امضای تفاهم نامۀ همکاری ایرانسل و بنیاد علوی

به گزارش مرجع مقالات، ایرانسل و بنیاد علوی، در زمینۀ محرومیت زدایی و پروژه های اجتماعی، تفاهم نامۀ همکاری امضا کردند.

امضای تفاهم نامۀ همکاری ایرانسل و بنیاد علوی

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این تفاهم نامه، عصر روز دوشنبه 6 تیر 1401، طی نشستی در ساختمان مرکزی ایرانسل، با حضور مهندس وحید خاوه ای رئیس، دکتر عاطفه امرایی سرپرست معاونت برنامه ریزی و نظارت فنی و مهندس رسول محمدقلی معاون منطقه ها بنیاد علوی و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، دو طرف در زمینۀ ارائۀ خدمات ارتباطی در حوزۀ محرومیت زدایی، آموزش، کارآفرینی، مهارت آموزی اقشار مختلف، تسهیل در ایجاد شبکۀ دیجیتال توزیع محصولات و توسعۀ پایدار در منطقه ها محروم، همکاری می نمایند.

بر این اساس، ایرانسل با ارائه و تسهیل خدمات و محصولات ارتباطی در منطقه ها هدف بنیاد علوی در قالب طرح توسعۀ ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارائۀ بستر های ارتباطی و فناوری اطلاعات برای کاهش شکاف دیجیتال، تسهیل آموزش، مهارت آموزی و کارآفرینی در منطقه ها محروم، ارائۀ مشاوره در مورد راه اندازی بستر های ارتباطی لازم و مورد احتیاج بنیاد علوی و نیز طراحی، تعریف و اجرای پروژه های سرمایه گذاری اجتماعی شرکتی (CSI) با همکاری مشترک بنیاد علوی، در این خصوص فعالیت می نماید.

در این ملاقات، مدیرعامل ایرانسل، با اشاره به اینکه با تولد ایرانسل شاهد برطرف انحصار و افزایش عرضۀ خدمات ارتباطی و در نتیجه کاهش قیمت سیمکارت و هزینۀ دسترسی به خدمات ارتباطی بودیم، تا آنجا که ایرانسل تبدیل به پیروز ترین پروژۀ محرومیت زدایی ایران شده است، تأکید کرد: ایرانسل رویکرد پایداری و کسب وکار مسؤولانه را سرلوحۀ فعالیت خود قرارداده و به نوعی می توان مأموریت ایرانسل را محرومیت زدایی ارتباطات در ایران نام برد.

وی با بیان اینکه ایرانسل همیشه در آوردن آخرین فناوری های ارتباطی جهانی به ایران پیشگام بوده و در توسعۀ روستایی نیز، همیشه نسل های تازه فناوری ارتباطی در اختیار روستاییان عزیز قرار می گیرد، اضافه کرد: رویکرد ایرانسل، تعامل مشترک با سهامداران و دیگر ذی نفعان برای خلق ارزش مشترک است و این رویکرد، بر استراتژی کلان مسؤولیت اجتماعی ایرانسل، حاکم است.

عباسی آرند، توسعۀ ارتباطات روستایی، پروژۀ مدارس درخشان و پروژه های مدرسه سازی در منطقه ها سیل زده و بعضی پروژه های اجتماعی مانند توجه به احتیاج مشترکان ناشنوا، مسؤولیت پذیری زیست محیطی، کاشت درخت و کوشش برای کاهش ردپای کربن را از جمله اقدامات ایرانسل در حوزۀ مسؤولیت اجتماعی طی سال های گذشته عنوان نمود و کوشش برای کاهش شکاف دیجیتال را از جمله مهمترین اهداف پیش روی ایرانسل در این حوزه برشمرد.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد پلتفرمی و دیجیتال، در آیندۀ اقتصاد کشور نقش قابل توجهی ایفا می نماید، توسعۀ زیرساخت های دیجیتال در منطقه ها محروم را از مهمترین الزامات کاهش شکاف دیجیتالی و توسعۀ پایدار دانست.

مدیرعامل ایرانسل بعلاوه با ابراز خرسندی از اینکه در دوران مهندس فتاح، توجه ویژه ای در مدیریت بنیاد علوی به محرومیت زدایی شده است، ابراز امیدواری کرد که طی همکاری مشترک با بنیاد علوی، پروژه های تازهتر و گسترده تری در این زمینه، انجام گردد.

رئیس بنیاد علوی نیز در این ملاقات، با اشاره به زیرساخت ها و امکانات ایرانسل در حوزه های مختلف ارتباطی و دیجیتال، این زیرساخت ها را فرصتی بی نظیر برای تسهیل در رونق کسب وکار منطقه ها محروم دانست و خواهان هم افزایی برای انجام پروژه های مشترک در این رابطه شد.

وی با بیان اینکه فقدان دسترسی به امکانات ارتباطات دیجیتال در منطقه ها کم برخوردار، از مهمترین عوامل ایجاد و تشدید محرومیت است، توضیح داد: هر چه عدم دسترسی به امکانات ارتباطی ادامه و توسعه یابد، محرومیت موجود نیز مضاعف می گردد.

خاوه ای، با بیان اینکه حدود پنج میلیون نفر جمعیت در منطقه ها هدف بنیاد علوی ساکن هستند، پیشنهاد کرد کارگروه مشترکی تشکیل و با به کارگیری مجموعه های دانش بنیان، از فرصت های موجود در منطقه ها محروم برای ارائۀ خدمت به ساکنان این منطقه ها بهره برداری گردد.

وی بعلاوه از ایرانسل برای توجه ویژه به پروژه های مسؤولیت اجتماعی در منطقه ها محروم، قدردانی و تأکید کرد: ایرانسل با انجام این پروژه ها، استاندارد های حوزۀ مسؤولیت اجتماعی را در کشور ارتقا داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2085

به "امضای تفاهم نامۀ همکاری ایرانسل و بنیاد علوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامۀ همکاری ایرانسل و بنیاد علوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید