بازدید نمایندگان شیراز و زرقان از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر

به گزارش مرجع مقالات، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، از بازدید نمایندگان شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر در شیراز اطلاع داد.

بازدید نمایندگان شیراز و زرقان از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، مصیب امیری امروز 15 تیرماه 1399 در این خصوص گفت: جعفر قادری، ابراهیم عزیزی و روح الله نجابت نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی به منظور آنالیز شرایط موزه منطقه ای و باغ موزه مشاهیر فارس از این طرح ها بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اظهار کرد: موزه منطقه ای فارس بالغ بر 30 هزار مترمربع مساحت دارد، باغ موزه مشاهیر نیز بیش از 29هزار مترمربع است که جمعاً 60 هزار مترمربع می گردد.

امیری با بیان این که برای اتمام پروژه موزه منطقه ای بالغ بر 500 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است، اضافه نمود: در سال های اخیر به دلیل کمبود اعتبار، پروژه ها از فرایند مناسبی برخوردار نبوده، به مرور تصمیم بر این شد که باغ موزه مشاهیر به بخش خصوصی واگذار گردد، این اقدام صورت گرفته و انتظار داریم که طی یکی دو سال آینده بخش های زیادی از این پروژه به بهره برداری برسد.

او اضافه نمود: موزه منطقه ای، عظیم ترین موزه فرهنگی در کشور است و مختص فارس نیست، در حال حاضر هم 25 مکان موزه ای در استان داریم اما هیچ یک از آن ها قابلیتشان به اندازه این پروژه نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه موزه منطقه ای به اندازه ای وسعت دارد که می تواند تمامی آثار استان را پوشش دهد، اعلام کرد: این موزه از آنجایی که در نزدیکی آرامگاه حافظیه است، از نظر استراتژی نیز در آینده می تواند به صنعت گردشگری یاری کند، البته موزه مشاهیر هم ظرفیت مناسبی برای گردشگرپذیری دارد.

در این بازدید نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی قول مساعد برای پیگیری تأمین اعتبار از منابع استانی و ملی دادند و همچنین مقرر شد برای پیگیری اتمام پروژه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس جلسات منظم ماهیانه برگزار گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 983

به "بازدید نمایندگان شیراز و زرقان از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید نمایندگان شیراز و زرقان از موزه منطقه ای فارس و باغ موزه مشاهیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید