اقدامات نوین دانشگاه بلژیکی برای توسعه فناوری نانو مشخص شد

به گزارش مرجع مقالات، دانشگاه لوون در بلژیک با راه اندازی موسسه یکپارچه سازی میکرو و نانومقیاس دانشگاه لوون برنامه ها و چشم انداز های بلندی به منظور توسعه فناوری نانو در این کشور دارد.

اقدامات نوین دانشگاه بلژیکی برای توسعه فناوری نانو مشخص شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، رصد کیفیت هوا، تجزیه و تحلیل میکروب ها یا فناوری های جدید برای تصویربرداری با سونوگرافی از جمله کاربرد های میکرو و نانو فناوری است. ادغام این فناوری در سیستم های کوچک، مأموریت موسسه LIMNI، در دانشگاه لوون است.

موسسه یکپارچه سازی میکرو و نانومقیاس دانشگاه لوون (LIMNI) محققانی از رشته های مختلف را که در مقیاس های بسیار کوچک کار می کنند به گرد هم آورده است.

این دانشگاه میزبان بسیاری از محققانی است که در مقیاس نانو کار می کنند، از رشته های مختلف مهندسی مکانیک، برق، مواد و علوم زیستی گرفته تا فیزیک، شیمی و علوم پزشکی از جمله پژوهشگران این دانشگاه در حوزه فناوری نانو هستند.

مایکل کرافت از دپارتمان مهندسی برق این دانشگاه می گوید: بسیاری از این محققان در زمینه های خود پیشرو هستند، اما اگر می خواهیم به چالش های فردا بپردازیم، همه ما باید دانش خود را به اشتراک بگذاریم و ادغام کنیم.

موسسه یکپارچه سازی میکرو و نانومقیاس دانشگاه لوون روی میکرو و نانومقیاس و استفاده از آن در سیستم های بزرگتر متمرکز خواهد بود. به عنوان مثال، می توان به استفاده از ساختار های سه بعدی متخلخل معروف به چارچوب های فلزی - آلی (MOF) اشاره کرد که به عنوان نوعی اسفنج برای مولکول های موجود در هوا عمل می کنند. این ویژگی آن ها برای نظارت بر کیفیت هوا بسیار مفید است. بینی الکترونیکی سموم دفع آفات و گاز های عصبی توسط محققان این دانشگاه ساخته شده است.

قبل از تبدیل شدن LIMNI به موسسه یکپارچه سازی میکرو و نانومقیاس دانشگاه لوون، چندین عضو این موسسه با هم همکاری می کردند. موسسه شدن، فرصت های جدیدی ایجاد می کند. با افتتاح این موسسه، زیرساخت هایی فراهم شده که محققان می توانند در آن با هم کار کنند.

موسسه یکپارچه سازی میکرو و نانومقیاس دانشگاه لوون در مقایسه با موسسه های مشابه در اروپا و سایر نقاط جهان هنوز در ابتدای راه است و مسئولان این موسسه قصد دارند تا با راه اندازی پروژه های همکاری های جدید و جذب محققان با استعداد جایگاه تازه ای برای خود ایجاد کنند. این موسسه با مراکز معتبر تحقیقاتی در بلژیک همکاری دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1414

به "اقدامات نوین دانشگاه بلژیکی برای توسعه فناوری نانو مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات نوین دانشگاه بلژیکی برای توسعه فناوری نانو مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید