کرمانشاه چه ظرفیت هایی برای گردشگری زمستانی دارد؟

به گزارش مرجع مقالات، خبرنگاران/کرمانشاه یک کارشناس حوزه گردشگری معتقد است، کرمانشاه در بخش ورزشی، جشنواره های آش محلی و چشمه های آبگرم و همچنین بلحاظ آب و هوای معتدل شهرستان های غربی استان ظرفیت های خوبی برای گردشگری زمستانی و جذب گردشگر در این فصل از سال دارد.

کرمانشاه چه ظرفیت هایی برای گردشگری زمستانی دارد؟

علیرضا مرادی بیستونی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرد: هرچند تاکنون در ایران به گردشگری زمستانی توجه زیادی نشده، اما باتوجه به کمبود گردشگر در این فصل باید به این بخش توجه بیشتری گردد.

این کارشناس حوزه گردشگری گفت: در مجموع شرایط گردشگری زمستانی در کشور خوب نیست، اما در بین استان های کشور هم کرمانشاه در این بخش ضعیف تر است.

وی بابیان اینکه کرمانشاه در بخش گردشگری زمستانی پتانسیل های زیادی دارد که باید آنها را بیشتر مورد توجه قرار دهیم، بیان کرد: ورزش های زمستانی، جشنواره آش های محلی، آب گرم هرسین و آب و هوای مطلوب شهرستان های غربی استان از جمله ظرفیت های کرمانشاه در گردشگری زمستانی است که باید با تبلیغات آنها را پررنگ کنیم و جذب گردشگر داشته باشیم.

این کارشناس حوزه گردشگری درخصوص ظرفیت ورزش های زمستانی در کرمانشاه گفت: یکی از مهمترین این ظرفیت ها وجود سایت های پروازی ویس قرنی، دالاهو، شالان، سیاه کمر، سراب نیلوفر و... برای پارگلایدر است که در طول زمستان ترمال هوایی مناسبی برای این رشته دارند.

وی ادامه داد: پاراگلایدر ورزشی نوپا در ایران است که روزبه روز هواداران بیشتری پیدا می نماید، برای همین باید از ظرفیت هایی که در این بخش داریم استفاده کنیم و جذب گردشگر ورزشی برای آن داشته باشیم.

مرادی بیستونی کوهنوردی در قلل کرمانشاه را از دیگر ظرفیت های ورزش زمستانی کرمانشاه دانست و گفت: باتوجه به اینکه قلل استان جوان و دارای پرتگاه های خطرناکی هستند، برای همین دراین فصل مناسب ورزش اسکی نیستند، اما می توانیم از آنها در بحث کوهنوردی و صعودهای زمستانی استفاده کنیم.

وی برگزاری جشنواره های آش محلی در روستاها را از دیگر راه های جذب گردشگر در فصل زمستان دانست و گفت: مردم مناطق مختلف کرمانشاه از دیرباز آش های مختلفی را برای فصل زمستان پخت می نموده اند، برای همین می توان از این ظرفیت استفاده کرد و جشنواره هایی را در این رابطه برگزار کنیم.

این کارشناس حوزه گردشگری توضیح داد: آش ترخینه یکی از آش های اصیل کرمانشاه است که در فصل زمستان پخت می گردد، اما جشنواره آن را در تابستان برگزار می کنیم که به نظر می رسد باید در این رابطه تغییر زمان برگزاری جشنواره را داشته باشیم.

وی در ادامه بابیان اینکه آب گرم هرسین از ظرفیت های مهم گردشگری زمستانی استان است که تاکنون مورد غفلت قرار گرفته، بیان کرد: اگر بتوانیم زیرساخت مناسبی را در این منطقه ایجاد کنیم، می توانیم یکی از شلوغ ترین آب گرم های ایران را در هرسین داشته باشیم که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می نماید.

به گفته این کارشناس گردشگری وجود آبشارهای یخ زده در استان از جمله آبشار پریشان روستای چرمله علیا شهرستان سنقر و معرفی آب و هوای معتدل شهرستان های غربی استان از دیگر راه های جذب گردشگر در فصل زمستان برای استان است.

مرادی بیستونی با تاکید براینکه در فصل زمستان باتوجه به تعطیلات کشورهای اروپایی باید روی جذب گردشگر خارجی تمرکز بیشتری کنیم، بیان کرد: برای این بحث احتیاج به تبلیغات، فعالیت بیشتر آژانس های گردشگری و راه اندازی پروازهای خارجی هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 561

به "کرمانشاه چه ظرفیت هایی برای گردشگری زمستانی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه چه ظرفیت هایی برای گردشگری زمستانی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید