ماسک در هوای بارانی کم اثر است

به گزارش مرجع مقالات، تیم اسپکتور، استاد علوم همه گیری ژنتیکی در کالج کینگ لندن به تایمز گفت: ارائه توصیه های شفاف به عموم مردم، مفید خواهد بود. ماسک ها مرتب باید عوض شوند و این امر به ویژه در آب وهوای مرطوب، بسیار مهم است.

ماسک در هوای بارانی کم اثر است

سازمان بهداشت جهانی و دانشمندان هشدار داده اند که ماسک ممکن است در هنگام بارش باران، اثرگذاری کمتری داشته باشد

سازمان بهداشت جهانی و دانشمندان هشدار داده اند که ماسک ممکن است در هنگام بارش باران، اثرگذاری کمتری داشته باشد.

سازمان بهداشت جهانی و شماری از کارشناسان گفته اند که اگر ماسک صورت مرطوب گردد باید با ماسک جدید جایگزین گردد. آنان مسؤولان دولتی را به ارائه توصیه های شفاف درباره استفاده از ماسک در آب وهوای مرطوب ترغیب نموده اند.

با آن که زدن ماسک در فضا های باز در بریتانیا اجباری نیست، اما بعضی از افراد ترجیح می دهند که هنگام پیاده طی کردن مسیرها، ماسک بزنند. تیم اسپکتور، استاد علوم همه گیری ژنتیکی در کالج کینگ لندن به تایمز گفت: ارائه توصیه های شفاف به عموم مردم، مفید خواهد بود. ماسک ها مرتب باید عوض شوند و این امر به ویژه در آب وهوای مرطوب، بسیار مهم است.

آسیم مالهورتا، مشاور نارسایی های قلبی گفت: بدیهی است که وقتی افراد در آب وهوای بد (خیس و بارانی) این طرف و آن طرف می فرایند و خرید می نمایند، ماسکشان مرطوب می گردد. هیچ کارزار مردمی برای آگاهی مردم بابت بی اثر شدن ماسک در این شرایط، وجود ندارد.

طبق راهنمای رسمی وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی: وقتی که هوا خیس است و یا وقتی که افراد ماسکشان را لمس می نمایند، باید آن را عوض نمایند. همچنین توصیه های سازمان بهداشت جهانی حاکی است که ماسک های پارچه ای دست کم باید سه لایه از سه جنس مختلف داشته باشند. این نهاد گفت، رطوبت می تواند این لایه حفاظتی را بی اثر کند.

سازمان بهداشت جهانی گفت با آن که ماسک های ان-95 از جمله موثرترین ماسک ها در جلوگیری از انتقال عفونت است، اما جنس پارچه بافته نشده آن ها آب را دفع نمی نماید، به این معنی که هرگونه رطوبت می تواند فلیتر شدن موثر و ایمن را محدود کند.

زدن ماسک در بیشتر فضا های داخلی اجباری است.

وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی بریتانیا در توییتی نوشت:

-بینی و دهان خود را کاملا بپوشانید

-بخش جلویی ماسک را لمس نکنید

سازمان بهداشت جهانی می گوید: در خصوص انواع بسیاری از ماسک ها، استفاده و دفع مناسب آن برای اطمینان از تاثیر حداکثری و پرهیز از هرگونه افزایش انتقال ویروس، نکته حیاتی است. همه ماسک ها باید وقتی مرطوب شدند و یا به شکل مشهود آلوده می شوند، عوض شوند. ماسک مرطوب نباید برای مدت طولانی روی صورت بماند. ماسک را به محض این که خیس می گردد با یک ماسک جدید و خشک عوض کنید.

کرول سیکورا، رییس سابق برنامه سرطان در سازمان بهداشت جهانی گفت: رطوبت باعث می گردد که ماسک نفوذپذیر گردد و از همین رو، تمامی انواع ماسک ها در آب وهوای بارانی و خیس، آسیب پذیر عمل می نمایند. او اضافه نمود: مسؤولان باید به مردم توصیه های شفاف بدهند، به ویژه با در نظر دریافت موج اخیر آب وهوا بارانی در سرتاسر بریتانیا.

این اظهارنظر ها پس از آن ایراد شد که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مقررات جدیدی را درباره زدن ماسک و پوشاندن صورت خاطرنشان کرد، و شمار جا هایی را در انگلیس که زدن ماسک لازم است افزایش داد.

تا پیش از اعلام این قوانین، مردم می بایستی در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها و همچنین وسائل حمل ونقل عمومی ماسک می زدند. اما، تحت قوانین جدید، زدن ماسک در تاکسی ها، اتومبیل های کرایه ای خصوصی، و همچنین در کلیه اماکن ارائه خدمات پذیرایی (مانند اقامت، خوراک، برگزاری مراسم، پارک ها و حمل ونقل) در مواقعی که مشتریان مشغول خوردن یا نوشیدن نیستند، اجباری است.

جانسون گفت که این کشور به نقطه خطرناک رسیده است و دولت اکنون باید براساس این اصل عمل کند که یک گام کوچک امروز، از چالش های عظیم در آینده جلوگیری می نماید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1228

به "ماسک در هوای بارانی کم اثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک در هوای بارانی کم اثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید