تمام ملل دور یک سفره

به گزارش مرجع مقالات، جشنواره بین المللی خوراک ملل به منظور معرفی آداب و رسوم ملت های مختلف درباره طبخ و مصرف غذا 20 تا 25 مردادماه در مرکز نمایشگاهی برج میلاد تهران برگزار می گردد. در این جشنواره از بعضی غذاهای ملی ثبت شده رونمایی و غذاهای کشورهای خارجی نیز در قالب پوستر و نمایش پخت آن ها معرفی می گردد.

تمام ملل دور یک سفره

به گزارش مجید پریخواه با بیان اینکه در بخش نمایشگاهی جشنواره، فضایی با میز بزرگ، تحت عنوان سفره صلح دوستی تدارک دیده شده تا بانوان دیپلمات ها نمونه غذاهای بومی کشور متبوع خود را طبخ نموده و در سفره قرار دهند اضافه نمود: این جشنواره از 20 تا 25 مرداد با شعار زمین، غذا، زندگی -پیوند میان ملل در برج میلاد برگزار می گردد که روزهای پنجشنبه و آدینه (24 و 25 مرداد) کشورهای مدعو به صورت رسمی غذاهای خود را ارائه خواهند کرد. وی ادامه داد: قرار است هر کشور در کنار پرچم خود غذاهای خود را قرار دهد.

دبیر جشنواره خوراک ملل اعلام کرد: حضور اعضای انجمن بانوان دیپلمات ها و بانوان سفرا در این رویداد بین المللی، رسمی و دیپلماتیک نیست و صرفاً یک حرکت فرهنگی و اجتماعی است.

وی گفت: با سفارتخانه ها مکاتباتی صورت گرفته و انجمن بانوان دیپلمات نیز در جریان کار قرار گرفته تا حضور بانوان سفرا و نمایندگان فرهنگی کشورها در این جشنواره تسهیل گردد.

پریخواه ادامه داد: چون مقوله پخت غذا بیشتر با نام خانم ها عجین است، حضور همسفران سفرا و دیپلمات های خارجی که در قالب تشکل فرهنگی به انجام امور خیرخواهانه و اجتماعی می پردازند، می تواند در تنوع و جذابیت طبخ و عرضه آن مؤثر بوده و همکاری فرهنگی ملل را رقم بزند.

دبیر جشنواره خوراک ملل تاکید نمود: کشورها، با پرچم و نمایندگان خود در دور یک میز حضور یافته و شعار وحدت می دهیم که زمین متعلق به همه ماست و غذا می تواند یک عامل اشتراک فرهنگی میان ملل باشد.

پریخواه همچنین بخش های اصلی جشنواره را بخش نمایشگاهی، علمی، هنری و کارناوالی بیان نمود.

وی در تشریح موارد مذکور گفت: بخش نمایشگاهی متشکل از دو سالن داخلی و بین المللی است و بخش علمی شامل نشست های تخصصی با موضوع غذای سالم، کارگاه آموزشی و ارائه مقالات این حوزه خواهد بود.

دبیر جشنواره خوراک ملل، برنامه های ویژه بچه ها، مسابقات آشپزی، اجرای موسیقی محلی، برنامه های نمایشی و پایکوبی های بومی و آئینی را زیر مجموعه بخش جنبی و هنری برشمرد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کانون اتومبیلرانی و جهانگردی، وزارت فرهنگ و ارشاد، مؤسسه فرهنگی اکو، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان امور عشایر ایران، شهرداری تهران، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از جمله حامیان معنوی این رویداد بین المللی هستند.

منبع: ایرنا

منبع: همگردی
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: atusocialscience.ir شناسه مطلب: 230

به "تمام ملل دور یک سفره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام ملل دور یک سفره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید