خبرنگاران جشنواره ملی رویش 24 مرداد شروع می گردد

به گزارش مرجع مقالات، تهران- خبرنگاران- مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری جشنواره ملی رویش در روزهای 24 تا 27 مرداد ماه اطلاع داد.

خبرنگاران جشنواره ملی رویش 24 مرداد شروع می گردد

به گزارش روز چهارشنبه وزارت علوم، محمدهادی عسکری با اعلام این خبر افزود: به رغم شرایط سخت ناشی از شیوع بیماری کرونا در این دوره شاهد مشارکت بی نظیر کانون های فرهنگی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در بخش های مختلف این جشنواره بوده ایم.

وی ادامه داد: دستورالعمل برگزاری جشنواره رویش در آبان ماه سال گذشته به رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ابلاغ شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل جشنواره، بخش دانشگاهی جشنواره رویش در نیمی از دانشگاه ها برگزار گردید.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی به منظور برگزاری جشنواره ملی رویش متناسب با شرایط کرونایی از چند ماه قبل شروع شد، گفت: فراخوان ثبت آثار و فعالیت های کانون های فرهنگی از 20 تیر ماه امسال منتشر و پس از یک بار تمدید، پایان صبح روز 6 مرداد ماه به اتمام رسید.

عسکری در ادامه سخنان خود گفت: در این دوره پنج هزار و 368 کانون فرهنگی در جشنواره شرکت کردند و بیش از 16 هزار فعالیت در چهار حوزه و 23 موضوع کانونی در سامانه جشنواره به ثبت رسید.

وی ادامه داد: در بخش آثار جشنواره، بیش از 800 اثر فردی شامل شعر و ادبیات، صنایع دستی، هنرهای تجسمی فیلم نامه، نمایش نامه و موسیقی ارسال و بیش از 140 اثر گروهی شامل فیلم کوتاه، تئاتر، موسیقی به دبیرخانه واصل شده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود: 100 ایده کانونی برای شرکت در بخش ایده های برتر و 80 نفر از فعالان کانونی به عنوان چهره پیروز کانونی در سامانه جشنواره ثبت شده است.

عسکری افزود: در این مرحله از جشنواره و با شروع فرآیند داوری، بیش از 90 نفر از برجسته ترین استادان، صاحب نظران و فعالان موضوعات مرتبط با رشته های جشنواره دعوت به عمل آمد تا نسبت به داوری و ارزیابی آثار و فعالیت های کانونی همکاری نمایند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به تدارک دبیرخانه جشنواره به منظور نمایش آثار واصله در قالب نمایشگاهی گفت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا بخش نمایشگاهی و کارگاه های توانمندسازی این جشنواره به صورت مجازی برگزار می گردد.

عسکری از برگزاری جشنواره ملی رویش در روزهای 24 تا 27 مرداد ماه امسال به صورت بر خط اطلاع داد و گفت: در این دوره از جشنواره و به منظور پاسداشت کوشش ها و خدمات ارزشمند جهادگر شهید حسین علی مرادی، آیین تجلیل از خانواده گرانقدر این شهید بزرگوار نیز برگزار می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1123

به "خبرنگاران جشنواره ملی رویش 24 مرداد شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جشنواره ملی رویش 24 مرداد شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید