نقش سازمان پژوهش در عرصه فناوری اطلاعات و فضای مجازی آنالیز شد

به گزارش مرجع مقالات، تهران (پانا) - دومین نشست شورای فناوری اطلاعات با آنالیز راهکارهای عملیاتی بخشنامه با موضوع طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات مصوبه شورای عالی فضای مجازی برگزار گردید.

نقش سازمان پژوهش در عرصه فناوری اطلاعات و فضای مجازی آنالیز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در ابتدای این نشست محسن باهو مشاور فناوری رئیس سازمان و دبیر شورای فناوری اطلاعات، مفاد این بخشنامه را برای اعضاء مرور کرد. در ادامه اعضاء با بیان دیدگاه های خود در حوزه های فراوری محتوا، زیر ساخت های فنی و عملیاتی، تنظیم اقدامات برنامه ای، تعامل با نهادهای همکار، اجرای مصوبه 828، تبیین نقش سازمان در تدوین استاندارهای محتوای فضای مجازی و زیرساخت فنی مدارس و تشکیل کارگروه برای تدوین شیوه نامه سامان دهی رمزینه پاسخ سریع مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

در جمع بندی این نشست حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش با تأکید بر برگزاری مستمر و پیگیری مصوبات و صورتجلسه های شورای فناوری اطلاعات، یادآور شد: در عصر فناوری برای برآوردن انتظارات این سازمان باید با سرعت بیشتر و با بهره از امکانات فناورانه نسبت به تحقق فعالیت ها و برنامه ها همت گماشت. ضروری است مدیران دفاتر در تعامل با کارشناسان سرعت و دقت توأم را در تحقق برنامه ها لحاظ نمایند.

وی در ادامه با تاکید بر پیگیری مستمر شورای مصوبه 828 گفت: باید نقش سازمان در انتظارات فناورانه تبیین گردد. تبیین این نقش برای ایفای نقش در عرصه برنامه های اجرایی و تحول محتوای مبتنی بر فناوری بسیار مهم است. تبیین نقش باعث استاندارد سازی در برنامه اجرایی ایفای نقش سازمان می گردد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همچنین بر لزوم جلب مشارکت نهاد های موثر در عرصه فناوری اطلاعات تاکید نمود و اضافه کرد: باید از اختیارات قانونی سازمان استفاده درست گردد.

وی در این جلسه در مورد تشکیل دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات دستورات لازم را بیان کرد.

در این نشست علی محبی معاون برنامه ریزی درسی و فراوری بسته های تربیت و یادگیری، مهندس محسن باهو مشاور فناوری اطلاعات رئیس سازمان، سعید بدیعی سرپرست حوزه ریاست، محمد ابراهیم محمدی مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، کوروش امیری نیا مدیرکل دفتر برنامه ریزی و فراوری بسته های تربیت و یادگیری آموزشهای عمومی و متوسطه نظری، افشار بهمنی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و فراوری بسته های تربیت و یادگیری فنی حرفه ای و کار و دانش، معصومه نوروزی معاون مدیرکل امور اداری و پشتیبانی، احمدرضا امینی مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی و صدیقه حسن زاده رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1416

به "نقش سازمان پژوهش در عرصه فناوری اطلاعات و فضای مجازی آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش سازمان پژوهش در عرصه فناوری اطلاعات و فضای مجازی آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید