خودرو و جاده غیراستاندارد، از عوامل افزایش شمار مددجویان بهزیستی

به گزارش مرجع مقالات، مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه در سال 96 نزدیک 135 هزار نفر به عنوان جامعه هدف تحت پوشش سازمان قرار گرفتند، گفت: از آنجایی که بسیاری از موارد معلولیت به دنبال این است که جاده ها و خودروها غیر استاندارد هستند، سازمان های مربوطه باید مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند.

خودرو و جاده غیراستاندارد، از عوامل افزایش شمار مددجویان بهزیستی

به گزارش خبرنگاران، داریوش بیات نژاد با بیان اینکه با توجه به افزایش مستمری در سال گذشته، 50 درصد اعتبار حمایت از افراد دارای معلولیت به یارانه مراکز شبانه روزی یا معلولان مراکز روزانه تعلق می گیرد، اضافه کرد: برای افزایش کیفیت خدمات به معلولان ضروری است اعتبارات افزایش یابد. اگر تامین اعتبارات محقق گردد، خدمت به معلولان نیز به درستی محقق می گردد.

بیات نژاد که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، ادامه داد: باید به جای اینکه مالی کردن سازمان بهزیستی، نهادهای مالی که بخش عمده آنها در ایجاد معلولیت افراد سهیم داشته اند، در راستای مسئولیت اجتماعی خود گام بردارند.

وی با بیان اینکه در سال 76 بیش از 80 هزار نفر در جاده ها دچار حوادث جاده ای شده اند و بیش از 15 هزار نفر فوت نموده اند، اظهار کرد: در سال 96 نزدیک 135 هزار نفر به عنوان جامعه هدف تحت پوشش سازمان قرار گرفتند، از آنجایی که در بسیاری از موارد جاده ها و خودروها غیر استاندارد هستند، سازمانهای مربوطه باید مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند.

عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز با بیان اینکه 22 هزار میلیارد تومان برای کمیته حمایت از معلولان بودجه احتیاج است، گفت: تا امروز حتی یک ریال از بودجه مذکور تخصیص پیدا ننموده است چراکه وضع دولت خوب نیست.

این نماینده مجلس ادامه داد: در مورد بعضی سازمان ها مانند بهزیستی که حمایتی هستند، به جای اینکه مالی شوند، باید پتانسیل های آنها را ارتقا دهیم و مددجویان را توانمند کنیم.

عزیزی اضافه کرد: بهزیستی و کمیته امداد سالانه افراد بسیاری را به سمت توانمندسازی راهنمایی می نمایند. شاید بخشی از مددجویان مسائل جسمی داشته باشند اما ذهن و توان این افراد همچنان فعال است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 443

به "خودرو و جاده غیراستاندارد، از عوامل افزایش شمار مددجویان بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو و جاده غیراستاندارد، از عوامل افزایش شمار مددجویان بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید