بیگلری: 24 هزار نفر در کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شرکت نموده اند

به گزارش مرجع مقالات، رئیس انستیتو پاستور گفت: بیش از نیمی از کشورهای جهان هنوز به مردم خود واکسن تزریق نکرده اند.

بیگلری: 24 هزار نفر در کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شرکت نموده اند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا بیگلری در مصاحبه تلفنی با برنامه روزنه با اشاره به این که انستیتو پاستور ایران بیش از 100 سال قدمت فعالیت دارد، گفت: این مرکز پس از راه اندازی تشخیص آزمایشگاهی کرونا در کشور - با خودکفایی کامل - به حوزه ساخت واکسن ورود کرد.

وی با اشاره به این که ایران در تشخیص کرونا کاملا خودکفا است، مطرح کرد: در حال حاضر ما علاوه بر علم فراوری واکسن در آنالیز کیفیت واکسن ها توانایی داخلی داریم.

رئیس انستیتو پاستور با اشاره به این که ایران یکی از کشورهای پیشرو در فراوری واکسن است، گفت: واکسن های ایرانی کرونا با نهایت دقت و امنیت فراوری شده اند.

وی با اشاره به این که کرونا داروی درمانی ندارد، توضیح داد: تنها راه قطع زنجیره شیوع کرونا فراوری و تزریق واکسن است.

علیرضا بیگلری با اشاره به این که تمام کشورهای جهان در تامین واکسن کمبود دارند، شرح داد: بیش از نیمی از کشورهای جهان هنوز به مردم خود واکسن تزریق نکرده اند.

وی در مورد عوارض واکسن کرونا، گفت: بعضی از واکسن ها در عین ایجاد عارضه های متنوع از رشد و پیشروی ویروس در بدن جلوگیری می نمایند.

رئیس انستیتو پاستور در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه روزنه مطرح کرد: تمام کشورها به دلیل پیشگیری از بروز معضلات مالیِ ناشی از شیوع ویروس کرونا واکسیناسیون عمومی را به عدم تزریق واکسن ترجیح می دهند.

وی اضافه نمود: پوششِ عوارض ناشی از تزریق واکسن کرونا برای دولت بسیار بهتر و کم هزینه تر از درمان کرونا است.

بیگلری در رادیو گفت وگو ادامه داد: افرادی که به بیماری های خاص مبتلا هستند با تشخیص پزشک معالج واکسن هایی را تزریق می نمایند که با بیماری آن ها تداخل نداشته باشند.

وی با اشاره به این که میزان تهاجم و کارایی واکسن در کارآزمایی های بالینی ارزیابی می گردد، شرح داد: واکسن های کرونای ایرانی در 8 شهر کشور و با شرکت 24 هزار نفر مورد کارآزمایی قرار گرفته اند و بر اساس آنالیز های اجرا شده عارضه نگران نماینده بروز نداده اند.

رئیس انستیتو پاستور اضافه نمود: بعضی از عارضه های واکسن کرونا ممکن است در فرآیند واکسیناسیون های عمومی بروز نمایند، برای مثال ممکن است عارضه ای که در کارآزمایی چند هزار نفری بروز نکرده در واکسیناسیون چند میلیونی نمایان گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1673

به "بیگلری: 24 هزار نفر در کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شرکت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیگلری: 24 هزار نفر در کارآزمایی بالینی واکسن کرونا شرکت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید