ترفند حرفه ای برای خرید بلیط هواپیما

به گزارش مرجع مقالات، خرید بلیط هواپیما برای مقاصد مختلف، ترفندهایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید برترین نتیجه و خرید را داشته باشید.

ترفند حرفه ای برای خرید بلیط هواپیما

نکاتی درباره خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما با استفاده گسترده از خدمات رزرو آنلاین بسیار ساده شده است. مسافران می توانند قیمت ها و مسیرهای مختلف را با استفاده از سایت های رزرو آنلاین مقایسه نمایند و تنها با چند کلیک ماوس، بلیطی رزرو نمایند. مهم ترین مهارت هایی که شما برای خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما احتیاج دارید، یک مقدار کوچک از مهارت در اینترنت و آگاهی سازمانی است تا برای برترین قیمت ها از پیش برنامه ریزی کنید.

ترفند های خرید بلیط

همواره آنلاین اند!

یکی از کارهایی که افراد حرفه ای انجام می دهند، صرفه جویی در وقت است. آن ها بلیط هایشان را آنلاین جستجو می نمایند، آنلاین می خرند و به طور خلاصه کارهایشان را آنلاین انجام می دهند.

معمولا از یک جا خرید می نمایند

مسافران حرفه ای وقتی یک بار از جایی خرید می نمایند، اگر از کیفیت و خدمات شرکت خدمات مسافرتی راضی باشند، دفعه های بعد هم از همان جا خرید می نمایند.

تعیین کردن تاریخ سفر

تاریخ سفر خود را تعیین کنید. اغلب، رزرو بلیط هواپیمااین اطمینان را ایجاد می نماید که شما می توانید از میان مسیرهای مختلف و قیمت های مقرون به صرفه تر انتخاب کنید.

سریع تر برای خرید بلیط اقدام می نمایند

به سرعت قیمت ها را آنالیز کنید. حتی اگر شما فقط یک ایده کلی از زمانی که سفر هوایی که قرار است انجام دهید داشته باشید، ایده خوبی برای آغاز خرید بلیط هواپیما است. اگر پرواز شما در دوره تعطیلات اصلی مانند کریسمس یا سال نو است، نزدیکی تاریخ سفر شما به روزهای پر جنب و جوش و پر ترافیک بر شانس شما در گیر کردن در یک تصادف، از دست دادن یک پرواز یا فقط تجربه مسافرتی ناخوشایند تاثیر زیادی دارد. سریع رزرو کنید!

خرید آنلاین بلیط هواپیما

وب سایت های سفر قابل اعتماد را آنالیز کنید. بیشتر سایت های سفر به روش مشابه عمل می نمایند. آن ها از شما می خواهند که مقصد و تاریخ مخصوص سفر را وارد کنید. یک فهرست ایجاد می گردد که نتایج را در تعدادی از شرکت های مختلف هواپیمایی به شما نشان خواهد داد. نتایج معمولا بر اساس قیمت مرتب می گردد. قیمت ممکن است تحت تاثیر تعدادی از متغیرها از جمله تعداد توقف ها، فرودگاه مقصد یا خروج و نزدیکی با تاریخ مسافرت قرار گیرد.

برترین و کامل ترین شرکت فروش را انتخاب می نمایند

سراغ شرکت آنلاین فروش بلیط هواپیمایی می فرایند که هم کامل باشد و شهرهای مختلف را پوشش دهد و هم فرآیند خرید بلیط هواپیما در آن موقع بر نباشد. گزینه دیگر این است که با یک شرکت هواپیمایی به طور مستقیم تماس بگیرید. اگر شما ترجیح می دهید که بلیط هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی خاص تهیه کنید، از همین لینک بلیط هواپیما اقدام به خرید کنید. می توانید بلیط هواپیما آنلاین را همچون هر یک از این وب سایت های سفر رزرو کنید. معایب این روش این است که شما نمی توانید قیمت ها یا مسیرهای مختلف را در خطوط هوایی مختلف مقایسه کنید.

رزرو بلیط هواپیما به صورت شخصی

رزرو شخصی بلیط هواپیما به یک کارت اعتباری معتبر احتیاج دارد و از شما خواسته می گردد شماره کارت اعتباری و تاریخ انقضا را در بخش پرداخت وارد کنید. از شما بعلاوه برای اطلاعات شخصی مربوطه مانند نام کامل، آدرس و احتمالا شماره گذرنامه برای سفرهای بین المللی درخواست خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که کارت اعتباری مورد استفاده برای رزرو بلیط را با خود به فرودگاه آورید! اگر رزرو غیر قابل برگشت یا اثبات هویت لازم باشد، از شما خواسته می گردد که کارت اعتباری را تهیه کنید.

ذکر ایمیل در هنگام ثبت سفارش

احتمالا برای ارسال یک تأیید نامه الکترونیکی از شما سوال پرسیده می گردد. ارسال ایمیل را تایید کنید؛ زیرا در صورت احتیاج به جزئیات رزرو قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر این، تأیید نامه الکترونیکی قابل چاپ است و می تواند در سرویس های سلف سرویس فرودگاه برای ثبت نام استفاده گردد. این مرحله باعث صرفه جویی در زمان می گردد و از اذیت شدن برای ایستادن در صف های طولانی جلوگیری می نماید.

در سیستم های فروش بلیط خارجی و بلیط داخلی عموما دو روش بلیط چارتر و بلیط سیستمی وجود دارد:

بلیط چارتر

در دنیای گردشگری و مسافرت امروزی اصطلاح های زیادی وجود دارند. مطمئنا همه شماها اصطلاح پرواز چارتر را شنیده اید. کلمه چارتر در حوزه گردشگری به معنای دربست کردن یا اجاره کردن بخشی یا تمام جایگاه های یک اتوبوس، قطار، پرواز و اتاق های یک هتل است. در واقع فرایند چارتر کردن بلیط پرواز به این صورت می باشد که، شرکت یا آژانس هواپیمایی درخواست نماینده به صورت دوره ای یا سالیانه و در زمان های خاصی اقدام به چارتر کردن تعداد تعیین یا همه جایگاه های هواپیما می نمایند که این نوع، بلیط مقرون به صرفه هواپیما است و معمولا مقرون به صرفه تر از بلیط های سیستمی هستند.

بلیط سیستمی

بلیط سیستمی واژه مقابل بلیط چارتر می باشد و به وسیله شرکت هواپیمایی مذکور به صورت مستقیم در اختیار مشتریان و آژانس های مسافرتی به وسیله برنامه های واسطی نظیر آمادئوس یا وب سایت های فروش بلیط خارجی قرار می گیرد. بلیط سیستمی در واقع برنامه پروازهای منظم یک شرکت هواپیمایی (ایرلاین) در طول سال است که تغییر نرخ چندانی ندارد، البته عواملی مانند تعطیلات خاص یا مناسبت های ملی و مذهبی یا حتی تغییر ساعت پرواز در یک روز باعث افزایش یا کاهش نرخ بلیط سیستمی می گردد.

فرق میان بلیط سیستمی و بلیط چارتر

برخلاف بلیط های چارتر، مسئولیت خالی ماندن جایگاه ها در هر پرواز متوجه خود شرکت هواپیمایی یا ایرلاین است و شرایط و قوانین کنسلی و تغییر تاریخ / ساعت پرواز در این نوع بلیط ها طبق قوانین هواپیمایی کشوری و ایرلاین مربوطه قابل انجام است. ضمناً مسافران می توانند پرواز را برای خود رزرو نگه دارند تا در صورت لزوم بدون پرداختن هزینه ای آن را تغییر بدهند و در نهایت اقدام به صدور بلیط و پرداخت وجه آن بنمایند و حتی در صورتی که بلیط صادر گردد در صورت کنسلی، جریمه از مبلغ کسر و مابقی استرداد می گردد.

به راحتی ویزای کانادا مولتی 5 ساله را دریافت کنید

کانادا، دومین کشور بزرگ در دنیا و بزرگ ترین کشور در نیمکره غربی است که بیشترین قسمت های شمالی آمریکای شمالی را در برگرفته و منطقه وسیعی از استان متحده در جنوب به شمال غربی قطب شمال را پوشش می دهد. کانادا با آلاسکا - ایالات متحده آمریکا - در غرب و با 12 استان آمریکایی در جنوب، مرز دارد.

منظره کانادا طیف گسترده ای از منظره ها طبیعی را ارائه می دهد که به منطقه ها مختلف جغرافیایی تقسیم می گردد. Canadian Shield بزرگ ترین منطقه جغرافیایی است که شامل نیمی از کشور و مراکز خلیج هادسون است. بزرگ ترین دریاچه های دنیا در نزدیکی این کشور قرار دارند: دریاچه میشیگان، دریاچه برتر، دریاچه اروی و دریاچه انتاریو. این کشور در مقایسه با ایالات متحده کمی بزرگ تر یا 18 برابر فرانسه است.

36.3 میلیون نفر (در سال 2017) در این کشور زندگی می نمایند که حدود 10 درصد از جمعیت در همسایگی ایالات متحده است. مرکز کانادا اوتاوا و بزرگ ترین شهر، تورنتو است، زبان های گفتاری انگلیسی و فرانسوی هستند.

ایرانیانی که از کانادا تماشا می نمایند باید ویزا خود را قبل از ورود به خاک کانادا دریافت نمایند. ویزا کانادا به وسیله دفاتر ویزا (وابسته به سفارت کانادا) در آنکارا و دبی صادر می گردد. شما می توانید به وسیله مراجعه به سفارت کانادا در امارات یا ترکیه و یا به وسیله آنلاین درخواست خود را به سفارت کانادا بدهید.

زمانی که شما به وسیله آژانس هواپیمایی سام سیر اقدام به درخواست ویزای توریستی کانادا می کنید، کارشناسان ما در بخش ویزا به دقت مدارک شما را آنالیز می نمایند و بر حسب شرایط پفراینده مشاوره لازم را به شما می دهند. پس از تکمیل مدارک از سمت شما و فرم های لازم ویزا، درخواست شما طی 3 تا 4 هفته کاری به صورت آنلاین در سایت سفارت ثبت می گردد و نامه انگشت نگاری سفارت در اختیار شما قرار گیرد. برای انگشت نگاری خوشبختانه به گرفتن وقت احتیاجی نیست ولی از زمان گرفتن نامه انگشت نگاری تا یک ماه شما فرصت دارید به یکی از دفاتر مربوطه مراجعه کنید، توضیحات لازم، تقویم تعطیلات سفارت و آدرس دفترهای انگشت نگاری به وسیله همکاران ما به شما اعلام خواهد شد. بعد از انجام انگشت نگاری از یک هفته تا 104 روز کاری زمان می برد تا سفارت نتیجه پفراینده شما را اعلام کند؛ جواب منفی باشد نامه سفارت که حاوی اشکالات گرفته شده به پفراینده است را در اختیار شما قرار می دهیم و اگر هم مثبت باشد به شما اطلاع می دهیم که پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا کانادا در اختیار ما قرار دهید - که حدود دو هفته تا یک ماه طول بکشد، که در این مرحله باز هم شما یک فرصت یک ماهه برای تحویل پاسپورت خود به سفارت خواهید داشت.

لطفا برای مشاهده مدارک مورد احتیاج ویزا و تعرفه با قیمت مناسب، روی لینک ویزای کانادا کلیک کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 1998

به "ترفند حرفه ای برای خرید بلیط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند حرفه ای برای خرید بلیط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید