مسئولیت کارفرمایی شهرداری نباید بر عهده مدیران سرای محلات باشد

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران خواهان مشخص تکلیف شرایط سرای محلات برای جلوگیری از توقیف اموال مدیران محله به عنوان کارفرمای این سراها، شد.

مسئولیت کارفرمایی شهرداری نباید بر عهده مدیران سرای محلات باشد

محمد سالاری در دویست و نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری مجدد در مورد شرایط سراهای محلات،گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، سازوکار را عملیاتی نموده که به موجب آن، سرای محلات کارگاه محسوب می شوند و مدیر محله که خود یکی از کارکنان سرای محله است، مسئولیت کارفرمایی شهرداری تهران در این کارگاه را به عهده دارد و طرف قرارداد با پرسنل سرای محله است.

سالاری توضیح داد: در این شرایط، تمام شکایات پرسنل سرای محله در مورد حقوق، مزایا و قرارداد بر علیه مدیر محله است، این موضوع باعث توقیف اموال تعداد زیادی از مدیران محلات شده است، چراکه یکی از پرسنل شکایت نموده و سازمان های رسیدگی کننده، کارگاه را محکوم نموده اند و اموال مدیر محله به عنوان کارفرما توقیف شده است.

وی ادامه داد: در جلسات گذشته هم درخصوص این مساله تذکر دادم اما به موضوع رسیدگی نشد لذا ضرورت دارد، شهردار تهران طی دستوری نسبت به حل این مشکل اقدام کند. ما نمی گوییم که سرای محله کارگاه محسوب نگردد اما مسئولیت کارفرمایی این سراها نباید به عهده یک کارمند سرای محله به عنوان مدیر باشد که با شکایت سایر پرسنل، حاصل زندگی چند ده ساله وی توقیف گردد.

سالاری اضافه کرد: در این شرایط کرونایی، درآمد سرای محلات نیز مانند سایر اصناف با مشکل روبرو شده است، به همین دلیل شهرداری تهران باید تدبیری برای پرداخت قبوض آب، برق، گاز و سایر هزینه های سراهای محلات بیندیشد و این موضوع را مشخص تکلیف کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1686

به "مسئولیت کارفرمایی شهرداری نباید بر عهده مدیران سرای محلات باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولیت کارفرمایی شهرداری نباید بر عهده مدیران سرای محلات باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید