رونمایی هیوندای از خودروی مفهومی با قابلیت راه رفتن

به گزارش مرجع مقالات، ئیجیاتو: شرکت هیوندای از یک خودروی کانسپت خودران رونمایی کرده که توانایی عبور از موانع سخت از طریق راه رفتن یا چرخش به دور خود را دارد.

رونمایی هیوندای از خودروی مفهومی با قابلیت راه رفتن

این خودرو که ربات هوشمند زمین نورد تبدیل شونده یا به اختصار تایگر نام دارد، به گونه ای طراحی شده که در مسیرهای عادی با کمک چهار چرخ حرکت می کند اما در برخورد با موانع سخت مکانیزم آن به حالی شبیه به راه رفتن تغییر می کند. هدف از طراحی تایگر توسعه ماشینی برای اکتشافات علمی در محیط های ناهموار، حمل کیت های اورژانسی پزشکی و تحویل کالا در نواحی دور از دسترس است.

ظاهرا هر کدام از چرخ از طریق بازوهایی مستقل به بدنه اصلی متصل شده اند که دارای چند مفصل بوده و در جهت های مختلف قابل حرکت هستند. دیگر قابلیت جالب این کانسپت امکان چرخش کامل بدون نیاز به فضای اضافی است که به واسطه ساختار ویژه چرخ ها میسر می شود.

این خودرو در قالب پروژه X-1 توسط استودیو نیو هورایزن و با همکاری شرکت اتودسک در حال توسعه است. جان ساه، یکی از مشاوران این پروژه می گوید:

خودروهایی مثل تایگر و فناوری زیربنایی آن فرصت فراتر رفتن از تصورات کنونی را به ما می دهند. ما به صورت پیوسته به دنبال بازنگری در طراحی و توسعه خودرو و باز تعریف آینده حمل و نقل هستیم.

نخستین نسل از این خودروهای عجیب هیوندای دو سال قبل با نام الویت (Elevate) به صورت کانسپت معرفی گشت. الویت هم مثل تایگر شبیه یک خودروی معمولی است که می تواند از روی سنگ های بزرگ و حتی آوار عبور کند و در صورت نیاز، به عملیات امداد و نجات کمک کند.

هیوندای اوایل امسال و با راه اندازی استودیو نیو هورایزن پروژه طراحی خودروهایی که قدم می زنند را وارد فاز تازه ای کرد. همان طور که از نام استودیو مشخص است، قرار است شاهد طراحی کانسپت های عجیب و غیرمنتظره خودرو در این استودیو باشیم. خودروهایی که شاید از نظر طراحی ظاهری عجیب و البته وهم انگیز به نظر برسند.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1470

به "رونمایی هیوندای از خودروی مفهومی با قابلیت راه رفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی هیوندای از خودروی مفهومی با قابلیت راه رفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید