ترامپ: اوباما، بایدن را از میان زباله ها جمع کرد

به گزارش مرجع مقالات، رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران درباره معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا که نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات 2020 هم هست اظهار نظر کرد و گفت که او از نظر عقلی از همه رقیبان دیگرش ضعیف تر است.

ترامپ: اوباما، بایدن را از میان زباله ها جمع کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه شنبه در جمع مرجع مقالات گفت دوست دارد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 با جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا رقابت کند.

به نوشته واشنگتن پست، جو بایدن را که در حال حاضر نامزد پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات 2020 است فردی بازنده توصیف کرد که رئیس جمهور سابق آمریکا او را از میان انبوهی از زباله بیرون کشید.

رئیس جمهور آمریکا درباره بایدن گفت: [الان] او آدم متفاوتی شده است. نسبت به گذشته، متفاوت به نظر می رسد. متفاوت از آنچه سابقاً بوده عمل می نماید و البته کندتر از آن چیزی که قبلاً بوده عمل می نماید.

ترامپ در ادامه گفت: ترجیح می دهم با جو بایدن رقابت کنم تا هر شخص دیگری- فکر می کنم او از لحاظ عقلی از همه ضعیف تر است.

اظهارات ترامپ بعد از آن مطرح شد که ستاد تبلیغاتی بایدن بخشی از سخنان او در انتقاد از ترامپ را منتشر کرد. او در این سخنان به تندی از ترامپ بابت آغاز جنگ های تجاری با چین و مکزیک و آثار آن روی زندگی کشاورزان انتقاد نموده است.

بایدن در جمع هوادارانش در ایالت آیووا گفت: قاطع بودن، وقتی که دیگران برای آن هزینه پرداخت می نمایند کار آسانی است. به نظرتان ترامپ بابت ضربه ای که به زندگی کشاورزها می زند چند شب بی خوابی کشیده است؟ هیچ!

جو بایدن ماه گذشته نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات درون حزبی حزب دموکرات اعلام نمود. او در صورتی که بتواند به عنوان نامزد این حزب معرفی گردد، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 رقیب ترامپ خواهد بود.

او در اکثر نظرسنجی هایی که تا کنون اجرا شده اند نامزد پیشتاز حزب دموکرات بوده و بعد از او برنی سندرز در رتبه دوم قرار داشته است.

سناتور کملا هریس، از دیگر نامزدهای حزب دموکرات هم با کسب حمایت 8 درصد از شرکت نمایندگان در نظرسنجی در صندلی سوم قرار گرفته است.

تاکنون 23 سیاستمدار دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نامزد شده اند. بر اساس قوانین حزب، این افراد باید در انتخابات درون حزبی با یکدیگر رقابت نمایند تا نهایتا یک نفر به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات 2020 رو در روی نامزد حزب جمهوری خواه که احتمالا دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا باشد، انتخاب گردد.

از حدود یک ماه پیش که بایدن برای حضور در انتخابات سال 2020 اعلام آمادگی کرد، ترامپ بارها به شخص او حمله نموده است. بر اساس نظرسنجی های اجرا شده میان حامیان حزب دموکرات، بایدن از بیشترین بخت برای پیروزی در رقابت های داخلی حزب دموکرات برای رقابت با ترامپ برخودار است.(جزئیات بیشتر)

بایدن چند هفته پیش در میان حامیانش در کارولینای جنوبی اظهارات ترامپ را مضحک خواند و گفت: لقب های زیادی هست که مایلم به این آدم بدهم. مثلا می توانیم با دلقک آغاز کنیم.

ترامپ در سخنان خود شامگاه سه شنبه مدعی شد اینکه بایدن به او حمله می نماید به دلیل این است که راهبردهای تبلیغاتی اش جواب نداده است.

وی گفت: شنیده ام کل محور تبلیغاتش حمله به من است. وقتی فردی مجبور می گردد در یکی از سخنرانی هایش 76 بار از من اسم بیاورد، یعنی اینکه به دردسر افتاده است.

ترامپ نظرسنجی هایی که نشان می دهد بایدن از او در تگزاس، میشیگان و پنسیلوانیا پیش افتاده را رد کرد. ، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 186

به "ترامپ: اوباما، بایدن را از میان زباله ها جمع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اوباما، بایدن را از میان زباله ها جمع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید