اینفانتینو: امیدوارم VAR و بانوان در دیدار ایران و کره جنوبی حضور داشته باشند

به گزارش مرجع مقالات، رییس فیفا گفت: امیدوارم دو مسئله مهم VAR و حضور بانوان در ورزشگاه ها حل شود و بازی ایران - کره به میزبانی تهران با حضور زنان و VAR برگزار شود.

اینفانتینو: امیدوارم VAR و بانوان در دیدار ایران و کره جنوبی حضور داشته باشند

به گزارش خبرنگاران، در جلسه ای که ظهر امروز در قطر برگزار شد، اینفانتینو از فوتبال ایران به نام یکی از بهترین های آسیا نام برد و اضافه کرد: من هواداران فوتبال ایران را دوست دارم، بازی ایران - اسپانیا را در کازان از نزدیک تماشا کردم و شور و اشتیاق بی وقفه ای که تماشاگران ایرانی نسبت به تیم ملی ایران داشتند برایم بسیار جالب بود.

اینفانتینو ادامه داد: در مدت کوتاهی که ریاست فدراسیون فوتبال ایران بر سرکار آمده، تغییرات مثبت بسیاری مشهود بوده که یکی از مهم ترین آنها توجه به فوتبال بانوان بوده است.

رییس فیفا خاطر نشان کرد: از سوی دولت ایران تعهداتی در قبال اساسنامه فدراسیون فوتبال وجود دارد که بهتر است در تاریخ مقرر انجام شود و به تایید نهادهای ذی ربط برسد.

وی گفت: پیگیری فدراسیون فوتبال در بحث میزبانی و اصرار بر آن ستودنی است و امیدوارم دو مسئله مهم VAR و حضور بانوان در ورزشگاه ها حل شود و بازی ایران - کره به میزبانی تهران با حضور زنان و VAR برگزار شود.

در این دیدار عزیزی خادم از اینفانتینو دعوت کرد تا در یکی از بازی هایی که به میزبانی ایران برگزار می شود، در کشورمان حضور داشته باشد و در ورزشگاه تماشاگر ویژه بازی تیم ملی شود.

اینفانتینو هم این دعوت را پذیرفت و مقرر شد تا فدراسیون ایران از فدراسیون کشورهای همجوار و همچنین قطر هم رسماً دعوت کند تا آنها هم در آن زمان به ایران سفر کنند. یکی دیگر از پیشنهاداتی که عزیزی خادم داشت و مورد موافقت اینفانتینو قرار گرفت، برگزاری بازی خیریه بین دو تیم ستاره های ایران و ستاره های فیفا به میزبانی ایران بود که در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال کشورمان هم به اینفانتینو گفت: افراد وقتی خالصانه و با قلب شان کار می کنند نتایج بهتری می گیرند.

وی دلیل موفقیت فیفا در سالهای اخیر را دوری از حاشیه ها، شخصیت انعطاف پذیر اینفانتینو، رعایت اصول حرفه ای و دخالت ندادن سیاست در فوتبال دانست.

در خاتمه اینفانتینو جوان بودن عزیزی خادم و توجه به دیپلماسی در فوتبال را به نام دو عنصر مهم و زمینه ساز موفقیت ستود و گفت: امیدوارم هم به لحاظ فنی و هم دیپلماسی فعال باشید چرا که در همین مدت هم رویکرد فدراسیون فوتبال ایران را در این دو حوزه متفاوت از همیشه دیدم.

در این دیدار مقرر شد در سفر سال آینده میلادی به ایران، با رییس جمهوری ایران دیدار کند. رییس فیفا گفت می خواهد ایشان را در جریان فوتبال و فعالیت های مربوط به آن قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1773

به "اینفانتینو: امیدوارم VAR و بانوان در دیدار ایران و کره جنوبی حضور داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفانتینو: امیدوارم VAR و بانوان در دیدار ایران و کره جنوبی حضور داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید