فرمان مدیریت بحران برای آماده باش دربرابر مخاطرات طبیعی در نوروز

به گزارش مرجع مقالات، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از فرمان آماده باش این سازمان به تمامی استان های کشور برای آمادگی و مقابله با تمامی مخاطرات طبیعی احتمالی در ایام نوروز اطلاع داد.

فرمان مدیریت بحران برای آماده باش دربرابر مخاطرات طبیعی در نوروز

محمد فرید لطیفی در گفت وگو با مرجع مقالات، در این باره گفت: چند روز پیش از شروع سال جدید سازمان مدیریت بحران کشور در نامه ای به تمامی استانداران و فرمانداران توصیه ها و هشدارهایی را در مورد آمادگی برای پاسخ به هر گونه مخاطره احتاقتصادی در ایام نوروز صادر کرد.

وی اضافه نمود: بر اساس این نامه تمامی استانداران و فرمانداران موظف شدند تا گزارش های مربوط به دستگاه های اجرایی در حوزه مدیریتی خود را که در راستای مقابله با مخاطرات و بحران های طبیعی اجرا شده است به شکل روزانه رصد و برای سازمان مدیریت بحران کشور ارسال نمایند.

لطیفی اضافه نمود: بر اساس این نامه تمامی دستگاه های اجرایی می بایست نسبت به شناسایی مواردی که ممکن است در هنگام مخاطرات طبیعی مشکل ساز گردد اقدام نموده و در راستای برطرف آن اقدام و گزارش و مستندات آن را به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال نمایند. بر این اساس اگر خدای نانموده طی این مدت حادثه ای رخ دهد که ناشی از قصور دستگاه اجرایی مذکور در ارائه گزارش و حل مسائل باشد موضوع به وسیله سازمان مدیریت بحران کشور پیگیری شده و طبق قانون در صورتی که منجر به خسارات جانی و اقتصادی گردد به دستگاه قضایی نیز ارجاع خواهد شد.

وی با بیان اینکه درخواست مدیریت بحران نیز همچون دیگر دستگاه ها در کشور از شهروندان این است که در نوروز سال جاری در خانه بمانند و از مسافرت رفتن و تردد در شهر خودداری نمایند، گفت: به همین دلیل نیز گرچه ممکن است حضور مرم در مقایسه با نوروز سال های قبل کمتر باشد اما تمامی دستگاه ها باید تمهیدات خود را اتخاذ نمایند.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور اضافه نمود: شناسایی نقاط آسیب پذیر با اولویت اماکن مسکونی، تجاری، فرهنگی، کشاورزی و ... از جمله تاکیداتی است که در این نامه مورد توجه قرار گرفته است، گفت: به همین دلیل نیز دستگاه های مذکور باید اقدامات خود را انجام دهند.

لطفی تاکید نمود که این دستورالعمل تا 15 فروردین ماه لازم الاجراست و تمامی دستگاه ها می بایست گزارش های خود را به وسیله فرمانداری و استانداری به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 855

به "فرمان مدیریت بحران برای آماده باش دربرابر مخاطرات طبیعی در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان مدیریت بحران برای آماده باش دربرابر مخاطرات طبیعی در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید