وضع مقررات جدی تر از سوی بعضی کشورها برای سفر به ترکیه

به گزارش مرجع مقالات، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، وضع مقررات جدی تر از سوی بعضی کشورها برای سفر به ترکیه صورت گرفت.

وضع مقررات جدی تر از سوی بعضی کشورها برای سفر به ترکیه

2 تست کرونا شرط سفر به ترکیه

بیشتر از دو هفته از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران برای اعمال محدودیت در ترددهای مسافرتی با کشور ترکیه می گذرد، هرچند این محدودیت چندان هم سختگیرانه نبود؛ پروازهای بین دو کشور همچنان برقرار است و فقط تورهای گردشگری ممنوع شده اند. البته که تعداد پروازها به علت کمبود مسافر به شدت کاهش داشته است، اما با این حال، در میان مقرراتی که برای کنترل این مرز وضع شده، از قرنطینه اجباری مسافران و تست کرونا هنگام برگشت به کشور خبری نیست، مگر در موارد مشکوک و به ضرورت.

با این حال، بعضی کشورها که مبادلات بیشتری با ترکیه دارند، تدابیر سختگیرانه تری را به اجرا گذاشته اند. مهدی عباسی، کارشناس گردشگری گفت: سازمان بهداشت انسانی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان روسیه در تصمیم جدیدی، برای گردشگرانی که تا اول ماه می از ترکیه و تانزانیا به روسیه باز می گردند، شرط دو بار آزمایش کوویدـ19 را اجباری نموده است.

روسیه بیشترین تعداد مسافر را در ترکیه دارد و این کشور یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران روس بشمار می آید، اما شیوع ویروس جهش یافته کرونا در بیشتر مناطق ترکیه، روسیه را بر آن داشت تا شهروندانش را ملزم کند در بازگشت از سفر ترکیه دوبار تست PCR بدهند؛ یک بار پیش از ورود به خاک روسیه و بار دوم پنج روز پس از برگشت.

عباسی با اشاره به گزارشی که خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در این باره منتشر کرد، گفت: براساس مصوبه دولت فدرال روسیه، شهروندانی که نتیجه آزمایش دوم را دریافت می نمایند باید فرم اطلاع از نتایج آزمایش عفونت ویروس کرونا را برای کسانی که به فدراسیون روسیه می آیند تکمیل نموده و این داده ها را در وبسایت خدمات عمومی فدرال روسیه بارگذاری نمایند.

خبرگزاری ریانووستی روسیه نیز گزارش کرد، سازمان بهداشت انسانی و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان این کشور با انتخاب تصادفی مسافران خارجی در فرودگاه ها، غربالگری ویروس کرونا را انجام می دهد، به این شکل که خارجی هایی که به روسیه سفر می نمایند، باید از قبل تست PCR داده باشند، اما به جای اینکه مانند شهروندان روسیه دوبار تست بدهند، در فرودگاه، تصادفی غربالگری و ملزم می شوند پنج روز پس از ورود به این کشور، تست دوم کووید را انجام دهند.

منبع: همگردی
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1612

به "وضع مقررات جدی تر از سوی بعضی کشورها برای سفر به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضع مقررات جدی تر از سوی بعضی کشورها برای سفر به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید