گوگل کروم درباره فرم های ثبت نامی نامعتبر به کاربر هشدار می دهد

به گزارش مرجع مقالات، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گوگل تصمیم دارد اقدامات خود برای حفاظت از داده های افراد را افزایش دهد و آنها را در برابر ثبت اطلاعات شخصی در فرم های وب سایتی غیر معتبر محافظت کند.

گوگل کروم درباره فرم های ثبت نامی نامعتبر به کاربر هشدار می دهد

به همین دلیل مرورگر کروم فرم هایی که روی صفحات HTTP ایمن هستند اما در واقع امنیت ندارند را مشخص می کند. جزئیاتی که از طریق این فرم های غیر معتبر ارسال می شوند احتمالاً توسط افراد دیگر قابل رصد هستند و آنها می توانند اطلاعات را بخوانند یا تغییر دهند. تا به امروز مرورگر کروم فقط با حذف آیکون قفل از آدرس بار، چنین فرم هایی را مشخص می کرد.

شوتا پاندیترائو یکی از اعضای تیم امنیتی کروم در پست وبلاگی نوشت: ما شاهد بودیم که برای بسکمک از کاربران این شیوه شفاف نبود و به طور مؤثر خطرهای مرتبط با ثبت اطلاعات در فرم های نامعتبر را نشان نمی داد.

از این پس مرورگر کروم گزینه پرکردن اتوماتیک بخش های مختلف فرم های غیر معتبر را غیر فعال می کند و اطلاعات حساس به طور اتوماتیک در صفحه مذکور پر نمی شود.

همچنین سرویس مدیریت پسورد کروم به افراد کمک می کند تا پسوردهای ایمن انتخاب کنند. استفاده از پسوردهای خاص حتی در فرم های نامعتبر امنیت بیشتری نسبت به پسوردهای تکراری ایجاد می کند.

علاوه بر آن در صورت وارد کردن جزئیات در فرم های نامعتبر یک پیام هشدار روی نمایشگر دیده می شود که به کاربر اعلام می کند فرایند ایمن نیست. همچنین هنگام ثبت چنین فرمی یک پیام هشدار تمام صفحه، ریسک چنین اقدامی را به کاربر توضیح می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1163

به "گوگل کروم درباره فرم های ثبت نامی نامعتبر به کاربر هشدار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل کروم درباره فرم های ثبت نامی نامعتبر به کاربر هشدار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید