تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است

به گزارش مرجع مقالات، نماینده آشوریان در مجلس با بیان اینکه تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است گفت: رهبران دینی مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر روابط بسیار نزدیکی دارند.

تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است

به گزارش گروه رسانه های حبرگزاری خبرنگاران، یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، درباره راهپیمایی ایام اربعین گفت: من از نوادگان افرادی هستم که پیکر مطهر شهیدان تاسوعا و عاشورای حسینی را در سال 61 هجری قمری از روی زمین جمع نموده و سپس به شیعیان برای خاکسپاری تحویل دادند و اجازه ندادند تا در بیابان ها این اجساد مطهر باقی بماند که البته این کار صورت گرفته به دلیل ابراز علاقه و ارادت به اهل بیت صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: مسیحیان چون ارادت خاصی به امام علی (ع) داشتند به فرزندان ایشان هم ارادت داشتند چرا که مسیحیان با امیرالمومنین قراردادی منعقد کردند و به نظرم یکی از منشورهای بزرگ بین المللی محسوب می گردد و اصل این عهدنامه هم در یکی از موزه های اصفهان نگهداری می گردد.

نماینده آشوریان در مجلس توضیح داد: از صدر اسلام تاکنون تا جامعه آشوریان روابط بسیار نزدیکی بین یکدیگر وجود دارد و رهبران دینی مسیحیان و مسلمانان با یکدیگر روابط بسیار نزدیکی دارند.

بت کلیا گفت: روابط بسیار نزدیک و نشست و برخواست های ویژه ای بین رهبران دینی (مسیحیان و اسلام) وجود داشته و دارد.

وی اظهار داشت: طبق نظر حضرت عیسی مسیح (ع) باید نسبت به همسایه احترام ویژه ای قائل شد و برهمین اساس است که مسیحیان ارادت و علاقه ویژه ای به مسلمانان دارند.

بت کلیا گفت: وقتی حادثه ناگوار کربلا رخ داد مسیحیان بسیار ناراحت شده و برای اینکه اخوت و تعهدشان که از اجدادشان به آنها رسیده بود را در قبال مسلمانان نشان دهند احترام ویژه ای را برای پیکر مطهر شهدا قائل شدند.

وی گفت: از نظر مسیحیان امام حسین (ع) برای خدا و برای دفاع از حق به شهادت رسیده است و مردمی هم که این امام بزرگوار را شهید کردند بویی از انسانیت نبرده اند.

نماینده آشوریان در مجلس گفت: در جامعه امروزی هم بعضی رفتارهای ضدبشری را مشاهده می کنیم که واقعا از آن ناراحت می شویم که می توانم به حمله ترکیه به نمودهای سوریه به دستور اردوغان اشاره کنم که بویی از انسانیت نبرده است.

وی گفت: امام حسین (ع) برای مقابله به ظلم ایستادگی کرد و کوشش کرد تا ظالمان را از این کار باز بدارد. وقتی مسیحیان برای همسایه خود حرمت ویژه ای قائل هستند طبیعتا برای فردی که در راه خدا به شهادت می رسد و برای نجات بشریت کوشش نموده ارادت و حرمت ویژه تری قائل هستند.

نماینده آشوریان در مجلس گفت: در جهانی امروز متاسفانه شاهد آن هستیم بعضی افراد در قبال ظلم ایجاد شده خود را در سوراخی پنهان نموده و نشان می دهند که این موضوع برایشان اهمیتی ندارد اما امام حسین (ع) با اقدامش نشان داد که باید در برابر ظلم ایستادگی کرد.

بت کلیا اضافه نمود: امام حسین (ع) در سال 61 هجری قمری برای آزادی و انسانیت در برابر ظلم ایستادگی کرد و همه جامعه بشری باید یاد و نام او را گرامی بدارند و کوشش نمایند تا آرمان های او را حفظ نمایند.

وی گفت: اگر نامی از اسلام در جهان وجود دارد به دلیل تظلم خواهی امام حسین (ع) و یاران شهیدش در کربلا بوده است. ضمن اینکه امام سجاد (ع) هم کوشش زیادی کرد تا آرمان های تاسوعا و عاشورا را زنده نگه دارد.

نماینده آشوریان در مجلس گفت: تعدادی از مسیحیان و روحانیون صلیب به دست در راهپیمایی اربعین شرکت نموده و حرمت ویژه ای را برای این روز قائل هستند.

وی اضافه نمود: در مسیحیت حرمت، احترام و ارادت ویژه ای برای فردی که از جهان رفته می گذارند و مراسم چهلم او را ویژه تر گرامی می دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 440

به "تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید