ورود خودروهای زرهی سعودی به سقطری و استقرار شبه نظامیان امارات

به گزارش مرجع مقالات، بعضی منابع یمنی از ورود خودروهای زرهی و نظامی عربستان سعودی به استان سقطری و استقرار شبه نظامیان وابسته به امارات در این استان خبر دادند.

ورود خودروهای زرهی سعودی به سقطری و استقرار شبه نظامیان امارات

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مرجع مقالات، رمزی محروس استانداری سقطری گفت که گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی(شورای انتقالی جنوب) وابسته به امارات شبه نظامیان و سلاح های خود را در استان سقطری مستقر کرد.

محروس اضافه نمود که شورای انتقالی جنوب بنا به دستور حامیان خود در حال پاکسازی عناصر دولت هادی از نهادهای دولتی و جایگزینی عناصر خود در مراکز امنیتی، نظامی و مدنی است.

به گفته او شورای انتقالی جنوب یمن پایگاه های نظامی در سقطری احداث و شبه نظامیان خود را در آن مستقر نموده و در حال توزیع سلاح و فروش آن در بازارهاست.

طبق گزارش شبکه الجزیره، محروس اضافه نمود که این اقدامات اوضاع را پیچیده تر و در برابر کوشش های ریاض و دولت یمن برای حل بحران سقطری مانع تراشی می نماید.

ورود خودروهای زرهی سعودی به سقطری

از سوی دیگر بعضی منابع یمنی از انتقال خودروهای زرهی و نظامی سعودی با یک کشتی سعودی به استان سقطری خبر دادند.

این منابع گفتند که کشتی سعودی موسوم به سقطری 2 در بندر سقطری پهلو گرفته و محموله خود که شامل خودروها و تجهیزات نظامی بود، تخلیه کرد و علاوه بر آن حرکت شناورهای حامل خودروهای زرهی به سمت این بندر نیز مشاهده شده است.

این منابع گفتند که همزمان با انتقال تجهیزات نظامی سعودی به استان سقطری، سالم عبدالله نماینده شورای انتقالی و استاندار پیشین سقطری نیز این استان را به مقصد ریاض ترک کرد تا با مسئولان محلی سقطری وابسته به دولت هادی که دو روز پیش وارد ریاض شده اند، ملاقات و گفت وگو کند.

نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن ماه گذشته مقر حکومت محلی در سقطری را پس از خروج نیروهای دولت هادی، تحت سیطره خود درآوردند.

این در حالی است که علی سالم الحریزی معاون سابق استاندار المهره درباره مذاکرات بین نمایندگان دولت محلی سقطری و شورای انتقالی که قرار است در ریاض برگزار گردد، گفت که نمی توان به کوشش های ریاض و ابوظبی اعتماد کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 989

به "ورود خودروهای زرهی سعودی به سقطری و استقرار شبه نظامیان امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود خودروهای زرهی سعودی به سقطری و استقرار شبه نظامیان امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید