بازگشایی مرزهای زمینی استان آذربایجان غربی

به گزارش مرجع مقالات، استاندار آذربایجان غربی، از بازگشایی مرزهای زمینی این استان با کشور ترکیه، از روز جمعه 16 مهرماه خبر داد.

بازگشایی مرزهای زمینی استان آذربایجان غربی

محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بهبود کاهش شیوع ویروس کرونا و توسعه واکسیناسیون، از بازگشایی مرزهای زمینی این استان با کشور ترکیه در راستای گشایش های اقتصادی منطقه و تسهیل رفت وآمد مسافران خبر داد. وی در این رابطه اذعان داشت:

گروه های هفت گانه مانند دانشجویان و تجار در ماه های گذشته در مرز تردد کرده اند و در این رابطه مشکل خاصی ایجاد نشده بود؛ اما با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، مرزهای کشور باید از یک آبان ماه بازگشایی شود؛ این در حالی است که با هماهنگی هایی که با وزارت کشور اجرا شده است، مرزهای زمینی استان یعنی تمرچین پیرانشهر، سرو ارومیه، رازی خوی، پلدشت و بازرگان ماکو از روز جمعه 16 مهرماه با توجه به شرایطی که برای رفت و آمد وجود دارد، بازگشایی می شود.

شهریاری در خصوص شرایط عبور و مرور مسافران از گذرگاه های مرزی نیز اظهار کرد:

شرایط رفت و آمد نیز این است که باید مسافرانی که قصد تردد مرزی را دارند، کارت واکسیناسیون و تست PCR منفی (حداکثر 72 ساعت قبل) پیش از تردد داشته باشند.

شایان ذکر است که شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مبادی مرزی زمینی، فعالیت تجار و مرزنشینان برای دادو ستد کالا را دستخوش خسارات فراوانی کرده است. چندی پیش نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و خواهان بازگشایی مرز رازی برای تداوم فعالیت تجار و مرزنشینان شد. این موضوع تاجایی پیش رفت که شایعه بازگشایی مرزها در هفته های اخیر، سبب تجمع چندین باره مردم را پشت دروازه های مرزی رازی فراهم کرد.

منبع: کجارو / تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 2051

به "بازگشایی مرزهای زمینی استان آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مرزهای زمینی استان آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید