود را در یک توطئه آدمکشی می بینند و با تمام ساده لوحی خود برای خلاصی از این مخمصه و تبدیل شدن به قهرمان کوشش می نمایند. تماشای مردان اشتباهی وقت زیادی از شما نخواهد گرفت زیرا هر اپیزود تنها نیم ساعت طول داشته و سریال در کل از 8 اپیزود (در ایالات متحده 10 اپیزود) تشکیل شده است و حتی در این مدت زمان کوتاه نیز به خوبی شما را سرگرم خواهد نمود. داستان فیلم بسیار جالب، غیر قابل پیش بینی، درگیر نماینده و کمیک است.

6- مرد آینده

مدت انتشار: 2017 تاکنون (1 فصل)

سریال مرد آینده (Future Man) به تهیه نمایندگی سث روگن و ایوان گولدبرگ و نویسندگی کایلی هانتر و آریل شافیر را باید ترکیبی از فیلم های بازگشت به آینده و نابودگر دانست. در این سریال جاش هاچرسون نقش جاش فوترمن را بازی می نماید که یک سرایدار بدشانش در یک آزمایشگاه علمی است و در واقع در کمال ناباوری اولین کسی است که می تواند یک بازی ویدیویی را با پیروزیت به خاتمه برساند که گمان می شده هیچکس نمی تواند برنده آن باشد. اما معین می شود که این بازی ویدیویی در واقع آزمایشی بوده که از آینده فرستاده شده تا از طریق آن نجات دهنده آینده زمین شناسایی شود.

بدین ترتیب سازندگان این بازی ویدیویی او را استخدام نموده و به گذشته می فرستند تا رییس آزمایشگاه علمی مذکور را به قتل برساند زیرا او در حال ساخت درمانی برای بیماری تبخال است که در آینده باعث از بین رفتن نسل بشر می شود. داستان مرد آینده رفته رفته شکل می گیرد و شما را به خود جذب خواهد نمود. بازیگران این سریال نیز در نقش های مثبت و منفی بازی های بی نقصی ارایه داده اند. این سریال با سیر داستانی سریع خود شما را به یاد فیلم های مهم ژانر سفر به آینده می اندازد.

5- فراری ها

مدت انتشار: 2017 تاکنون (1 فصل)

سریال کامیک و ابرقهرمانانه فراری ها (Runaways) داستان تعدادی دانش آموز دبیرستانی را روایت می نماید که با قدرت های فراانسانی خود که در حال شکوفا شدن هستند روبرو می شوند و سعی دارند با این توانایی های خارق العاده کنار بیایند. این سریال پیچیدگی های دیگر سریال های ابرقهرمانی و دنیای مارول را ندارد و به زیبایی داستانی رازآلود را با مسائل دوره بلوغ ترکیب می نماید. قهرمان های نوجوان داستان در حالی که با قدرت های فراانسانی خود کنار می آیند گذشته تاریک والدینشان را نیز کشف می نمایند. اگر چه فراری ها در بخش قهرمانان نوجوان داستان تصویر سازی خوبی انجام داده اما در خصوص والدین آن ها که معین می شود ضدقهرمانان شرور داستان هستند عملکرد خوبی نداشته است.

با وجود اشکالات در داستان سرایی اما فراری ها زیبایی کافی برای این که شما را برای مدتی سرگرم نماید در خود خواهد داشت پس می توانید آن را در فهرست سریال هایی که در ایام نوروز می بینید اضافه نمایید؛ به خصوص در صورتی که به سریال های ابرقهرمانی و کمیک علاقه دارید.

4- مردمان ناخوشایند

مدت انتشار: 2015 تا 2017 (3 فصل)

سریال مردمان ناخوشایند (Difficult People) از آن دسته سریال هایی است که همه از تماشای آن لذت نمی برند و تماشاگران خاصی دارد. این سریال با نویسندگی و بازی جولی کلاوسنر و بیلی ایشنر داستان دو دوست و کمدین را روایت می نماید که شخصیت های دوست داشتنی نبوده و با مسخره کردن دیگران خود را سرگرم می نمایند. این دو شخصیت های منفور و ناخوشایند هستند که حتی در روبروی افراد نیز آن ها را به باد تمسخر می گیرند. این دو بسیار خودخواه، خود شیفته، گربه صفت، بداخلاق و بیرحم هستند.

با این وجود کسانی که به تماشای مردمان ناخوشایند ادامه دهند اوقات خوش و پر از خنده ای را تجربه خواهند کرد هرچند شوخی ها و تمسخرهای آن گاهی از حد توان بیننده خارج می شود. با وجود این که تماشای این سریال بدون شک اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد اما نباید زیاد آن را جدی بگیرید زیرا می تواند تاثیر بدی روی شما داشته باشد.

3- پروژه میندی

مدت انتشار: 2012 تا 2017 (6 فصل)

سریال کمدی پروژه میندی (The Mindy Project) محصول مشترک هولو و فاکس بود که داستان یک متخصص زنان و زایمان به نام میندی لاهیری را روایت می نماید که سعی دارد تعادلی بادوام بین زندگی شخصی و کاری خود ایجاد کند. وی در یک درمانگاه کوچک کار نموده و اطراف او را همکارانی اشغال نموده اند که هر یک رفتارها و اخلاق های عجیب و غریبی دارند. البته بین او و اطرافیانش که عمدتاً دوستان او هستند رابطه خوبی برقرار است و هر یک داستان خاص مربوط به خود را دارند که بر روی نوع رابطه آن ها با میندی تاثیر گذار است. میندی سخت در کوشش است که زن کاملی باشد و عشق رویاهایش را با ملاقات با یک مرد کامل تحقق ببخشد. پروژه میندی یکی از بهترین سریال های شبکه هولو است که می تواند گزینه خوبی برای تماشا کردن در ایام تعطیلات باشد به خصوص اگر دنبال سریال های رمانتیک با خاتمهی خوش هستید.

2- اتفاقی

مدت انتشار: 2015 تاکنون (3 فصل)

سریال کمدی اتفاقی (Casual) داستان یک مادر چهل و اندی ساله را روایت می نماید که شوهرش معلمش او را رها نموده و با یکی از شاگردانش ازدواج می نماید. بدین ترتیب او و دخترش نزد برادر تنبل و شلخته او می روند که مردی ثروتمند بوده و موسس یک سایت همسریابی است. او مردی به شدت بی ادب اما دوست داشتنی است به خصوص وقتی که معین می شود زنبارگی او ظاهری است و او اینگونه وانمود می نماید. اتفاقی مسائلی که مردان و زنان پس از خاتمه یک رابطه و کوشش برای برقرار کردن مجدد رابطه عاطفی با شخصی جدید تجربه می نمایند را مورد آنالیز قرار می دهد.

سریال اتفاقی علی رغم این که گاه شما را غمگین می سازد اما روی هم رفته اوقات مفرحی را برای شما فراهم نموده و از دیدن آن لذت خواهید برد. اگر پس از تماشای فصل اول سریال احساس کردید از داستان سریال خوشتان نمی آید یا نظرتان جلب نشده بهتر است عجله نکنید زیرا با پیشرفت داستان گیرایی و جذابیت داستان بیشتر شده و هر چه از سریال می گذرد رشد شخصیت ها و بهتر شدن داستان را درک خواهید کرد.

1-داستان ندیمه

مدت انتشار: 2017 تاکنون (1 فصل)

سریال داستان ندیمه (The Handmaids Tale) بهترین سریال ساخته شبکه هولو و یکی از بهترین سریال های ساخته شده در سال 2017 است که جوایز متعددی در جشنواره های تلویزیونی بدست آورد. این سریال بر اساس رمانی از مارگارت اتوود با همین نام ساخته شده و داستان آن در یک پادآرمانشهر آینده رخ می دهد که توسط دولتی بنیادگرا و دیکتاتور مآب به نام گیلیاد راهنمایی می شود. در این دنیای پساآخرالزمانی، میزان توانایی فرزندآوری به شدت کاهش یافته و بدین ترتیب زنان از حقوق اساسی خود محروم شده اند و تنها از آن ها به عنوان ابزارهایی برای تجدید نسل استفاده می شود. کسانی نیز که با این رژیم از در ناسازگاری و مخالفت وارد شوند تحت شکنجه هایی مانند شوک الکتریکی قرار می گیرند.

بعضی از دختران جوان داستان که خاطرات گذشته از ذهن آن ها پاک شده رفته رفته به یاد گذشته می افتند و از شرایط موجودشان اظهار نارضایتی دارند. اگر چه الیزابت ماس اوج استعداد خود را در این سریال به نمایش گذاشته اما نباید از بازی خیره نماینده بازیگران نقش های مکمل مانند رالف فاینس، الکسیس بلیدل و یوون استراهوفسکی گذشت. داستان این سریال بی نقص و دیدنی گاه چنان ترسناک می شود که تماشای آن برایتان سخت می شود. با این وجود داستانی که در داستان ندیمه به آن پرداخته می شود شباهت بسیاری با دوران معاصر ما دارد و به همین دلیل است که این سریال به ناگاه سروصدایی به پا نموده و بسیاری را به خود جلب کرد. اگر در ایام تعطیلات نوروز قصد تماشای سریال های خارجی را دارید بدون شک داستان ندیمه باید و باید و باید یکی از انتخاب هایتان باشد. پشیمان نخواهید شد!

در حالی که شبکه تلویزیونی هولو در زمینه ساخت پروژه های مستقل و اورجینال تلویزیونی تازه کار است هنوز فراوریات زیادی در این زمینه نداشته اما پس از پیروزیت خیره نماینده داستان ندیمه، این شبکه تصمیم گرفته که با قدرت بیشتری در عرصه فراوری سریال های اورجینال وارد شود و برای سال 2018 دو سریال بزرگ و با حضور چهره هایی سرشناس ساخته که از بهترین و مهم ترین سریال های سال به شمار می آیند. یکی از این سریال ها قلعه سنگی (Castle Rock) نام دارد که تریلری روانشناسانه و ترسناک است و بر اساس داستان هایی کوتاه از استفن کینگ ساخته شده است و بازیگران سرشناسی مانند جین لوی، بیل اسکارشگارد، ملانی لینسکی، آندره هالند، اسکات گلن و سیسی اسپیسک در آن ایفای نقش می نمایند.

هنوز تاریخ دقیقی برای پخش این سریال معین نشده است. دیگر سریال این شبکه برای سال 2018، اولین (The First) نام دارد و بازیگران سرشناسی مانند شان پن و ناتاشا مک الهان نقش های اصلی آن را بازی می نمایند. داستان این سریال در خصوص اولین گروه از فضانوردانی است که به مریخ سفر می نمایند و در این سریال به اتفاقاتی که برای آن ها در فضا و برای خانواده هایشان در روز زمین رخ می دهد پرداخته می شود. این سریال نیز طی ماه های آینده منتشر خواهد شد. از این رو علاوه بر 10 سریالی که در این فهرست به تفصیل به آن ها اشاره شد می توانید این دو سریال را نیز به صدر لیست خود اضافه کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 181

به "بهترین سریال های تلویزیونی برای تماشا در نوروز: شبکه Hulu" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سریال های تلویزیونی برای تماشا در نوروز: شبکه Hulu"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید