شکری اطلاع داد: برگزاری لیگ کشوری یوگا در دو سطح، راهیابی نفرات برتر به تیم ملی ایران

به گزارش مرجع مقالات، رئیس انجمن یوگا از برگزاری لیگ کشوری این رشته در دو سطح آماتور و حرفه ای اطلاع داد و گفت: نفرات برتر لیگ سراسری ورزش یوگا به تیم ملی راه پیدا می نمایند.

شکری اطلاع داد: برگزاری لیگ کشوری یوگا در دو سطح، راهیابی نفرات برتر به تیم ملی ایران

به گزارش خبرنگاران، نادر شکری در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: مسابقات سراسری یوگا در دو سطح A و B و در 6 گروه سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، میانسالان و پیشکسوتان برگزار خواهد شد.

شکری با اشاره به نحوه حضور شرکت نمایندگان در این لیگ یادآور شد: شرکت نمایندگان موظف هستند 6 حرکت از میان حرکاتی که در شناسنامه حرکات آسانا در دو بخش در سایت ثبت نام مسابقات وجود دارد و به استان ها نیز ابلاغ می گردد، در یک ویدئوی 180 ثانیه ای تهیه نمایند و در وبسایت لیگ بارگذاری نمایند. شایان ذکر است هر شرکت نماینده تنها می تواند در یک کلاس شرکت نمایند.

وی اضافه کرد: 36 نفر از کلاس A و 36 نفر از کلاس B در دو گروه آقایان و بانوان قهرمان خواهیم داشت. همچنین هر ورزشکار به جهت حضور خود در این لیگ، رنکینگ خواهد داشت و این رنکینگ در رویداد های آینده نیز لحاظ خواهد شد. همچنین شرایط اختصاصی برای کلاس A و B وجود دارد. در کلاس A حرکات منطبق با سطح جهانی است و در کلاس B افراد منطبق با سطوح فنی مصوب در نظر گرفته شده است.

رئیس انجمن یوگا ادامه داد: به دلیل حرفه ای تر بودن کلاس A این بخش در دو مرحله برگزار خواهد شد. در مرحله اول ورزشکاران از سراسر کشور از تاریخ 20 اردیبهشت تا 3 خرداد اجازه بارگذاری فیلم حرکات را دارند و تنها یک بار بارگذاری خواهند کرد. پس از انجام داوری آنها در سطح رقابت استانی، نفرات برتر اول تا سوم هر استان در 6 گروه سنی به مرحله کشوری راه خواهند یافت و راه یافتگان مجددا با شرکت در مرحله دوم، در سطح کشوری به رقابت خواهند پرداخت .

وی در ادامه شرح داد: در کلاس A ورزشکاران از سراسر شهرستان های استانهای سراسر کشور شرکت خواهند کرد و پس از انجام داوری مرحله اول در هر استان، ما 36 نفر برترین های هر استان را خواهیم داشت که از هر استان به سطح بعدی راه خواهند یافت و نهایتا فینال در بین افراد منتخب برگزار خواهد شد و منتخبین این جمع برگزیده به تیم ملی یوگا دعوت خواهند شد تا در مسابقات جهانی 2021 شرکت نمایند. مسابقات کلاس A ابتدا در سطح استانی است و پس از معرفی برترین های استانی، یک بار دیگر باید در مسابقات ثبت نام نمایند تا در فینال شرکت نموده و به ارزیابی نهایی برسند.

شکری ادامه داد: ورزشکاران شرکت نماینده در کلاسB نمایندگان استانی هستند که تنها در یک مرحله از 20 اردیبهشت تا 20 خردادماه می توانند به وسیله سایت ثبت نام و با بارگزاری کلیپ 180 ثانیه ای در این رویداد شرکت نمایند و برترین های هر گروه سنی از بین آنها انتخاب خواهند شد. تمامی نتایج این مسابقات در روز جهانی یوگا یعنی 31 خرداد ماه اعلام خواهد شد.

رئیس انجمن یوگا در سرانجام بیان داشت: هدف ما از برگزاری این لیگ در درجه اول استعدادیابی و همچنین توسعه فعالیت بدنی و ترغیب ورزشکاران در بروزرسانی و آموزش شرکت نمایندگان است، شرکت در این مسابقات کاملا رایگان بوده و هیچ ورودیه ای نخواهد داشت.

شکری در انتها تاکید نمود: ما برای کلیه شرکت نمایندگان در این دوره 10 امتیاز آموزشی و همچنین برای نفرات برتر حکم و مدال قهرمانی و جایزه نقدی درنظر گرفته ایم. آئین نامه شیوه برگزاری و چگونگی شرکت در مسابقات لیگ از سوی فدراسیون ظرف چند روز آینده به استان ها اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1630

به "شکری اطلاع داد: برگزاری لیگ کشوری یوگا در دو سطح، راهیابی نفرات برتر به تیم ملی ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "شکری اطلاع داد: برگزاری لیگ کشوری یوگا در دو سطح، راهیابی نفرات برتر به تیم ملی ایران" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکری اطلاع داد: برگزاری لیگ کشوری یوگا در دو سطح، راهیابی نفرات برتر به تیم ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید