کتابی که لازم است هر جوانی در خصوص فرزندآوری بخواند

به گزارش مرجع مقالات، کتاب کاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت منتشر شد.

کتابی که لازم است هر جوانی در خصوص فرزندآوری بخواند

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری مرجع مقالات، رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی از مرداد ماه سال 91 رسماً توقف سیاست تحدید نسل و اتخاذ سیاست افزایش جمعیت را اعلام نمودند و از آن تاریخ تا سوم فروردین سال جاری در حدود 20 دیدار، در این زمینه صحبت کرده اند.

ایشان با طرح عناوینی چون تکثیر نسل، تکثیر اولاد، فرزندآوری بیشتر، باروری بیشتر، افزایش نسل جوان و موالید بر ضرورت جلوگیری از پیر شدن جمعیت تأکید و اصرار کرده و جمعیت جوان کشور و حفظ آن را از ابزارهای قدرت، اقتدار ملی و پیشرفت دانسته اند. معظم له در تاریخ 30 اردیبهشت 93 با ابلاغ سیاست های کلی جمعیت به طور روشن، نگاه بلند مدت و چشم انداز سیاست افزایش جمعیت و بنیان های آن را تعیین فرمودند.

کتاب کاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل در دو بخش و هشت فصل به تبیین و تشریح مسائل پرداخته است که عبارت اند از: ضرورت و اهمیت و آثار و منافع و کارکردهای ازدواج و تشکیل خانواده، اصول ازدواج به سبک اسلامی، جمعیت و نقش آن در مشارکت عمومی و تقویت اقتدار ملی، تحولات تاریخی جمعیت ایران از دوران باستان تا انتها عصر قاجاریه، تحولات جمعیتی در دورۀ پهلوی اول و دوم، تلاش کانون های استعماری برای کاهش باروری و عقیم سازی در ایران، تحولات جمعیتی در دورۀ استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و دیدگاه جمعیتی رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران.

در بخشی از مقدمه این کتاب که توسط علی معصومی تدوین و تألیف شده است می خوانیم: متأسفانه دولتمردان، آن چنان که باید هشدارهای رهبری را جدی نگرفته اند و سیاست های لازم و اهتمام جدی به این مسئله دیده نمی شود. اما ملت بزرگ ایران و به خصوص آنها که معتقد به نظام ولایی جمهوری اسلامی هستند، بایستی به وظایف خود، فارغ از مسئولین، بیاندیشند و از خدای رازق و رزّاق غافل نشوند.

این کتاب در 364 صفحه در قطع رقعی با قیمت 15 هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت منتشر شده است.

دو کتاب ازدواج پیروز و خانواده پیروز به قلم دکتر سیدبزرگ قوام از همین انتشارات نیز می توانند آگاهی جوانان را در تشکیل خانواده و مسئله جمعیت و فرزندآوری افزایش دهند.

انتهای پیام/4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 900

به "کتابی که لازم است هر جوانی در خصوص فرزندآوری بخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابی که لازم است هر جوانی در خصوص فرزندآوری بخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید