سلامتی و پزشکی

هشتمین روز ناآرام آمریکا سپری شد؛ تهدید ترامپ برای استفاده از ارتش هم کارساز نیست

هشت روز پس از آن که سیاه پوستی که هفته گذشته زیر پای یک افسر پلیس در مینیاپولیس جان باخت، حتی با تهدید ترامپ مبنی بر استفاده از ارتش نیز نشانی از بازگشت آرامش دیده نمی گردد.

12 مرداد 1399

آمار مبتلایان به کرونا در ترکیه از 158 هزار نفر فراتر رفت

تا به امروز 158762 نفر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد 4397 نفر جان خود را از دست داده اند.

11 مرداد 1399

مرکل خواهان اتحاد رهبران دنیا برای مقابله با کرونا شد

صدراعظم آلمان تاکید نمود، اگر کشورهای دنیا دست به دست یکدیگر دهند و همکاری نمایند، خیلی سریع تر بر پاندمی ویروس کرونا غلبه خواهد شد.

5 مرداد 1399

نخستین مشاهده کروناویروس در شیر مادر

دانشمندان می گویند آزمایش کروناویروس در شیر یک مادر مبتلا به کووید-19 مثبت شده است، اما هنوز معین نیست که آیا این ویروس می تواند از طریق شیر مادر منتقل شود یا خیر.

4 مرداد 1399

ترامپ انتها ماسک زد ، آبی با نشان رئیس جمهوری ایالات متحده

پخش فیلمی کوتاه از لحظه ماسک زدن رئیس جمهوری آمریکا در بازدید از کارخانه فورد در میشیگان با استقبال گسترده رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شد.

4 مرداد 1399

چالش تامین نهاده دامی پیش روی مرغداران، راهکار مناسب نجات صنعت طیور چیست؟

صنعت طیور کشور طی ماه های اخیر به سبب شیوع ویروس کرونا و التهاب بازار نهاده با مشکلاتی روبرو شده است.

4 مرداد 1399

زیست فناوری پزشکی با فعالیت 6 شتاب دهنده رونق می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، زیست فناوری جزء علومی است که مدام تغییر، تحول و پیشرفت را تجربه می کند. این رشته همه فن حریف شاخه های علمی زیادی را در دل خود جای داده و به نوعی می توان گفت علمی است برای بالا بردن کیفیت زندگی بر روی کره...

3 مرداد 1399

شروع زندگی بدون ماسک در پکن

بر اساس تازه ترین اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های پکن که امروز یکشنبه منتشر شد پس از ماه ها پوشیدن ماسک برای جلوگیری از خطرات ناشی از عفونت ویروس کرونا، ساکنان این شهر می توانند از امروز آزادانه و بدون ماسک در خارج از خانه نفس بکشند.

3 مرداد 1399

پنتاگون و رسوایی سند فاش شده،کرونا تا 2021 باقی خواهد ماند

این سند افشاشده بدون امضا درباره باقی ماندن کروناویروس در سطح جهان تا تابستان 2021 است که برای وزیر دفاع ایالات متحده نوشته شده و شامل یک جهت طولانی پیشرو برای این بیماری ویروسی عالم گیر است.

2 مرداد 1399

اظهار نظر پسر ترامپ درباره کرونا

اریک ترامپ پسر رییس جمهوری آمریکا یکشنبه شب گفت که موضوع ویروس کرونا فریبکاری دموکرات ها است و پس از انتخابات 2020 از بین خواهد رفت.

2 مرداد 1399

پسر ترامپ: کرونا ویروس به صورت جادویی پس از انتخابات محو می شود!

ادعای اریک ترامپ، پسر رئیس جمهوری آمریکا را که گفته ویروس کرونا به صورت جادویی پس از انتخابات نوامبر محو می شود، باید بی معنی و واقعا بی ملاحظه خواند.

2 مرداد 1399

پایش بهداشتی مدارس آستارا از هفته آینده

مدیر شبکه بهداشت آستارا گفت: مدارسی که به پروتکل های بهداشتی پایبند نباشند، بسته می شوند.

2 مرداد 1399

سناریوی کرونای خوزستان در هر شهری قابل تکرار است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با هشدار نسبت به تکرار سناریوی کرونا در خوزستان در سایر شهرها، گفت: در تهران هنوز به افول نسبی پایدار نرسیده ایم و بخش عمده ای از ابتلاهای جدید را داریم بنابراین به نظر می رسد که هنوز کانون های آلودگی...

1 مرداد 1399

داروی هیدروکسی کلروکین سولفات

هیدروکسی کلروکین سولفات دارویی برای درمان بیماری های مرتبط با ایمنی بدن است که اخیراً بررسی اثربخشی آن برای درمان کرونا در دست بررسی است.

1 مرداد 1399

معاون ظریف: یکی دو تراکنش مالی از طریق اینستکس انجام شده است

معاون دیپلماسی مالی وزارت خارجه با بیان اینکه اینستکس برای ما قانع کننده نیست، گفت: یکی دو تراکنش مالی از طریق این سازوکار انجام و کالا ها وارد ایران شد و امیدواریم در آینده بتوانیم از آن برای خریدهایمان از اروپا استفاده کنیم.

20 تیر 1399

جزیره اجینا، یادآور جنگ های ایران و یونان، عکس

مردم جزیره اجینا همیشه با دریا در پیوند بوده اند: چه به عنوان ماهیگیر، دریانورد و یا کشتی ساز. البته بعضی از ساکنین کشاورز هستند و به پرورش زیتون، پسته و میوه می پردازند. شهر کوچک اجینا جاذبه های زیادی دارد و تجربه گردش در آن از طریق گاری راه خوبی برای...

16 تیر 1399

هیچ مبادله ای از کانال بشردوستانه ترامپ برای ایران انجام نشده است

دولت سوئیس روز جمعه تأیید کرده از کانال اصطلاحاً بشردوستانه ای که برای مبادله اقلام بشردوستانه با ایران اجرا شده هیچ مبادله ای انجام نشده است.

15 تیر 1399

وزیر بهداشت آلمان تصمیمات ترامپ را تائید کرد

وزیر بهداشت آلمان اظهار کرد، دونالد ترامپ به درستی به لزوم تغییر در سازمان بهداشت جهانی اشاره دارد اما در عین حال از آمریکا خواست این سازمان را فعلا و تا زمان برطرف بحران شیوع کرونا ویروس و آنالیز اعمال اصلاحات در آن ترک نکند.

14 تیر 1399

مهاجم آرژانتینی یوونتوس بالاخره به ایتالیا بازگشت

گونسالو ایگواین خاتمه پس از گذراندن تقریبا دو ماه در سرزمین مادری اش آرژانتین به ایتالیا بازگشت.

13 تیر 1399

واشنگتن پست: آمریکا می خواهد بابت کرونا از چین طلب خسارت کند

یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد که دولت آمریکا در حال آنالیز طرح هایی برای طلب خسارت از چین بابت نحوه مدیریت کردن ویروس همه گیر کرونا است.

9 تیر 1399
تعداد: (211)