لایحه بودجه 1400 فردا تقدیم مجلس می شود

به گزارش مرجع مقالات، خبرگزاری خبرنگاران- رییس مجلس شورای اسلامی گفت که فردا لایحه بودجه سال 1400 به مجلس می آید.

لایحه بودجه 1400 فردا تقدیم مجلس می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، احسان خاندوزی در جریان بررسی کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران با استناد به بند 11 ماده 22 آیین نامه در تذکری اظهار کرد: برای اولین بار در تاریخ قانون گذاری، مجلس شورای اسلامی پیش آهنگ و پیش قراول تغییر مهم در صنعت هسته ای شده است و به همین دلیل نمایندگان باید حواسشان برای پاسداشت این افتخار جمع باشد. امروز شاهد برهه افتخارآمیزی از عملکرد مجلس یازدهم هستیم.

وی اضافه نمود: پیشنهادات اصلاحیه زیادی درباره این طرح مطرح شده است که اگر قرار بر طولانی شدن فرآیند بررسی باشد، اصل پاسخ مقتدرانه و سریع به دشمنان را خدشه دار می کند. باید این طرح با رای کامل و اجماع نمایندگان تصویب گردد به همین دلیل بهتر است نمایندگان از طرح پیشنهادات خود منصرف شوند.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: ما باید در هیات رییسه آیین نامه را رعایت کنیم، اکنون 130 پیشنهاد مطرح شده که بررسی آن زمان بر است، آن هم با توجه به این که ما فردا بودجه را داریم و به همین دلیل فرصتی برای تعیین تکلیف این طرح باقی نمی ماند و نمی توانیم چند روز رسیدگی به این طرح را ادامه دهیم. نتیجه آن می گردد که این طرح به کمیسیون باز می گردد.

روز گذشته نیز محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به ایسنا گفته بود که طی صحبت های اولیه بین مجلس و دولت احتمالا فردا لایحه بودجه سال 1400 تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1336

به "لایحه بودجه 1400 فردا تقدیم مجلس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه بودجه 1400 فردا تقدیم مجلس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید