گشتی در رنگی ترین کوچه تهران

به گزارش مرجع مقالات، وب سایت روزیاتو - علی زمانی: کوچه های رنگی یعنی کوچه هایی که به وسیله اهالی خوش و ذوق و شهرداری، رنگ آمیزی می شوند تا مقصد های مجذوب کننده گردشگری برای شهر باشند، نمونه بسیاری از برزیل تا فرانسه و اسپانیا و مراکش دارد. در ایران، می توان با رنگی کردن کوچه ها و قرار دادن المان های مجذوب کننده و تغییر مبلمان شهری، شهری مجذوب کننده تر برای هموطنان و ایرانگردان و جهانگردان خلق کرد.

گشتی در رنگی ترین کوچه تهران

شهر مجذوب نماینده، شهروندان انرژی مثبت و خلاق و شاد را به ارمغان می آورد که اقدامی کوچک، اما مهم برای شاد زیستن است. پس باید به معماری منظر و مبلمان شهر، توجه ویژه داشت. کوچه رنگی معروف تهرانی ها، کوچه شهید خسرو قدیابی در محله دستغیب است.

کوچه شهید خسرو قدیابی در محله دستغیب تهران، امروزه یکی از کوچه های معروف تهرانی ها است. مثل کوچه برلن. جایی که با کوشش اهالی و شهرداری محل، فضای شاد و رنگارنگی را خلق نموده است و تنالیته های رنگ های گرم، فضایی زیبا و محبوب سلفی باز های اینستاگرام ایجاد نموده است.

پروژه کوچه رنگی در منطقه 9 شهرداری اجرا شده وامیدواریم همه 22 منطقه شهرداری تهران، تا نوروز 1400، کوچه های رنگی و شاد برای اهالی داشته باشند و همین پروژه در 31 استان کشور هم در آستانه نوروز 1400، اجرا گردد. طبق برنامه ریزی سازمان زیباسازی شهرداری تهران، قرار است کوچه های دیگری هم در منطقه ها 22 گانه شهرداری تهران، به پروژه کوچه رنگی تهران اضافه شوند.

با طراحی المان های رنگارنگ روی زمین و دیوار های کوچه خسرو قدیانی محله دستغیب تهران، بازی های بچگانه مثل لی لی هم می تواند دوباره در کوچه ها، رونق بگیرد.

رنگ آمیزی کانال کولر یکی از خانه های مستقر در کوچه

مبلمان شهری رنگارنگ شهری، فضای زیست مسالمت آمیزی بین شهروندان و حیوانات شهری ایجاد می نماید

قدرت رنگ را جدی بگیریم

رنگ آمیزی خلاقانه و نوآورانه کوی و برزن، فرصتی برای خلق اتمسفر شاد زیستن برای شهروندان است. کاهش جرم و جنایت در منطقه ها جرم خیز، با تغییر المان های شهری و مبلمان شهری و استفاده از رنگ در طراحی شهر، امکان پذیر است.

شاد زیستن و هنر عشق ورزیدن، احتیاج به محیط زیست سالم و شادی آفرین دارد. هیچ انسان شادی در محیط تیره و تار و انرژی منفی و پر استرس، نمی تواند به شادی فکر کند و شاد زیستن را تجربه کند.

امیدواریم شهرداری تهران و شهرداری سایر شهر های کشور، از پروژه کوچه رنگی استفاده نمایند تا کوچه های ایران با قدرت هشتگ های اینستاگرام، به برند های مجذوب نمایندهی برای مشتاقان ایرانگردی و جهانگردی تبدیل شوند و از این ظرفیت رنگارنگ، برای معرفی بهتر و بیشتر مقصد های گردشگری کشور در عصر پسا کرونا که به دلار های گردشگری احتیاج داریم، استفاده گردد.

منبع: برترین ها
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1767

به "گشتی در رنگی ترین کوچه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشتی در رنگی ترین کوچه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید