هوش مصنوعی رانندگان آمازون را اخراج می کند

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گزارشی جدید نشان می دهد رانندگان پیمانکار طرح فلکس آمازون با چالش های زیادی روبرو هستند که یکی از آنها استخدام و اخراج با استفاده از الگوریتم ها است.

هوش مصنوعی رانندگان آمازون را اخراج می کند

بلومبرگ در گزارشی جدید اشاره می کند آمازون برای ارسال به موقع محموله هایش میلیون ها راننده پیمانکاری را در طرح فلکس کمک می گیرد. این طرح در سال 2015 میلادی آغاز شده و رانندگان با استفاده از یک اپ موبایل می توانند علاوه بر ثبت نام در طرح، انتخاب شیفت های کاری، هماهنگی تحویل محموله، مسائل خود را نیز گزارش کنند.

اما در کنار موارد گفته شده، آمازون با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی و اندک دخالت کارمندان انسانی عملکرد رانندگان را رصد و حتی آنها را اخراج می کند.

این در حالی است که گاهی اوقات سیستم مذکور کارمندان را بدون دلیل مناسبی اخراج می کند. یکی از کارگران آمازون در این باره فاش کرد پس از آنکه مجبور شده بود به دلیل سوراخ شدن لاستیک خودرو، ارسال محموله را به تعویق بیندازد، رده بندی عملکرد او در اپ کاهش یافته بود. عملکرد کارگران آمازون در اپ براساس گروه های بسیار عالی، عالی، خوب یا در معرض خطر دسته بندی شده است.

البته این کارگر توانسته بود چند هفته بعد رتبه عملکرد خود را ارتقا دهد اما در نهایت به دلیل نقض قوانین آمازون، حساب کاربری وی تعطیل شده بود. او نسبت به اخراج خود اعتراض کرد اما شرکت شغلش را به او برنگرداند.

راننده دیگری به دلیل بسته بودن در ورودی یک مجموعه آپارتمانی نتوانسته بود بسته را تحویل دهد. در یک ساختمان دیگر انبار آمازون باز نشده بود. در نتیجه رتبه عملکرد راننده مذکور کاهش یافت و وی مجبور شد 6 هفته صرف ارتقای آن کند. اما در نهایت به دلیل کاهش رده بندی عملکردش به پایین تر از سطح لازم، اخراج شد.

اگر راننده معتقد باشد که اخراج او ناعادلانه بوده، نمی تواند اقدامات زیادی برای معکوس کردن این فرایند انجام دهد. رانندگان باید برای هرگونه اعتراض به اخراج خود مبلغ 200 دلار بپردازند و به گفته بسکمک از آنها این فرایند ارزش چنین هزینه ای را ندارد.

این در حالی است که آمازون، این طرح را موفقیت آمیز می داند. این شرکت ادعا می کند حدود 4 میلیون راننده در سراسر جهان اپ مذکور را دانلود کرده اند که 2.9 میلیون آنها در آمریکا حضور دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1685

به "هوش مصنوعی رانندگان آمازون را اخراج می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی رانندگان آمازون را اخراج می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید