شناسایی 951 فقره تصرف غیرمجاز در حریم رودخانه های خراسان شمالی

به گزارش مرجع مقالات، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: 951 مورد تصرف غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه های استان طی پنج ماهه امسال، شناسایی شده اند که تا به کنون 20 هزار متر مربع زمین تصرف شده در حریم و بستر رودخانه های استان آزاد شده است.

شناسایی 951 فقره تصرف غیرمجاز در حریم رودخانه های خراسان شمالی

به گزارش مرجع مقالات، سیدعقیل مرتضوی، در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت المال استان اظهار کرد: به همین دلیل 765 مورد اخطار برای متخلفان صادر شده و 20 هزار متر مربع زمین تصرف شده در حریم و بستر رودخانه ها آزاد شده است.

وی شرح داد: در پنج ماه ابتدای سال جاری 15 پرونده تخلف مربوط به تصرف در بستر رودخانه ها توسط مرجع قضایی رسیدگی شده و 29 پرونده نیز در دست رسیدگی است.

وی هم چنین گفت: 33 هکتار از زمین های تملک شده در سد شیروان که توسط متخلفان تصرف و کشت شده بود از تصرف آنان خارج شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: با حمایت دستگاه قضایی و با حفر یک خندق حفاظتی به عمق و عرض سه متر و طول 1.5 کیلومتر، دسترسی متخلفان به این زمین ها که در مخزن سد شیروان در محدوده روستای خدر تصرف شده بود، قطع شد.

مرتضوی شرح داد: برای تامین فضای مورد نیاز دریاچه سد شیروان که مخزن آن گنجایش 92 میلیون متر مکعب آب را دارد 350 هکتار زمین تا سال 78 تملک و هزینه ما به ازای آن پرداخت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 303

به "شناسایی 951 فقره تصرف غیرمجاز در حریم رودخانه های خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 951 فقره تصرف غیرمجاز در حریم رودخانه های خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید